Skocz do zawartości
lech360

Odpieniacz do 600 L w obiegu

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, było już tysiąc razy, ale jakoś nie mogę znaleźć sensownych odpowiedzi na nurtujące mnie pytania.

Potrzebuję wymienić odpieniacz i mam problem na co się zdecydować. Byłem praktycznie przekonany do Vertexa Omegi 180i (niezła cena) lub 200i (fajne parametry), ale zgłupiałem. W kilku sklepach w których pytałem o te odpieniacze nie potrafiono mi odpowiedzieć jak się spisują. Sprzedali dużo, nikt nie reklamował ale głównie 130 i 150. W trzech sklepach polecono mi Delteca sc1455, 1456 lub 1660, nie ukrywam, że fajna opcja jeśli chodzi o cenę, ponoć 1455, 1456 spokojnie dają radę w takich zbiornikach, a 1660, będzie nawet z zapasem.

BK trochę za drogi, double cone 200 najtaniej 3300. Wszędzie polecają Twistmany, Nyosy???

Wiem jedno, jeśli mam już wydać kwotę powyżej 2000 pln, to tylko na markowy, sprawdzony sprzęt,a nie żadne wynalazki chińskie, czy też polskie (bez urazy). Nawet jeśli poniżej to też wolę wydać na Delteca niż coś innego.

Ale mimo to czekam na rady, ale nie w stylu weź to, bo słyszałem że dobrze działa.

Oczekuję na konkretne propozycje osób posiadających dany odpieniacz w swoim systemie o podobnym litrażu, za co będę wdzięczny.

Akwarium 130x60x56, komin zewnętrzny, jakieś 450L + 160L sump. Obsada mieszana, sps, lps, trochę miękasów. 19 rybek w tym 3 duże pokolce i 1 borsuk.

post-23723-0-68980500-1458865672_thumb.jpg

Edytowane przez lech360 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

250 od Sebastka była by dobra w cenie jaką podałeś a jest na wzór BK ale w niższej cenie.Widziałem ostatnio w sklepie u Jadwigi chyba taki.Jak nie to pozostaje producent. Jest na pompie Jebao DTC8000 tak dla jasności. Ja mam produkt Sebastka ale 200 i spisuje sie super baniak 120x55x60.Taka moja sugestia.

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie....ja mam w obiegu ok 730l i został mi prawie nowy schuran 150 ale jak zacznę wprowadzać zwierzaki czyt. ryby trzeba będzie coś większego kupić...

Jak kolega pisał, niezłe pieńki. Jak chcesz mogę kumpla zapytać bo mu chyba został jakiś mocny pieniek w super stanie i niedrogo......o to to - http://aqua-reef.pl/topic/11341-sprzedam-wszystko/page-2


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli myślisz o Vertex do takiego obiegu to napewno nie omega a alpha 170. Tak na marginesie śmieszy mnie porównywanie BK z produktami produkowanymi na wzór BK. Może i samo body przypomina Kinga ale robotę i cenę robi przede wszystkim pompa.

Pozdrawiam

Edytowane przez kosiarek84 (wyświetl historię edycji)

4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pompè do odpieńka zawsze można zmienić więc nie wiem dlaczego kolega tak nalega na droższy produkt.Kolega pytał o odpieniek w cenie około 2000 a nie 4000

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TWISTMAN OB-200-EXT-V2 lub starszy model V1 w niższej cenie


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cop909 - RO 5000, robi robotę to fakt, ale wolę już kupić coś nowego, nigdy nie wiadomo jak pompa długo pociągnie w używanym i co potem. Nowy to jednak nowy. Można kupić używkę BK, ale jak przyjdzie zmienić pompę ( sam blok ) to może wyjść drożej jak nowy.

A co z tymi deltecami, tak polecanymi w sklepach? Dają radę?

Jak mówiłem wolę dołożyć do markowego sprzętu.

Chodzi mi też o taki z pewnym serwisem, takim co to mi za parę lat bez problemu znajdzie części, a to mogą zagwarantować tylko markowe produkty.

Co do Vertexa, to widziałem TOTEma na 180i, nie pamiętam litrażu, ale duży.

Specyfikacja Bubble King® Double Cone 200:

Pompa Mini Red Dragon 1200

Przepływ: 1200 l/h powietrza ~ 2.000 l/h wody

Zużycie energii elektrycznej 27 Wat

Vertex 180i

• Pobór energii: 28W

• Regulowany dopływ powietrza: 900LPH-1300LPH

Vertex 200i

• V-150 Pompa Skimmer: 38W

• Regulowany dopływ powietrza: 1800LPH-2000LPH

Ceny 180 to 2300, 200 - 2900, a BK200 - 3300

Parametry BK200 podobne do 180i, czemu miałby nie pociągnąć, zwłaszcza 200-tka?

Może ktoś tu na forum ma i się wypowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisać do gościa i zapytać o czas pracy w baniaku nie zaszkodzi a z ceny ci zejdzie pewnie. ja miałem go wziąć ale zbyt duże wydatki....muszę poczekać


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytać nie zaszkodzi, ale wiem, że tam pompy zmienili i teraz może być problem.

Tyle, że ten 5000 to bydle, za duży do takiego litrażu - tak myślę.

Edytowane przez lech360 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jam mam deltec 1660 i sobie chwalę :) Nie pracuje na full bo zostały jeszcze dwie kropki w sterowniku. W obiegu mam ponad 600l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

octavian, jak z głośnością, jak z trzymaniem parametrów, długo już pracuje w Twoim baniaku? Ile rybek?

