Skocz do zawartości
kaczorek36

poszukuję MgCl2 x 6H2O

Rekomendowane odpowiedzi

witam

poszukuję informacji gdzie w dobrej cenie mogę kupić

MgCl2 x 6 H2O

o czystości spożywczej, farmaceutycznej lub cz.,

z dobrego i pewnego źródła aby nie były to prochy zmieszane z technicznymi

w ilości opakowania jednostkowego worek 25 kg.

Jesli ktoś ma taką wiedze proszę o informację gdzie to można kupić (kryterium ceny jest dla mnie ważne).

pozdrawiam Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Lublinie jest fajna firma .

Mam prochy do ballinga od nich .

Jestem w pracy i nie mam jak sprawdzić nazwy . Fajne ceny maja. Dobre produkty

Sent from my iPhone using Tapatalk


160 litrow OW Cube, T5 , RW 4/ Koralia, DYI Skimmer, NJ2300 na obiegu, Ebtech, glownie SPS , zbiornik oparty na metodzie DSR !!!

"Metoda DSR jako suplementacja mikroelementow " artykul kolegi Jacka (PL wersja)

2538563_logo_wrsdz.png

4d760e1d13df470d8bf412a072665d93u1048a917.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stanlab - znajdziesz też na allegro


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stanlab. Ja ostatnio na allegro kupiłem za niecałe 50zl razem z przesyłką 800g Chlorku Magnezu, 500g Chlorku Wapnia i 1kg Wodorowęglanu Sodu. Dokupujesz gdzieś SBS i masz niezły zapas.


OGLĄDAMY AKWARIUM

Akwarium 120x60x50 z pudełkiem przelewowym

Lampa: Pacyfic Sun Metis Hyperion R2 2x150w + 2x54w CoralPlus

Odpieniacz: Deltec SC 1455

Obieg: Jebao DCT 6000

Cyrkulacja: 2x Jebao RW-8

Filtracja biologiczna: DSB + Refugium

b176b2af91df13f8f85b2807ab712d5eu1271a1116.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o coś jeszcze tańszego

mam zrobione małe rozpoznanie rynku i mogę kupić przy tej ilości w cenie ok 10 zł netto/kg o czystości farmaceutycznej (ale to wychodzi z przesyłką ok. 300 zł)

wiem ze czystość spożywcza jest tańsza , czy ktoś wie gdzie coś takiego kupić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wbrew pozorom magnez w szesciowodnym chlorku jest bardzo malo wydajny. Wystarczy zobaczyc jaki procent masy calej czasteczki stanowi magnez.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wbrew pozorom magnez w szesciowodnym chlorku jest bardzo malo wydajny. Wystarczy zobaczyc jaki procent masy calej czasteczki stanowi magnez.

No ale to i tak kosmiczna ilość te 25kg

Zakładając, że rozpuszczamy102g MgCl2 x 6H2O w litrze wody, a do do litrza rozwotu CaCl2 dolewamy ok. 100ml roztworu chloru magnezu. I przy (moim ) zurzyciu około 120ml każdego roztworu z balliga (w 240l akwarium) dziennie to 25kg proszku starczy na uzupełnienie 2450l CaCl2, a przy dozowaniu jego 120ml/dobę to wychodzi 20417 dni (czyli prawie 56lat ) !!!


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdz w kalkulator na reefhub i zobacz ile musisz nalac MgCl2 6x woda zeby podniesc magnez o 200mg/l w 1000l akwarium


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już kończę zaśmiecanie wątku ( kolega czeka na oferty gdzie może to tanio kupić ).

Wiem, że zeby podniesc magnez o 200mg/l w 1000l sporo tego pójdzie i bez kalkulatora.

Tylko co trzeba zrobić aby tak "zaniedbać" poziom Mg??

I jest to akcja jednorazowa.

Po za tym kolega jak widać w opisie ma 300l akwarium.

Michał


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za czasów aktywnego baniaka kupowałem chemię (spożywczą) w hurtowni "Domena" w Lublinie.

www.domena.lublin.pl

Przy dużym zbiorniku wychodziło mnie najtaniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyjaśniam

nie do trzystu ale do 1000, tyle będzie

robię własną sól i jednak trochę tego wchodzi, kilka kilogramów

jak kupię większy worek to jest taniej , wystarczy na podmianki na dłuższy czas , a gdzieś wyczytałem że można go również stosować w celu uzupełnienia Mg w naszym ciele , w postaci np kąpieli (pełno jest o tym w sieci ale jeszcze się do tego nieprzekonałem)

reasumując: dołożę troche kasy i mam naprawdę dużo MgCl2 do wykorzystania w akwarystyce i nietylko.

PS. ten chlorek sześciowodny jest faktycznie nie tak wydajny ale z kolei bezwodny jest bez porównania droższy i jego wykorzystanie w akwarystyce jest nieekonomiczne (przynajmniej dla mnie).

PS 2. w zastosowaniach spożywczych MgCl2 x 6 H2O nosi symbol E 511 i tego właśnie szukam.

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin,

w lublinie wysyłają chemie w 25 kg workach i ona starczała mi na dość długo do moich 1500L (jeszcze się dzieliłem z kolegami z okolicy. Musisz pamiętać o rozsypaniu Mg do szczelnych opakowań (ja używałem wiader po soli), bo Ci się zbryli i rozpuści z wilgoci w powietrzu.

Ja Mg używałem tylko do koncentratów do Balinga, bo w sklepach akwarystycznych chemia Balingowa to drogo wychodzi.

Rozpuszczalności chlorku masz tutaj w tabeli: www.solniczkawbaniaku.pl/baling-przygotowanie-stezonych-roztworow/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Adam. Napisałem do nich. Zobaczę, co odpiszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.