Skocz do zawartości
p@weł

początek low tech skromnie

Rekomendowane odpowiedzi

witam pytanie do was morszczaki zaawansowani i nie tylko jak z ułożeniem skały?bo to dla mnie ważne, dołożyć coś?motyw pośrodku w celu zasłonięcia nieudolnego:)komina,czy pakować jeszcze skałe po lewej lub po prawej doradzcie ,docelowo lps i miętkie,a i no ryby już coś mam,pozatym sump,dsb i czekam. rozruch dopiero 3 tyg.pozdro pool

Edytowane przez p@weł (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego z zdjęciem będzie łatwiej...


90x50x50 225l | 108l sump + 20l dolewka | RO+Di | PS Diuna 8x39w | Eco Runner 2700 | Tunze 7095 + 2 x 6055 |

Vertex Omega 150 | jager 200 W | Fp 400-100 + DC Runner 1200 | PS Kore + Baling | Aqua Trend Evo Shark |

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego z zdjęciem będzie łatwiej...

myślałem że filmik będzie lepszy od zdjęcia:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda trochę tych ryb... duuuużo za wcześnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda trochę tych ryb... duuuużo za wcześnie.

jak za wcześnie 300l z działającego baniaka było,bez przesady to nie apteka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

właśnie - w aptece Ci ni dono ni cyjano nie wyskoczy ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P@weł ludzie chcą dobrze ile zbiornik ma ? przed wpuszczeniem ryb ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P@weł ludzie chcą dobrze ile zbiornik ma ? przed wpuszczeniem ryb ?

zbiornik ma 3 tyg.już pisałem a 300l jest ze starego baniaka od znajomego,ogólnie pytałem o skałe,już mam doła,po co mi było pisać ten post.do tej pory byłem cichym wielbicielem forum i nie praktykującym,chyba wole dalej nim być bo inaczej mnie zlinczują.pozdro pool.

Edytowane przez p@weł (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie chce Cię dołować... po prostu zaraz Będziesz pisał że ryby Ci padają. Nie zastanawiałeś się dlaczego te trzy maluchy z filmu pływają nerwowo prawie przy lustrze wody ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aranżacja świetna, nic nie zmieniaj,

Jak będzie Ci brakować miejsca pod korale to wtedy... Będziesz wiedział gdzie co dolozyc:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie za wysoko, i ten jeden patyk mógłbyś dać niżej ;) ale skała ustawiona pięknie :D


12litrów- było,28 grudzień 2011- ‎9 ‎lipca ‎2012 216+36sump- było, ‎9 ‎lipca ‎2012 160litrów- było, ‎22 ‎lipca ‎2013-wiosna 2014 23litry- 05.01.2015-01.08.2015 60litrów 01.08.2015-15.06.2016

240litrów + 112sump- 15.06.2016-01.04.2018

360+240 sump- 01.04.2018

98+64  sump-13.12.2018

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczysz za jakieś dwa tygodnie do trzech miesięcy o czym napisali koledzy w poprzednich postach. Żywa woda, żywy piasek, żywa skała to nie wszystko... nie spiesz się z podmianami, biologii w morszczaku nie oszukasz. Z życiem zawsze jest 50% szans. Czas pomiędzy obserwacjami co się dzieje poświęć na czytanie, albo dobrą kawę, piwo, wódkę z morszczakami w Twojej okolicy. Tylko słuchaj, obserwuj swój system i wyciągaj wnioski.

Skała fajnie ułożona, bujanie jak dla mnie nawet za mocne.

Co widać za środkowym "patykiem" wystającym ponad taflę wody? To jakiś przelew czy pompa?

Na filmie widać komin ? Co odpowiada za utrzymanie baniaka? tj sump, refugium, dsb, odpieniacz itp....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie chce Cię dołować... po prostu zaraz Będziesz pisał że ryby Ci padają. Nie zastanawiałeś się dlaczego te trzy maluchy z filmu pływają nerwowo prawie przy lustrze wody ?

te trzy maluchy z filmu to molinezje:)

Aranżacja świetna, nic nie zmieniaj,

Jak będzie Ci brakować miejsca pod korale to wtedy... Będziesz wiedział gdzie co dolozyc:)

dzięki podpaliłem sie :)ale czy po lewej stronie motyw jakiś walnąć czy zostawić tak jak jest?

jak dla mnie za wysoko, i ten jeden patyk mógłbyś dać niżej ;) ale skała ustawiona pięknie :D

wysoko jest ale przez to komin mniej widać a ten patyk;)to podstawa całej konstrukcji tylko on jest klejony reszta nie

Zobaczysz za jakieś dwa tygodnie do trzech miesięcy o czym napisali koledzy w poprzednich postach. Żywa woda, żywy piasek, żywa skała to nie wszystko... nie spiesz się z podmianami, biologii w morszczaku nie oszukasz. Z życiem zawsze jest 50% szans. Czas pomiędzy obserwacjami co się dzieje poświęć na czytanie, albo dobrą kawę, piwo, wódkę z morszczakami w Twojej okolicy. Tylko słuchaj, obserwuj swój system i wyciągaj wnioski.

Skała fajnie ułożona, bujanie jak dla mnie nawet za mocne.

Co widać za środkowym "patykiem" wystającym ponad taflę wody? To jakiś przelew czy pompa?

Na filmie widać komin ? Co odpowiada za utrzymanie baniaka? tj sump, refugium, dsb, odpieniacz itp....

patyk wystaje specjalnie tak żeby było oryginalniej,mało jest takich baniaków z wystającymi skałami;)wystarczy że podkręce główną pompe a poziom mi sie podniesie o 2cm zakrywając patyk,odnośnie bujania to pompka jebao rw20 fajnie buja ale głośna,na filmie widać komin po to ten patyk by go zakamuflować:);)za utrzymanie baniaka odpowiada sump-jest w piwnicy,polecam jak ktoś ma możliwość,dsb dołączone osobno,pienidło,bedzie chyba vodka-methoda albo vsv,ale sama wódka chyba.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, lekko i przestrzennie, a u gory zawsze mozesz posadzic cos co bedzie lazlo po skale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dokładnie - jak napisał kolega tutaj nic nie oszukasz - cierpliwość i jeszcze raz cierpliwość :)

robiłeś testy ? bo cykl azotowy to raczej się dopiero zaczyna ...

poza tym zapowiada się całkiem ładnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.