Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Przymierzam się do zmiany zbiornika na większy co za tym pójdzie wiadomo nowy odpieniacz itd. chce wybrać sprzęt bardzo dobrej jakości za rozsądną cenę .Natknołem się na reklamę twistmana obejrzałem YouTube coś tam poczytałem i mam pytanie czy jeżeli używacie tego reaktora np.wapnia lub odpieniacza jakie są opinie .Bo w sumie kupiłem filtr przepływowy fajnie zapakowany ,detalistycznie wykonany działa tu jestem zadowolony ale to tylko filtr przepływowy . Może kupie resztę fajnie by to wyglądało w sample wszystko jeden firmy tylko pytanie jak pracuje reszta ?czy odpieniacz jest cichy itd., czy z reaktorem nie ma jakiś kłopotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacza możesz na żywo posłuchać w Murenie - pracuje w jednym ze zbiorników - 200 zewnętrzna


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł na produkty bardzo dobry, polska myśl techniczna - wykonanie, design ok, mają chłopaki pomysł więc ogólnie fajna sprawa :)

Napiszę z tego co słyszałam w sklepie przy zakupach w luźnej rozmowie bo wywiązał się tam temat. Była zamówiona pompa do odpieniacza bk 200. Właściciel nie chciał płacić za oryginał w Warszawie w Acroporze a Twistman ma w ofercie "clona" za połowę, więc się skusił.

Sercem była obiegówka z Jebao z dostawką PVC handmade by Royal. Wyglądało to podobno bardzo ciekawie, wykonanie jak w oryginale - jednak jak to w życiu bywa sekret tkwi w szczegółach, poszło o bąbelki w kolumnie- nie były takie jak oryginale.

Edytowane przez helio54 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam reaktor wapnia i jestem bardzo zadowolony. Polecam naprawdę jakość wykonania SUPER .


7171_7342.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chce wybrać sprzęt bardzo dobrej jakości za rozsądną cenę

nie istnieją takie produkty ;)


początek 300 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj miałem okazję nawet robić próbne wodowanie jednego z modeli odpieniaczy u siebie - na pomiarach wyszło że 250-ka pobiera więcej powietrza jak mój bk300 ;)

Zdecydowanie polecam - wykonanie jest pierwsza klasa - profesjonalny produkt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj miałem okazję nawet robić próbne wodowanie jednego z modeli odpieniaczy u siebie - na pomiarach wyszło że 250-ka pobiera więcej powietrza jak mój bk300 ;)

Zdecydowanie polecam - wykonanie jest pierwsza klasa - profesjonalny produkt.

Samo body ma tu mniejsze znaczenie.

Fox ilość powietrza jest tak samo istotna jak ilość wody, czyli stosunek tych wielkości oraz wielkość pęcherzyków. Jak z wielkością pęcherzyków w stosunku do BK?

Edytowane przez berklej (wyświetl historię edycji)

początek 300 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie dzięki tylko pytanie jeszcze jedno jak po wodowaniu z głośnością pracy czyli jeśli go zamknę w szafce ,szafka będzie stała w salonie koło stołu będzie go słychać czy raczej nie.

a odnośnie zapakowania to powiem tak głupi filtr przepływowy ułożony na specjalnie wyprofilowanych to chyba styropian , do tego folia pompowana .Naprawdę nie ma opcji żeby coś uszkodziło się w transporcie.Zaczekam jeszcze tylko na opinie czy jest w miarę cichy i wyjdę chyba z założenia ŻE POLSKIE TO DOBRE .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moje niewprawne oko wyglądało podobnie - i tu i to piana wyglądała tak samo.. Oczywiście miarką żadną wielkości typowego pęcherzyka nie sprawdzałem żeby dokładnie porównać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w piwie jest lepsza piania - ale tego żaden odpieniacz nie da rady zrobić :)


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt Krzyśka to pierwsza liga, z czystym sumieniem można polecać.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To powiem tak .Jak mam amerykanom albo germanom płacić za coś co jest podobnej ogólnej wartości technicznej i dodatkowo nadpłacić więcej kasy za znaczek to zamówię twistmana reaktor wapnia zresztą jego znaczek też mi się podoba ha ha ha a relacje zdam później i wrzucę jakieś fotki ewentualnie filmik ale to po świętach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z glosnoscia reaktora?


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jeszcze jak z głośnością reaktora ale wczoraj kupiłem odbiorniczek twistmana ob 200 In i powiem tak jestem naprawdę zadowolony bo to kawał maszyny , super pieni i jest cichy co najważniejsze bo zbiornik stoi mi w miejscu gdzie spędzam dużo czasu wrzuciłem filmik na YouTube wpiszcie nocne wodowanie odpieniacza Twistman za chwile wkleję link

Przepraszam za błąd odpieniacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaguar: jak masz taką możliwość to zmajstruj coś co zasłoni Ci światło z lampki znad refugium tak by nie świeciła na odpieniacz - zarośnie CI algami. Wiem, ze sprzęt ładny ale niech lepiej siedzi w ciemności:)


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze trochę sie bałem tego szybkiego montażu odpieniacza na gorąco w nocy bo 24 godz pózniej pojechaliśmy nad morze z rodzinką . Chodziło o to żeby nie było kłopotu tupu przelanie itd .Dzisaj siedzę w Ustce pożyczyłem kamerę IP od kumpla i oglądam jak ciemna maź zbiera sie w kubku . A panu w turbanie hahaha dzięki za uwagę zakombinuje coś z oświetleniem refugium .Powiem ogólnie tak ,,chyba warto ,, ale jaja Dzisaj zorientowsłem sie że firma jest z mojego miasta w środę wproszę sie na kawę . A głośność pracy odpieniacza na YouTube po wpisaniu ,, nocne wodowanie odpieniacza Twistman ,,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Turban, turban od razu. Człowiek się zapuści i trochę nie goli, założy poduszkę na głowę i od razu turban:) Jaguar: zaglądaj do wątku lubelskiego - wiosna przyszła więc pewnie znów sie uda reaktywować spotkania morszczakowe.


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tototototo... piwka trza by się napić :) A do Krzysztofa też się wybieram jutro :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze jakis spocik zrobimy u Twistmana?:) Marek o której będziesz?

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety dopiero po robocie :( czyli po 1530 - chyba że uda się coś urwać - z pół godzinki na dojazd... A zlocik u Twistmana - jak najbardziej :)

Przy okazji zrobimy Mu burzę mózgów i od razu powstanie seria nowych urządzeń :)

Np. samojezdny czyścik z wbudowanym odpieniaczem czy reaktor z hybrydą led/t5 - a poważniej mówiąc :), wiem że człowiek - dusza z Niego, ale może uprzedźmy żeby choć pizzę zdążył zamówić :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze trochę późno dla mnie:( Nie zdążę pogadać a już będę musiał lecieć:( Dobra - koniec OT :)


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.