Skocz do zawartości
CzipuS

Chemiclean vs Colombo Mycosidol

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje mi się że nie tędy droga bo dozowanie zacząłem od ok 7 dni a cyjano rozwija się dłużej znacznie.

Do akwa nie dawałem nic i cyjano się powoli rozwijało lecz bez stresu kończyło się na odsysaniu i tak co kilka dni lecz za każdym razem coraz więcej. Nie ma żadnej zależności od 7 dni jak dozuję odżywki do tego co było wcześniej. Nie mam tego jakoś dużo na skałach trochę na pisaku brak ale widzę że poprostu się rozwija powoli. Zrobiłem szybko test przed chwilą P04 - 0 NO3 - 0,5.


d62e6560b55952492f224c1150f063b9u1239a1090.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Młody baniak daj mi czas powinno samo przejść ja do roku borykałem sie z tym cjano miałem nawet dino stosowałem mucosidol moze słabszy ale i bezpieczniejszy chemiclean w ostateczności bym podał poczekaj z miesiąc dwa narazie odsysają mechanicznie daj mucosidol jak chcesz i zobaczysz jak bedzie.pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O jednym i o drugim pisałem tu: http://reefhub.pl/cyjano-w-akwarium-plaga-prawie-doskonala/

W swojej karierze stosowałem i jedno i drugie.

Dla mnie wygodniejszy w uzyciu jest Mycosidol, głównie ze względu na to że odpieniacz nie wariuje po założeniu kubka.

Podczas stosowania Chemicleanu, odpieniacz wylewał mi około 15% wody w akwarium co w poim przypadku przekłada się na jakieś 100L. Mycosidol natomiast nie ma praktycznie wpływu na pracę odpieniacza.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O jednym i o drugim pisałem tu: http://reefhub.pl/cy...awie-doskonala/

W swojej karierze stosowałem i jedno i drugie.

Dla mnie wygodniejszy w uzyciu jest Mycosidol, głównie ze względu na to że odpieniacz nie wariuje po założeniu kubka.

Podczas stosowania Chemicleanu, odpieniacz wylewał mi około 15% wody w akwarium co w poim przypadku przekłada się na jakieś 100L. Mycosidol natomiast nie ma praktycznie wpływu na pracę odpieniacza.

Tak czytałem już twój opis Bartek dotyczący obydwu specyfików i wywnioskowałem iż proponujesz bardziej colombo

Natomiast zastanawiam się czy użyć już to w moim akwarium. Akwarium działa 3 miesiące i czy użycie już nie spowoduje probemów w przyszłości. Przed chwila musiałem już odciągnąć z korali bo zaczyna włazić na korale. Naprawdę chiałbym poznać przyczyne pojawienia się sinic a co gorsza jego postępowania. Czytałem że cyjano ma się dobrze nawet przy bardzo niskich wartościach NO3 i PO4. Jutro z rana będę odsysał wszystko do 0 ze skał czego nie dam rady to zdmuchuję tylko po ostatnich zabiegach po 3 dobach wszystko było tak samo a nawet więcej. Nie chiałbym sypać chemii już ale nie chcę cały czas ingerować łapami w korale a sam nie wiem co gorsze.


d62e6560b55952492f224c1150f063b9u1239a1090.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie jeśli masz jeszcze dojrzewanie to wstrzymaj sie jeszcze troche. Dojrzewanie powinno samo przejsc a cyjano w czasie dojrzewania to normalny objaw.

Przeczytaj też o współczynniku Redfielda...


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie jeśli masz jeszcze dojrzewanie to wstrzymaj sie jeszcze troche. Dojrzewanie powinno samo przejsc a cyjano w czasie dojrzewania to normalny objaw.

Przeczytaj też o współczynniku Redfielda...

Czytałem właśnie i jest to dość ciekawe. Od poczatku w akwarium poziom po4 wynosił zero, a no3 zazwyczaj było podwyższone. Może i wskaźnik RR nie był idealny to w akwarium nie miałem żadnych glonów ani plagi. Szyb nie musiałem czyścić w ogóle bo żadne glony na nich nie rosły. Kiedy to jednak no3 spadło do poziomu niewykrywalnego szyby czyścić musze co 2-3dni. I odkąd no3 było już bliskie 0 wyskoczyło mi cyjano i małe ogniska dino, które mam aktualnie. Przestałem świecić białym światłem i dino się nie rozwija, jednak cyjano jest coraz więcej i zastanawiam się nad mycosidolem. Akwarium co prawda młode bo ma około 6-7 miesięcy dopiero. Ale teraz po tym artykule nie wiem co robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie dzisiaj zakończyłem kuracje chemiclean dość mam walki z cjano, odpieniacz juz wraca do normy cjano oni śladu jestem ciekaw jak odbiło sie to na probiotyce AF skoro piszecie ze zawiera antybiotyk

Edytowane przez hajtaler (wyświetl historię edycji)

e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie mycosidol niestety nie działa. Dwa razy już używałem i niestety cyjano powoli wraca :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo czasami trzeba najpierw wyeliminować przyczynę,a później skutek.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie dzisiaj zakończyłem kuracje chemiclean dość mam walki z cjano, odpieniacz juz wraca do normy cjano oni śladu jestem ciekaw jak odbiło sie to na probiotyce AF skoro piszecie ze zawiera antybiotyk

Chemiclean nie zawiera antybiotyku. Kiedys leczono zbiorniki z cyjano erytromycyną, ale Chemiclean jej nie zawiera.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiadomo co zawiera? Producent chwali sie skladem?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami wystarcza zwykle podniesienie NO3...

Edytowane przez Stani (wyświetl historię edycji)

120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.