Skocz do zawartości
p@weł

akwa 1000l z pokrywą

Rekomendowane odpowiedzi

moje akwa ma pokrywe parowanie i takie tam odwieczne problemy mam t5 w oprawie hermetycznej ale chciałbym dołożyć coś typu led narazie miękasy będą i pożniej lps-y czy taka lampa ma sens?https://www.akwarystyczny24.pl/ceab-drysetled-15000k+blue-2x25w-145cm-dlwb150b--zestaw-oswietleniowy-led-do-obudowyzabudowy-p-5759.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj czegoś z podręcznikiem interpunkcji dodawanym gratisowo, bo Kolego, z całym szacunkiem, ale żeby to zrozumieć musiałem kawę zaparzyć...

Co byś nie zrobił, musisz rozwiązać problem skraplania. Bo nie dość że odbłyśniki niszczysz, to świetlówki "zarastają" solą. Akwarium się nagrzewa, no i wilgoć nie służy elektryce.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co Ci pokrywa?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze wywal pokrywe

Po drugie co to za badziew za taką kasę zrobisz sobie fajna lampę led albo kupisz używana na forum lub złociszy któremuś z forumowiczów to ci poskłada, wschodu zachody i inne bajery a nie takie swietlówy jak do obory hehe ;)


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

weź pod uwagę, że pewnie za chwile będziesz chciał mieć spsy i będziesz potrzebował nowe oświetlenie. Tak się tylko mówi że spsy to raczej nie.... a później stwierdzisz.... może jakieś proste twarde ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skraplajaca woda to nie problem, wystarczy pare wentylatorow.

post-23962-0-48681800-1458126703_thumb.jpg

Ale wtedy wiecej wody paruje.

Edytowane przez pokson (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a u mnie woda nie paruje, bo jest pokrywa a pod nią świetlówki t5 hermetyczne.odnośnie przegrzewania to nie problem bo sumpa mam w piwnicy a tam może być zimno lub ciepło jak zechce.szukam tylko światełka bez tych wszystkich wentylatorów ale coś z ledów bez chłodzenia,nie wiem czy coś takiego w ogóle jest.

Edytowane przez p@weł (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.