Skocz do zawartości
cop909

Testy Colombo Marine

Rekomendowane odpowiedzi

http://erybka.pl/pro...ne-pH-Test.html

widzieliście, może ktoś stosował? Chodzi mi o opinię o firmie

Edytowane przez cop909 (wyświetl historię edycji)

c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

nie wygodniej kupić "kieszonkowy" miernik ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde, ja mam stałą sondę na PH, chodziło mi bardziej o opinii o produktach tej firmy....


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, nie wyłapałem....przestudiuję temat

Edytowane przez cop909 (wyświetl historię edycji)

c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No No :) jak kupisz napisz jakie wrażenia ;)

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk


b502e8795b83189a88ee0374fc0240f2u929a809.png

Akwa: 100x55x60h, Sump: 70x45x45, 2xAI Hydra 26 + AI Director, Deltec SC1456, Ecotech Vectra M1, 2x RW-8, 1x RW-4, NP reducing biopellets
TM Syn-Biotic, Balling CZDA+AF Component Strong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na razie nie zamierzam, używałem Saliferta i na tym chyba pozostanę


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://erybka.pl/pro...ne-pH-Test.html

widzieliście, może ktoś stosował? Chodzi mi o opinię o firmie

Kupiłem.

Stosuję cały Set Colombo.

Testy precyzyjniejsze od saliferta, całkiem wygodne w odczycie.

Z testów i suplementów ( K, Fe,I2) jestem zadowolony

Po salifercie łatwe w przestawieniu się. Trzeba odczytywać z strzykawki ilość zużytego płynu a nie to co zostało.


Pozdr.

G>S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak test na po4?


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałem kupić test sprawdzający wapń, który na RH całkiem nieźle wyszedł i niestety nigdzie nie jest dostępny online w normalnej cenie. Chyba muszą jeszcze sporo popracować nad dystrybucją. Albo podpisać umowę z AF :phone:


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałem kupić test sprawdzający wapń, który na RH całkiem nieźle wyszedł i niestety nigdzie nie jest dostępny online w normalnej cenie. Chyba muszą jeszcze sporo popracować nad dystrybucją. Albo podpisać umowę z AF :phone:

Co to znaczy w normalnej cenie? Cena 51zł jest ceną normalną. http://www.zanclus.net/testy/1353-colombo-marine-calcium-test.html. Oczywiście można taniej, ale za niższą ceną na pewno nie pójdzie dobra jakość.

Dystrybucja działa, jak powinna. Każdy ma własną politykę działania, a nasza nie polega na zamęczaniu potencjalnych klientów reklamą. Po to są wyszukiwarki, żeby można było znaleźć, co się potrzebuje. Dziękujemy więc za radę, ale nie skorzystamy z nauk AF.

Pozdrawiam,

Krzysztof

AQUA-MOR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro kolega szukał, a nie znalazł to chyba jednak nie działa jak powinna...

No chyba, że chodziło o cenę.

Wysłane z galaktyki S4


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 20 funtów, czyli < 100zł chciałem dać. Strona, którą podlinkowałeś wywala 404.

Edit: Znalazłem z wyszukiwarki ten test, dodałem do koszyka i oczywiście wysyłka tylko do PL, więc nie ma możliwości dla mnie.

Wcześniej już kupiłem test Saliferta, bo poprzedni się kończy już i potrzebowałem na szybko. Tak wrzuciłem tylko uwagę dotyczącą dostępności tego testu na ebay, czy amazon. Wy najwidoczniej macie łatwiej pod tym względem.

Edytowane przez FunWorld (wyświetl historię edycji)

500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Colombo test na potas (K) jest najbardziej pracochłonny ze wszystkich innych używanych przezemnie testów.

Wiecie dlaczego???

Nie wiecie -więc wam powiem. Bo spakować go spowrotem w te małe pudełko to trzeba się namęczyć z 10min. ;)

Za to minus- reszta okej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystkie testy Colombo mają ten sam problem - za małe opakowania - wsadzić tam cokolwiek to jest wyczyn - dlatego też trzymam jej w opakowaniach po Salifercie :)

p.s.

właściwy link do Ca http://www.zanclus.net/testy/1353-colombo-marine-calcium-test.html


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 20 funtów, czyli < 100zł chciałem dać. Strona, którą podlinkowałeś wywala 404.

Edit: Znalazłem z wyszukiwarki ten test, dodałem do koszyka i oczywiście wysyłka tylko do PL, więc nie ma możliwości dla mnie.

