Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kupiłem zestaw biogro ale zastanawiam się w kwesti dawkowania bo z instrukcji wynika że 120 ml na start a potem 40 ml co tydzień po podmiance na 750 litrów. Tylko tak, rozumie że 120 ml każdego z preparatów i pytanie czy w odstępach czasowych ,czy wyłączyć odpieniacz i na ile i czy jest jakiś odstęp czasowy od podania dawki startowej , czy poprostu podajemy dawkę startowa 120 na 750 a potem za tydzień i co tydzień 40 ml na 750 lit o ile robimy podmiany co tydzień bo ja mam w obiegu 500 lit i co tydzień robie podmiany .Dzięki z góry za wskazówki bo jak się osłuchałem w erybce od pani o instrukcji to poprostu pozostawie to bez komentarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze wyłączam odpieniacz na 2-3 godziny. Dawka startowa to 120ml każdego preparatu, nie ogólnie, później raz w tygodniu 40ml na 750ml wody.

Bakterię podaję w 10 minutowych odstępach pomiędzy butelkami. Zawsze je podaję po podmianie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie robiłem tak :

0. Startówkę razem w pełni jak napisane.

1. Odpieniacz off na 1h.

2. Podawanie razem.

3. Podawanie po podmiance.


1. Akwarium 95x70x60 | Sump 65x35x37 | Pompa Jebao dcs 4000 | Jebao RW8 x 2 | Odpieniacz deltec sc 1456 | Lampa LED DSuny 4 panele x 40 LED 3w + T5 2x39w | Reaktor Bubble-Magus CR120WP zasyp ARM | Milwaukee Instruments pH SMS 122 | AT R Doser Milestone 6 | PSFMR 9040 - pojemność 2.3L "Glonowy" + PSFMR 9040 - pojemność 2.3L "Media" na pompie DC3000 | Dolewka PS Sentry ATO

 

Link: http://nano-reef.pl/..._20#entry872225

90b67987de6d96d3807ab58d2d91ebebu287a684.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie a dawka startowa po podmianie czy przed skoro podmiane planuje dopiero na sobote

chyba że podmiankę strzele dzisaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja daje po podmianie czyli co 2 tygodnie 20ml z każdej flaszeczki na moje 330L. Odpieniacz off na 10min.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


b502e8795b83189a88ee0374fc0240f2u929a809.png

Akwa: 100x55x60h, Sump: 70x45x45, 2xAI Hydra 26 + AI Director, Deltec SC1456, Ecotech Vectra M1, 2x RW-8, 1x RW-4, NP reducing biopellets
TM Syn-Biotic, Balling CZDA+AF Component Strong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Startowe daj po podmienię.


1. Akwarium 95x70x60 | Sump 65x35x37 | Pompa Jebao dcs 4000 | Jebao RW8 x 2 | Odpieniacz deltec sc 1456 | Lampa LED DSuny 4 panele x 40 LED 3w + T5 2x39w | Reaktor Bubble-Magus CR120WP zasyp ARM | Milwaukee Instruments pH SMS 122 | AT R Doser Milestone 6 | PSFMR 9040 - pojemność 2.3L "Glonowy" + PSFMR 9040 - pojemność 2.3L "Media" na pompie DC3000 | Dolewka PS Sentry ATO

 

Link: http://nano-reef.pl/..._20#entry872225

90b67987de6d96d3807ab58d2d91ebebu287a684.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biogro używam od bardzo dawna dawkowanie raz w tygodniu po podmianie z każdej butelki

tyle samo. Nie wyłączam odpieniacza, podaję pod pompy obiegowe jeden za drugim bez odstępów.

Co ważne jeśli podasz za dużo nie zaszkodzisz .


MÓJ KAWAŁEK OCEANU:

KoTm lutego 2013

trzy-lata-minely moje pierwsze akwarim

Blekitna-glebia 1500 w obiegu

gallery_14359_2078_47879.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z AIO biopallets są dobre.


1. Akwarium 95x70x60 | Sump 65x35x37 | Pompa Jebao dcs 4000 | Jebao RW8 x 2 | Odpieniacz deltec sc 1456 | Lampa LED DSuny 4 panele x 40 LED 3w + T5 2x39w | Reaktor Bubble-Magus CR120WP zasyp ARM | Milwaukee Instruments pH SMS 122 | AT R Doser Milestone 6 | PSFMR 9040 - pojemność 2.3L "Glonowy" + PSFMR 9040 - pojemność 2.3L "Media" na pompie DC3000 | Dolewka PS Sentry ATO

 

Link: http://nano-reef.pl/..._20#entry872225

90b67987de6d96d3807ab58d2d91ebebu287a684.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bakterie są bardzo dobre, w każdej butelce masz kilka szczepów. Minusem jest cena, ale w mniejszych baniakach tragedii nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po czym twierdzisz że są bardzo dobre?

