Skocz do zawartości
lech360

Odpieniacz do 600 L w obiegu

Rekomendowane odpowiedzi

Ludzie raczej z markowych produktów nie przechodzą na diy, za to na odwrót bardzo często. Mnie po prostu nie stać na poszukiwania i wolę zapłacić raz i mieć święty spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie raczej z markowych produktów nie przechodzą na diy, za to na odwrót bardzo często. Mnie po prostu nie stać na poszukiwania i wolę zapłacić raz i mieć święty spokój.

bardzo rozsądne podejście.

p.s.

TM to nie DIY


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Tm to w dalszym ciągu podróbka bk mini z zewnętrzna pompa jebao, bo gdyby dać red dragon z Royala kosztowałaby pewnie tyle samo co bk. Choć nie przecze, że wykonanie już może być na poziomie markowego sprzętu.

Edytowane przez lech360 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie raczej z markowych produktów nie przechodzą na diy, za to na odwrót bardzo często. Mnie po prostu nie stać na poszukiwania i wolę zapłacić raz i mieć święty spokój.

Pamiętaj - DROGO NIE ZAWSZE ZNACZY DOBRZE !!!

Edytowane przez cop909 (wyświetl historię edycji)

c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Delteca 1455 a w obiegu ok 520 litrów. Pracuje niespełna rok i nie mam z nim najmniejszych problemów. Na tą chwilę nie potrzeba większego. Obsada mieszana SPS, LPS i trochę miękkich + ryby. Raczej mam problem w drugą stronę: mimo bardzo obfitego karmienia parametry na "0". W poprzednim zbiorniku ok 250l w obiegu miałem Delteca 1355 i też bez problemów dawał radę. Nie wiem jak ludzie oceniają głośność ale dla mnie jeden i drugi nie jest zbyt cichy (fakt, nie mam za bardzo porównania).

Edytowane przez ilarios (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cop909 dlatego ciągle jeszcze myślę, ale sam masz shurana 150, tak? To jakieś 2600 pln i to na zwykłej pompie aquabee. Nie tanio, ale chyba warty swojej ceny. Sam chętnie bym kupił 200, ale to już ponad 4 tys.

A co z tym octopusem, pytałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym RO odpuścił - zapytaj Staniego co ma na zbyciu bo Shurany też miał


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Tm to w dalszym ciągu podróbka bk mini z zewnętrzna pompa jebao, bo gdyby dać red dragon z Royala kosztowałaby pewnie tyle samo co bk. Choć nie przecze, że wykonanie już może być na poziomie markowego sprzętu.

Proszę Cię....

Uwierz mi nikogo nie staramy się podrabiać. Staramy się iść własną drogą projektując nasz sprzęt..

Nie przekonuję Cię w żadnym razie do jego wyboru, ale proszę nie przyklejaj nam "łatki" firmy, która podrabia BK.

Naprawdę wkładamy dużo starań w to co robimy, staramy się zachowywać pełną powtarzalność produkowanego sprzętu. Nie wiem co rozumiesz pod pojęciem "markowy" ale może żeby rozwiać Twoje wątpliwości, zaproszę Cię (jeżeli będziesz przejazdem przez Lublin) do naszej firmy.

Zapewniam, na naszej hali produkcyjnej używamy maszyn, których nie powstydzi się żaden sprzęt "markowy"


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie panuje taka opinia iż są to tak jakby klony BK. Co z tego jeżeli nawet tak? To wstyd naśladować najlepszych? Używam produktów od TwistMana i teoretycznie można powiedzieć iż to całe Jebao jest tego największą wadą. Może tak może nie. Dlaczego?

Każdy teraz używa ich stojanów w takiej czy innej obudowie :D Każdy producent ma swoje produkty z DC na pokładzie tylko w pokolorowanych obudowach dostosowanych kolorystycznie do reszty. Może Krzych kiedyś zrobi to samo? Podobno już teraz je w jakimś tam sposób modyfikuje. Nie wiem, nie widziałem :)

Cena? Może faktycznie dość zaporowa jak na polskiego producenta na polski rynek ale użyte materiały trzymają jakość to i kosztuje. Troszkę szkoda ale widać iż postawili tutaj od razu na jakość i tak chcą zdobywać klientów. Jakością a nie ilością i taniością.

Albo masz Jakoś albo masz Jakość!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat bo szukam czegoś do 800 litrów w obiegu i to dość mocno obciążone (ryby). Czy ten Twistman 200 będzie dobry czy jednak 250?..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że ta 200 przy dość dociążonym 800l baniaczku będzie powoli się kończyła więc jeżeli chcesz mieć większy zapas pomyślałbym od 250.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 800 litrów w obiegu i używam White Skim 250. na pompie jebao AC10,000

Sprawdza się wyśmienicie, przy dużej ilości ryb. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz coś na prawde sprawdznego to bierz BK DC 200

Powiem Ci że wydajnościowo można taki sprzęt (wzorowany na nim) zrobić za 1/3 ceny.

Z pozdrowieniem

Sebo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam schurana 150 na ab3000 i dzialal niezle. Na razie zostanie ale niedlugo wymiana bo w obiegu mam 730 woec jak zarybie bedzie za maly...


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła się okazja i zawitał vertex omega. Na razie wrażenia pozytywne,zobaczymy co dalej :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.