Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W polsce można dostać i już sparowany zestaw i osobno, jest szansa, że się dobiorą. Choć myślę, że jak już będą ryby, to bardziej przydałaby się krewetka czyszcząca, ale każdy lubi coś innego.

Nika@ - docelowo będą cztery rybki i na tym koniec bo to za małe akwarium chodź nie ukrywam że już bym chciał je zmienić na większe. A krewetki jakoś za mną nie przemawiają. Chyba za dużo się naczytałem negatywnych opinii, że nic nie robią tylko żarcie zabierają ukwiałom i zjadają rybom.


2cacc2e5b32ec2346ce6b46039b7f7acu1292a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, są upierdliwe. Ryby są szybsze, więc dadza radę, ale niestety wyżerają koralom z pyska, a koral już nie ucieknie :( Pełnią jednak funkcję pielęgniarek, czyszczą rybki z pasożytów no i są bardzo atrakcyjne do obserwacji. Mój gutek żadnej rybce czyszczenia nie odmawia, uwielbia to robić, a w większym akwarium już tak nie obłazi koralowców.

4 rybki, w tym puellaris, to trochę dużo...ale pewnie docelowo myślisz o większym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W polsce można dostać i już sparowany zestaw i osobno, jest szansa, że się dobiorą. Choć myślę, że jak już będą ryby, to bardziej przydałaby się krewetka czyszcząca, ale każdy lubi coś innego. Mnie się nie udało tak ładnie zaaranżowac 54L, jak Tobie. Chyba do kolejnego akwarium poproszę jakiegoś faceta o pomoc, Wam to dużo lepiej wychodzi :)

Krewetka czyszczaca przy takiej obsadzie nie jest b potrzebna... i zreszta poniekad czesto jest tak jak pisze Marcin- malo z niej pozytku (u mnie czwarta czyszczaca, i straszny nierob).

Edytowane przez Creol (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

70 dzień :

Oj wydarzyło się od ostatniego wpisu... Ukwiał niczego się nie nauczył a przy okazji ja miałem rwaną nockę. O pierwszej w nocy budzę się i słyszę jak strasznie rzęzi filtr (kaskada FZN-3). Wstaję i pierwsze co szukam ukwiała, oczywiście nigdzie go nie ma... No to demontuje kaskadę i wyciągam filtry a on pięknie wkręcony w samą turbinę. Wyciągam już to co po nim zostało pęsetą i zastanawiam się co z tym zrobić, po białej tafli z siłą wodospadu do kibla czy wpuścić do akwarium. Przeważyło to drugie.... Oto co z niego zostało na drugi dzień:

5279238_20160531_183843[1].jpg

77 dzień:

Mija dwa dni od wpuszczenia pierwszego "poważnego" lokatora. Zachowuje się tak jak powinna. Aranżacja wnętrza według jej kaprysu a krewetka wykopała sobie norkę i siedzi w niej. Aaaa i chyba zaczęło mi akwarium dojrzewać bo straszne połacie łąk mam na wszystkim. Liczę na to, że za jakiś czas mi to zniknie :thumbup:

5279262_20160603_161101[1].jpg

5279264_20160603_170129[1].jpg

Akurat Zoa się zamknęły bo łapy tam pchałem ale tak to pięknie otwarte.

5279275_20160603_170145[1].jpg


2cacc2e5b32ec2346ce6b46039b7f7acu1292a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładna rybeńka :) A siatka na akwarium jest?

Co do mielonego... to zastanawiam się, czy to ukwiał się nie nauczył, czy właściciel ;)

Ja w małym akwa naciągałam skarpetkę pończochową na dyszę kaskady i robiłam cienka końcówką noża dziurki tak, by poleciały oczka, żeby zwiekszyc przepływ kaskady i całe szczęście nie miałam problemów z mielonym. Na cyrkulatorze tez przez jakiś czas była pończocha. Teraz w duzym akwa wyłaczałam cyrkulatot na noc, póki ukwialy łaziły. Obieg daje u mnie największy ruch, więc mogłam sobie pozolic na wyłaczanie. teraz ukwiały siedzą długi czas w jednym miejscu, ale tak czy siak trzeba będzie czyms zabezpieczyc, bo w każdej chwili mogą ruszyc, a skubańce szybko łażą.

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie spora ta Twoja babka :smiling: . I widze, ze brzuszek juz ma pelniejszy :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie spora ta Twoja babka :smiling: . I widze, ze brzuszek juz ma pelniejszy :thumbup:

To było jeszcze przed karmieniem hi hi :thumbsup::clap:


2cacc2e5b32ec2346ce6b46039b7f7acu1292a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miło patrzeć na babeczki przy pracy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

80 dzień:

No to mam mały problem....

KH 5,7

Mg 195

Test Mg powtarzałem dwa razy. Wszystko zgodnie z instrukcją. Zmiana koloru przy poziomie 0,13 ml. x 1500 = 195.

Test nowy z firmy COLOMBO użyty dopiero drugi raz. Dwa tygodnie temu było 1350.

Przy niskim KH glony rosną i tak jest. Na wszystkim połacie łąk, kosiarka by się przydała. Czyżby dopiero ruszyło dojrzewanie akwarium?

Możliwe powody zmiany parametrów:

Podmiana wody około 20%

a potem

zmieliło dwa razy ukwiała w odstępie jednego tygodnia.

P.S.

Korali praktycznie brak nie licząc 2x zoa i xeni małą szczepkę

Edytowane przez ILUZJONISTA (wyświetl historię edycji)

2cacc2e5b32ec2346ce6b46039b7f7acu1292a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo... czym mierzysz zasolenie? Jesli zasolenie jest niskie to parametry tez beda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w takie Mg to ja nie wierzę. Jak to możliwie? Chyba, że do partii soli zapomnieli dosypać.


f5bbb6b31b93a038f9571a95b4ac476eu1061a932.png

http://nano-reef.pl/topic/77629-katowickie-240l-sump-128/

Akwa 120x40x50 + sump 80x40x40, Obieg NJ 3000, Odpieniacz DIY ala Deltec 1455 Aquabee 2000 igła, Światło Hailea 4x54W + nocne, Dolewka AquaTrend, Dozownik Jebao DP4

Nowy zbiornik:

http://nano-reef.pl/forums/topic/87373-projekt-nowego-szkiełka-150x60x60-w-katowicach/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sól idzie nadal z tego samego wiaderka. Test robiony dwa razy i sam w to nie wierze. Dziś robię podmiankę 20% wody. Możliwe że to zmielony ukwiał tak obniżył Magnez?


2cacc2e5b32ec2346ce6b46039b7f7acu1292a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.