Ja je miałem i uważam że są przeciętne , nic rewelacyjnego.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja je miałem i uważam że są przeciętne , nic rewelacyjnego.

PK

Naprawdę tak myślisz ?

Uważam ,że jesteś w wielkim błędzie żadne bakterie nie potrafią tak czyścić skały jak dla mnie rewelacja , ale mają jedną gigantyczną wadę , cena !!!!!

Pozdrawiam


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobre tylko cena kosmiczna ale na start mozna zastosowac.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jest jakiś tańszy zamiennik bakteryjny? Np Azoo 11in1 ktoś testował?

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwszym użyciu trzymać w lodówce czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam mały zbiornik bo około 80 litrów (niecałe 100 l w systemie). Tydzień temu zastosowałwm po raz pierwszy BioGro po 4 ml z każdej butelki. Wyłączyłem odpieniacz na kilka godzin. Po dwóch trzech dniach kilka korali się zamknęło a woda zrobiła się mętna (jakby nieco mleczna) co może świadczyć o wykwicie bakterii. Dodam, że akwarium ma dopiero dwa miesiące i nie mam ryb a jedynie kilka korali i ekipę czyszczącą. Wcześniej stosowałem bakterie Special Blend i wszystko było dobrze poza tym, że nie pachniały za fajnie i żona kupiła Biogro :-)

Tak więc nie wiem czy nie da się ich przedawkować. Jutro po podmianie mam zamiar nic nie lać.

PS. Ja także uważam, że BioBro są dość drogie choć jaszcze bardziej przeszkadza mi, że są konfekcjonowane jedynie w dużych opakowaniach. Dobrze, że ich w pięciolitrowych bukłakach nie sprzedają. Skoro można po otwarciu je trzymać w ludówce to można je też porozlewać do mniejszych opakaeań a wtedy nie są już takie drogie.

Edytowane przez Józef (wyświetl historię edycji)

Start: 10.01.2016 r.

Akwarium: IM Fusion 30L, odpieniacz: Tunze 9004, lampa: Nanobox Quad, cyrkulacja: Vor-Tech MP10w, i trochę drobiazgów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mam te bakterie, przedawkować podobno nie można. Ale do końca nie wiem czy dobrze robię. Czy jest ktoś w stanie mi odpowiedzieć jak je dawkować w przypadku kiedy jest przerobiony zbiornik i leje sie dodatkowo vodke ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze na sri lance tak dawkujecie. Gdybys sie znał trochę na biologi i zależnościach tak byś nie odpowiedział.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to lekko dałem ciała w tym pośpiechu po podmianie zamiast odmierzyć na start na 500 lit wody, dałem po 120 ml które jest przewidziane na 750 lit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... tak - świadomie piszę że to przeciętne bakterie / nic nadzwyczajnego. Pellety startowały na nich 3 miesiące , dino przy zawyżonych dawkach nie znikało , mułu ze skał i piachu nie rozkładały - więc na jakiej podstawie mam twierdzić że są najlepsze? Stosowałem osobiście i oceniam je na równi z Biodigest.

Najlepsze efekty jeśli chodzi o czystość skały miałem na bakteriach Bacto-blend i Bacto-terapie od FM.

Obecnie startuję zeovit i jadę na zeobaku który też nie jest taki super jak go reklamują - ale i na to chyba znalazłem receptę.

Natomiast do czyszczenia skały z czystym sumieniem mogę polecić Bio-mate - tu widać naocznie efekty po kilku dawkach.

PK

Edytowane przez R.I.P (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze na sri lance tak dawkujecie. Gdybys sie znał trochę na biologi i zależnościach tak byś nie odpowiedział.

Jak jesteś taka uczona to odpowiedz a nie krytykujesz.

no to lekko dałem ciała w tym pośpiechu po podmianie zamiast odmierzyć na start na 500 lit wody, dałem po 120 ml które jest przewidziane na 750 lit.

Nic złego z tego powodu się nie stanie. Bakterie naprawdę dobrze się spisują. Zwróćcie uwagę, że podświetlając nawet zwykłą latarką te buteleczki szczególnie trzecią widać gołym okiem jak tam te żyjątka sobie posuwają :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.