Skocz do zawartości
k0k0z

Akwarium poszło w diabli.

Rekomendowane odpowiedzi

Moje obecne 54l pękło, chamsko w rogu na około 10cm, zanim puściło wodę przywiozłem nowy baniak do domu i zrobiłem przekładkę, stety niestety jedyny rozmiar jaki mieli to 98l więc po dodaniu wody z sumpa wychodzi około 25-30l świeżej wody.

Parametry jak w stopce przed całą akcją, teraz na mur beton się rozjedzie wszystko. Jakieś pomysły jak załagodzić nowe dojrzewanie i cały krach biologii?


ff37c322e831cc203da4ccb0e5154311u1046a915.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj bakterie, mysle ze nic sie nie stanie.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj adsorbent fosforanów (AF) i podwójną dawkę adsorbentu na azot, do tego węgiel - z ostrożności i powinno być dobrze.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj adsorbent fosforanów (AF) i podwójną dawkę adsorbentu na azot, do tego węgiel - z ostrożności i powinno być dobrze.

po co?? - zrobił dużą podmianę i tyle więc tak jak pisze @Piotr1 2 x więcej bakterii i tyle

EDIT:

no może węgiel warto

Edytowane przez Kroczek (wyświetl historię edycji)

OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie dawaj tylko bakterie i bedzie ok.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema @k0k0z normalnie jak przy podmianie

nie którzy co jakiś czas walą podmianę 50% z wiadomych celów

tu wyjąłeś skałę z wody to może pokazać się glonki i tyle

Pozdrawiam


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym oto sposobem dorobiłeś się większego baniaka :thumbup: . Zapodaj bakterie i pomyśl czy musisz coś teraz zmienić w sprzęcie.


Baniak 200x50x50, sump 93x50x35, odpieniacz WhiteSkim250, oświetlenie chińczyk LED 3x120W, obieg NJ4500, cyrkulacja Jebao RW-20 + JVP202, dozownik jebao DP-4, balling+pełen AF. Filtracja - siporax+odpienek+NP Pro+ocet. Sól Aquaforest FSRS

3f2f5d29da7db8bbe07873ee4d63922du483a445.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Węgiel i tak miałem wymienić więc to na pewno. Dałem bakterie zobaczymy na następnym weekendzie jak parametry.

Sprzętu nie potrzebuje, drugi falownik mam w szufladzie, grzałka do podmian dogrzewa wodę a do oświetlenia mam statecznik 4x24w więc tylko 2 odbłyśniki i jedna świetlówka i skręcę jakąś większą lampę. Pienił resun SK300 i pienić nadal będzie, szkoda kupować większego odpieniacza na 3 miesiące, na tygodniu wytnę na laserze jakiś panel co by pochować grzałkę i pienidło.

4kg skały w 98l wygląda pustawo :p

Za 2-3 miesiące miałem stawiać 300l. Mogło poczekać ><

Edytowane przez k0k0z (wyświetl historię edycji)

ff37c322e831cc203da4ccb0e5154311u1046a915.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz jak Ci się sprawa przyspieszy :) powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

samo pękło czy ktoś trącił?

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 99% samo, obracam się idę położyć córkę spać szybki look na akwarium a tam 10cm pęknięcie.


ff37c322e831cc203da4ccb0e5154311u1046a915.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ze zauwazyles na czasie.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś mieszkał na śląsku podejrzewałbym szkody górnicze :thumbsup:

jak już wszystko w porządku to można pożartować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po co?? - zrobił dużą podmianę i tyle więc tak jak pisze @Piotr1 2 x więcej bakterii i tyle

EDIT:

no może węgiel warto

:) A dasz głowę że nic z bakterii czy planktonu nie padło i nie poleci reakcja łańcuchowa ?

Ja nie dam. A poza tym, w ten sposób zredukujesz ilość powstających nutrientów (czy też wprowadzonych do systemu) - więc zapobiegniesz w konsekwencji glonom i dojrzewaniu.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek dlatego 2 x więcej niż normalnie - tak jak przy podmianie 50% :)


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby wszystko działa i jest OK, nowa lampa jedzie a jednak.

Caluastrea wygląda fatalnie, jest cała pomarszczona i przytuliła się do szkieletui wypluwa brązowe flaki z mordek. Mam nadzieje, że tylko się oczyszcza i niedługo zacznie się pompować ale wygląda beznadziejnie.

Reszta korali w tym Dunca i Euphylia mają przeprowadzke w nosie...


ff37c322e831cc203da4ccb0e5154311u1046a915.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakaś wada szkła? może było stuknięte w tej okolicy bo żeby tak samo z siebie pękło. Gdyby to był baniak z 1000l i w dodatku postawione krzywo, nierówno i pękłoby w nim dno to bym zrozumiał. A w Twoim to i nacisk nieduży wody...


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium wromaka, ciężko powiedzieć czemu pękło ale napewno nikt w akwarium niczym nie udeżył w dniu zdarzenia. Nie jestem w stanie powiedzieć, wystawiłem na taras jak skończę nocki to opłukam szkło z resztek piasku i się mu przyjrzę.

Tak to wyglądało:

u316_1458412897_thumb.jpg

Edytowane przez k0k0z (wyświetl historię edycji)

ff37c322e831cc203da4ccb0e5154311u1046a915.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no pięknie....


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne,

takie horrory zdazaja sie przewaznie gdy wlasciciel jest na urlopie, a tu prosze...


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raz tylko słyszałem o podobnej sytuacji,mianowicie kiedyś kumpel sam skleił baniak 160l tylko głupek zalał je po 2 dniach chyba. W nocy przednia szyba odpadła.....zalanko jak malowanko, niezła pobudka


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jakaś głębsza rysa tam była i dlatego akurat tam?

Co do katastrof to mój kolega dwa dni temu odebrał akwarium i sump, razem 950 litrów. A wczoraj producent zadzwonił, żeby oznajmić: "nie zalewaj!". Wszystkie wzmocnienia i całego sumpa skleili złym silikonem. Kolega się z lekka... zdenerwował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze że zadzwonił


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam będzie już z 15 albo 20 lat temu mieliśmy słodkie akwarium z bratem 50 L stało na takiej półce nad łóżkiem brata i tu w nocy bach poszło wszystko na niego szczęście w nieszczęściu tylko palec do szycia . Przestroga na całe życie i największy błąd mieć akwa nad głową

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka


400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.