Wcześniej już kupiłem test Saliferta, bo poprzedni się kończy już i potrzebowałem na szybko. Tak wrzuciłem tylko uwagę dotyczącą dostępności tego testu na ebay, czy amazon. Wy najwidoczniej macie łatwiej pod tym względem.

Myślałem, że odnosisz się do dystrybucji na terenie Polski, dlatego zareagowałem, gdyż wiem, że w kilku sklepach w Polsce testy Colombo są dostępne, min. reefshop.pl, coralhouse.pl, crazycoral.pl, erybka.pl i oczywiście w moim www.zanclus.pl.

Nie wiem, dlaczego mój link nie działa.

Możliwość wysyłki do Anglii jest, chociaż strona działa tylko na Polskę. Wystarczy napisać wiadomość na krzysztof.tryc@gmail.com, wysyłam sporo towaru do Anglii (przynajmniej wysyłałem, dopóki Anglia była w UE). Oczywiście jest jeszcze kwestia opłacalności, przy wysyłce jednego testu biorąc pod uwagę koszty dostawy nie ma to sensu.

Jednym z warunków, jakie firma Colombo stawia dystrybutorom, jest sprzedaż poprzez sieć sklepową, a nie ebay czy strony podobne. Ze stanowiska sprzedawcy uważam, że jest to słuszne podejście, jest to pewien sposób ochrony sklepów, gra fair play. Lubię uczciwe podejście zarówno do sprzedawcy jak i klienta końcowego. Dla mnie to plus dla firmy, która szanuje również odbiorcę pośredniego, czyli sklepy. Rozumiem też, że każdy stara się kupić towar jak najtaniej, ale akurat Colombo przy swojej dobrej jakości nie ma zbyt wygórowanych cen.

Nie wiecie -więc wam powiem. Bo spakować go spowrotem w te małe pudełko to trzeba się namęczyć z 10min. ;)

Za to minus- reszta okej ;)

Zgadzam się, pudełko na test na potas jest masakrycznie małe. Po kilku testach doszedłem już do wprawy i jestem w stanie zmieścić wszystko w pudełku w ciągu 10 sekund, ale początki były wnerwiające. Wystarczy jedną z buteleczek z regentem odwrócić do góry dnem i wszystko pieknie się składa. Ale, przyznaję rację, że klient nie powinin tego składać jak klocki lego i zastanawiać się, którą buteleczkę i jak przekręcić, żeby się zmieściło. W tym miesiącu spotykam się osobiście z włascicielem Colombo i poruszę tę sprawę. Jeśli macie jakiekolwiek uwagi na temat produktów Colombo, piszcie, proszę. Obiecuję, że wszystkie uwagi przekażę firmie.

wszystkie testy Colombo mają ten sam problem - za małe opakowania - wsadzić tam cokolwiek to jest wyczyn - dlatego też trzymam jej w opakowaniach po Salifercie :)

p.s.

właściwy link do Ca http://www.zanclus.n...lcium-test.html

Kroczek, jak to się dzieje, że Twój link prowadzi do strony, a mój pokazuje błąd 404? Przecież wygląda identycznie :-(

Pozdrawiam,

Krzysztof

AQUA-MOR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Kroczek, jak to się dzieje, że Twój link prowadzi do strony, a mój pokazuje błąd 404? Przecież wygląda identycznie :-(

Pozdrawiam,

Krzysztof

AQUA-MOR

wkradła Ci się kropka na końcu linku Krzysiu :)


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, taki drobiazg, że nie mogłem dopatrzeć się różnicy :-) Teraz będę mądrzejszy :-)

Pozdrawiam,

Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Możliwość wysyłki do Anglii jest, chociaż strona działa tylko na Polskę. Wystarczy napisać wiadomość na krzysztof.tryc@gmail.com, wysyłam sporo towaru do Anglii (przynajmniej wysyłałem, dopóki Anglia była w UE).

Dalej w UE jest i jeszcze trochę pobędzie :)

Test już zakupiłem Saliferta, bo był drugi wg jakości. Może ktoś zapełni lukę i wystawi te testy na ebay i amazon z niezłą marżą to będzie wtedy problem rozwiązany na przyszłość. Na reefhub jest darmowa reklama produktu, więc i chętni z całej Europy pewnie się znajdą.

, jest to pewien sposób ochrony sklepów, gra fair play.

Staromodne podejście.

Jak widzisz dzięki temu nie skorzystałem z oferty LFS, ani firmy Colombo. Skorzystała firma internetowa i Salifert, który nie "wydziwia".

