Skocz do zawartości
montymick

Przeklejenie wzmocnienia

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Z racji "wiatru zmian" w oświetleniu zbiornika potrzebowałbym przenieść wzmocnienie poprzeczne o kilka cm.

Operacja oczywiście ma być przeprowadzona na żywym pacjęcie - nie wchodzi w rachubę spuszczanie wody itp.

Plan działania:

- użycie ścisku ( czy może 2? ) stolarkich w miejscu obecnego wzmocnienia ( oczywiście poprzez deski i ewentualnie jakieś podkładki chroniące szkło)

- wycięcie skalpelem/tapeciakiem wzmocnienia

- oczyszczenie wzmocnienia wzdłużnego oraz poprzecznego w miejscu nowego klejenia

- wklejenie wzmocnienia silikonem akwarystycznym

- ściągnięcie ścisku po 3 dobach

Ma to sens?

Proszę o komentarz tych co kleili akwaria.

Michał


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idziesz do szklarza po nowe wzmocnienie (koszt raczej śmieszny). Wklejasz nowe czekasz aż wyschnie i wycinasz stare.


Baniak 200x50x50, sump 93x50x35, odpieniacz WhiteSkim250, oświetlenie chińczyk LED 3x120W, obieg NJ4500, cyrkulacja Jebao RW-20 + JVP202, dozownik jebao DP-4, balling+pełen AF. Filtracja - siporax+odpienek+NP Pro+ocet. Sól Aquaforest FSRS

3f2f5d29da7db8bbe07873ee4d63922du483a445.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idziesz do szklarza po nowe wzmocnienie (koszt raczej śmieszny). Wklejasz nowe czekasz aż wyschnie i wycinasz stare.

Żeby to było takie proste.

W mojej mieścinie wg. wujka googla jest kilku szklarzy ale jak kiedyś chiałem coś załatwić to do żadnego z nich przez tydzień nie mogłem się dodzwonić i odpuściłem sprawę.

A potrzebuję pasek 12mm 10x57,5cm w opti.


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega autor postu to typowa blondyna.....bez urazy


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cop ty wiesz jak przy...... ☺

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Remkowski podał dobry pomysł,żadnych ścisków stolarskich bo można przedobrzyć a w każdym warsztacie szklarskim można na miejscu kupić pasek szkła.

A tak w ogóle,dlaczego przenosisz ?

Edytowane przez inmar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki cop za konstruktywny komentaż - ty to widać dobrze mnie znasz.

Nie będę się zniżał do twojego poziomu i nic tobie "nie odszczekam".

Remkowski - dzięki - chyba jednak zrobie po twojemu.

Inmar - przeklejam wzmocnienie bo w pierwszej wersji jedna z lampek miała wisieć na środku to pasek był troche z boku.

Teraz będą 2 lapki z przerwą po środku baniaka - więc tam chce przenieść wzmocnienie.


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to wiem jak przy...

Ale to pytanie typu stoje w lesie i drzew nie widze...troche cza pomyslec


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem specjalistą jeśli chodzi o automatykę.

Niestety w klejeniu szybek się nie znam - a chodzi tu o naprężenia itp.

Pewnie przy 100l akwarium bym się nie zastanawiał czy i jak kleić ale przy mojej pojemności to już strach.

Zawsze myślełem (i nadal tak myślę), że forum jest po to aby pomagać sobie nawzajem i dzielić się wiedzą, a nie jak to sam powiedziałeś" przy..."

Oby takich jak ty jak najmniej na forum.


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to wiem jak przy...

Ale to pytanie typu stoje w lesie i drzew nie widze...troche cza pomyslec

Ooo... Czy "gimbaza" nie powinna być w szkole, albo lepiej na zajęciach Savoir-vivre? Z góry przepraszam uczniów gimnazjum.

Pozdrawiam Ciebie Mariusz i życzę poszukania swojej pewności siebie w inny sposób, bo przypier... jak Ty to mówisz jest passe i dzieciaki w gimnazjum to już wiedzą, poza kilkoma wyjątkami.

Norbert


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo... Czy "gimbaza" nie powinna być w szkole, albo lepiej na zajęciach Savoir-vivre? Z góry przepraszam uczniów gimnazjum.

Pozdrawiam Ciebie Mariusz i życzę poszukania swojej pewności siebie w inny sposób, bo przypier... jak Ty to mówisz jest passe i dzieciaki w gimnazjum to już wiedzą, poza kilkoma wyjątkami.

Norbert

W desancie bylem z samolotu skakalem i polamalem kilka nosow w mlodosci....zy cz e aby najlepszy gim byl choc w 10% taki jak jak..

Sory za byki jadez komory a mam grube paluchy i wciskam czasem po 2 klawosze na raz...


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.