Stosujesz coś jeszcze np. peletki?

P.S. Biorę jeszcze pod uwagę Ati 200 lub 250, w Akroporze powiedzieli, że świetne pienidło, tylko trzeba często pompę czyścić.

Edytowane przez lech360 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko kiedyś się może popsuć. mój MBK ma 9 lat i nie zamienię go na żadnego innego i jak zapytasz kogokolwiek kto BK to dostaniesz zawsze taką odpowiedź - niby jest to samo, niby parametry te same a BK jednak to BK - chcesz taniej kup TM - rodzimy porządny produkt i gwarancją nie będziesz miał przynajmniej problemu. A jak inny firmowy to Deltec


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A BK Double Cone 200 pociągnie mi to akwa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, zapytaj Staniego bo miał chyba na sprzedaż BK 200

Edytowane przez Kroczek (wyświetl historię edycji)

OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma chyba bk 300 deluxe i 180 mini, nic więcej na targowisku nie widziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapytaj


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, chyba tak będzie.

Ale jeszcze w 100% się nie zdecydowałem, tylko jeśli już wydać ponad 2 tyś. to i te 3 z kawałkiem jakoś uzbieram. Chyba, że znajdę używkę w super stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie WS250?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leszku jak wyłożysz tyle kasy na kawałek akrylu z pompą z takimi nalepkami już zawsze będziesz zadowolony :)

Ja to tak z przekąsem :) Daleko mi od zachwalania jedynej dobrej drogi.

Czemu nie WS250?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Za tani :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też sobie chwalę WS250 ale kolega napisał, że nie chce polskich produkcji.


Baniak 200x50x50, sump 93x50x35, odpieniacz WhiteSkim250, oświetlenie chińczyk LED 3x120W, obieg NJ4500, cyrkulacja Jebao RW-20 + JVP202, dozownik jebao DP-4, balling+pełen AF. Filtracja - siporax+odpienek+NP Pro+ocet. Sól Aquaforest FSRS

3f2f5d29da7db8bbe07873ee4d63922du483a445.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam swoje powody, chcę sprzęt markowy, sprawdzony. Ale też taki, który będzie działał bezproblemowo, cicho i niezawodnie, no i oczywiście potem ewentualnie odsprzedać łatwiej z mniejszą stratą.

Jak mówiłem jeśli do 2 tyś. coś fajnego znajdę to zrezygnuję z zakupu BK.

Ratujcie mnie przed wydanie tych pieniędzy i rzucajcie propozycje.

Reef octopus elite wygląda fajnie, ale u nas chyba nie do dostania. Wygląda jak Vertex Omega.

WS 250 to 1800 zł, jak za produkt DIY to w tej cenie, lub nieznaczne więcej można mieć coś za czym stoi cały sztab ludzi, a sprzęt zrobiony jest profesjonalnie na porządnych maszynach.

Właśnie dlatego nie chcę wynalazków, tylko, że tak powiem oryginały :)

A co powiecie o Nyos Quantum?

Edytowane przez lech360 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie 1660 pracuje jakieś 1.5 roku ( wcześniej pół roku w mniejszym baniaku bo kupiłem go na przyszłość ) Na głośność nie narzekam, falownik RW jest głośniejszy... Mam z 15 rybek w tym cztery nie małe pokolce :) Pelet nie mam żadnych bo powoli przechodzę na probiotykę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym sztabem ludzi i sprzętem to bym nie przesadzał. To, że ktoś sprzedaję jakiś sprzęt i daje swoją nalepkę to nie znaczy, że ma park maszynowy i sztab ludzi. To nie jest jakaś kosmiczna technologia. Ludzie nie dajcie się zwariować. Naprawdę myślicie, że jak kupisz BK to zbiornik sam się poprowadzi albo polejesz kropelki AF i będziesz miał cukierki?


Baniak 200x50x50, sump 93x50x35, odpieniacz WhiteSkim250, oświetlenie chińczyk LED 3x120W, obieg NJ4500, cyrkulacja Jebao RW-20 + JVP202, dozownik jebao DP-4, balling+pełen AF. Filtracja - siporax+odpienek+NP Pro+ocet. Sól Aquaforest FSRS

3f2f5d29da7db8bbe07873ee4d63922du483a445.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam swoje powody, chcę sprzęt markowy, sprawdzony. Ale też taki, który będzie działał bezproblemowo, cicho i niezawodnie, no i oczywiście potem ewentualnie odsprzedać łatwiej z mniejszą stratą.

Jak mówiłem jeśli do 2 tyś. coś fajnego znajdę to zrezygnuję z zakupu BK.

Ratujcie mnie przed wydanie tych pieniędzy i rzucajcie propozycje.

Reef octopus elite wygląda fajnie, ale u nas chyba nie do dostania. Wygląda jak Vertex Omega.

WS 250 to 1800 zł, jak za produkt DIY to w tej cenie, lub nieznaczne więcej można mieć coś za czym stoi cały sztab ludzi, a sprzęt zrobiony jest profesjonalnie na porządnych maszynach.

Właśnie dlatego nie chcę wynalazków, tylko, że tak powiem oryginały :)

A co powiecie o Nyos Quantum?

Mam Quantum 160. Pracuje w 300l. Wcześniej miałem WS 180. Nie żałuję ani jednej złotówki wydanej na Nyoasa. Żałuję i to bardzo, że nie kupiłem wcześniej czegoś markowego. Tak więc popieram twoje podejście do tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.