Rozumiem też, że każdy stara się kupić towar jak najtaniej, ale akurat Colombo przy swojej dobrej jakości nie ma zbyt wygórowanych cen.

Inne testy tej firmy są dostępne online bez problemu. Tylko Cu nie ma po prostu. Co do polityki to tutaj mi się podoba AquaForest, który zakazuje dampingu i wszyscy i online i lokalni mają te same ceny - w takim przypadku to ma sens.


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej w UE jest i jeszcze trochę pobędzie :)

Test już zakupiłem Saliferta, bo był drugi wg jakości. Może ktoś zapełni lukę i wystawi te testy na ebay i amazon z niezłą marżą to będzie wtedy problem rozwiązany na przyszłość. Na reefhub jest darmowa reklama produktu, więc i chętni z całej Europy pewnie się znajdą.

Staromodne podejście.

Jak widzisz dzięki temu nie skorzystałem z oferty LFS, ani firmy Colombo. Skorzystała firma internetowa i Salifert, który nie "wydziwia".

Inne testy tej firmy są dostępne online bez problemu. Tylko Cu nie ma po prostu. Co do polityki to tutaj mi się podoba AquaForest, który zakazuje dampingu i wszyscy i online i lokalni mają te same ceny - w takim przypadku to ma sens.

Zawsze znajdzie się ktoś taki, kto zapełni lukę na ebay, itp :-(

Masz wybór, więc kupuj u takich, którzy "nie wydziwiają", cokolwiek masz na myśli.

Staromodne nie znaczy gorsze, często wolę być staromodny niż podążać ślepo za modą tylko po to, by być na topie.

Wszystkie produkty tej firmy są dostępne online w sklepach. Może nie wszystkie na ebay, itp.

Zakończmy tę dyskusję, która staje się przepychanką słowną i nic wartościowego nie wnosi. Kupujmy , co chcemy i gdzie chcemy :-)

Pozdrawiam,

Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zakończmy tę dyskusję, która staje się przepychanką słowną i nic wartościowego nie wnosi. Kupujmy , co chcemy i gdzie chcemy :-)

Zgadzam się.

Przykro mi, że źle odebrałeś moją wiadomość. Nie takie miałem intencje i nie chciałem dążyć do przepychanek.

Nie musisz też przekonywać o wyższości "staromodnego" nad nowym osoby, która antykami handluje.

Nie uważam też, że moja wypowiedź była poza tematem. Wyraziłem opinie o ich polityce, która mi się nie podoba. Między innymi o tym chyba jest ten temat. Chciałem spróbować ich testu, ale mi nie pozwolili, bo nie miałem możliwości zakupu - nie podoba mi się to i koniec tematu. Dałem przykład firmy,, która według mnie ma dobry modeli nie jest nie fair w stosunku dla lokalnych sklepów - tak dla porównania. A wydziwianie miałem na myśli podejście wybiórczo do klientów bez możliwości kontroli tego co się wymaga od innych partnerów w biznesie. Próbują dać fory tym, którzy prowadzą sklepy lokalne i zniechęcają tych, którzy sprzedają tylko online. W tych czasach to już bardzo nierozsądna decyzja bez poparcia racjonalnymi powodami. Internet nie jest modą, tylko realnym punktem spotkania sprzedawcy z klientem. Wielu sobie nie umie z tym poradzić, żeby wyjść z szeregu, ale poza ceną jest jeszcze sporo współczynników którymi można zachęcić klienta do zakupu u nas.

PS: Dzięki za objaśnienie o co chodzi ze słabą dostępnością towaru online, bo to sporo nam mówi skąd taki stan rzeczy się wziął.

Podsumowując, chciałem spróbować, ale producent nie był zainteresowany klientem jak ja i okazało się, że nie będzie mi dane używać ich produktu, bo musiałem iść do konkurencji. Pewnie mógłbym się zgadać z jakimś sprzedawcą zagranicznym i zapłaciłbym za przesyłkę drugie tyle co za test, ale czy to miałoby sens?


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wole jednak Saliferta ale tylko z powodow wydajnosciowych. Te st na KH obu firm kosztuje podobnie ale Colombo starcza na 40 testow podczas gdy Salifert na 100. Nie wiem jak z resztą

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wapniem jest podobnie Colombo - 40 testów, salifert 50-100 testów.


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie rację, ale nie robimy testów codziennie. Co mi z tego, że mogę zrobić 100 testów, skoro ich wiarygodność po takim czasie będzie już dość niska? Testy starzeją się, niestety.

Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.