Skocz do zawartości
KRUSZYNA

Odpieniacz przelewa!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Zakładam temat ponieważ mam problem z przelewaniem odpieniacza. Nie jest to codziennością ale co jakiś czas potrafi zacząć pienić jak szalony pianą tak gęstą,że po nabraniu na rękę trzeba dobrze nią potrząsnąć aby się tej piany pozbyć a pieni w takich ilościach.że cała powierzchnia wody w sumpie pokrywa się tą gęstą pianą na wysokość kilku cm. Odpieniacz to Deltec SC2560 na orginalnej pompie z wirnikiem igiełkowym. Od razu odrzucam zaniki napięć i zmiany poziomów wody w sumpie z tym związane,suplementacje i bogate karmienie oraz detergenty w powietrzu w dużych ilościach ponieważ suplementuję tylko jod w sladowych ilościach a reszta wymienionych domniemanych przyczyn nigdy nie miała miejsca bezpośrednio (do 2godzin) przed przelaniem. Co do detergentów w powietrzu to zostały wykluczone przez zasilenie powietrzem z zewnątrz. Od trzech miesięcy (tyle mam ten odpieniacz) Przelał mi w taki sam sposób już trzy razy co jest dość irytująące. Jeżeli ktoś mógłby mi coś doradzić to będę wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to skoro tyle rzeczy odrzuciłeś to jedyne co mi przychodzi na myśl to masowe rozmnażanie się wężowideł albo innych zwierząt


f5bbb6b31b93a038f9571a95b4ac476eu1061a932.png

http://nano-reef.pl/topic/77629-katowickie-240l-sump-128/

Akwa 120x40x50 + sump 80x40x40, Obieg NJ 3000, Odpieniacz DIY ala Deltec 1455 Aquabee 2000 igła, Światło Hailea 4x54W + nocne, Dolewka AquaTrend, Dozownik Jebao DP4

Nowy zbiornik:

http://nano-reef.pl/forums/topic/87373-projekt-nowego-szkiełka-150x60x60-w-katowicach/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem i też nie wiem z czym on jest związany. U mnie odpieniacz robi tak gęstą pianę, że otwiera ona kubek od odpieniacza i "wylewa" się na zewnątrz. Jest na tyle gęsta, że wisi przez kilkanaście godzin przyklejona do kubka i nie wpada z powrotem do wody, ale codzienne czyszczenie go jest już nudne. Odpieniacz mam od Erniego i do tej pory ten problem nie występował, więc nie wiem co się stało :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wężowideł nie zauważyłem wcale. Nie twierdzę,że ich nie mam ale nie widziałem żadnego. co do innych zwierzaków typu ślimaki to też znikome ilości. Z "wydalających" do wody (w widocznych ilościach) to jest Diadema Setosum i strzykwa ta z awatara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to może tu jest "odpieniacz pogrzebany" ? Wykluczyłeś chyba wszystko co bierze się pod uwagę w takich okolicznościach


f5bbb6b31b93a038f9571a95b4ac476eu1061a932.png

http://nano-reef.pl/topic/77629-katowickie-240l-sump-128/

Akwa 120x40x50 + sump 80x40x40, Obieg NJ 3000, Odpieniacz DIY ala Deltec 1455 Aquabee 2000 igła, Światło Hailea 4x54W + nocne, Dolewka AquaTrend, Dozownik Jebao DP4

Nowy zbiornik:

http://nano-reef.pl/forums/topic/87373-projekt-nowego-szkiełka-150x60x60-w-katowicach/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie chyba nie skoro "przypadłość" nadal występuje. Nie mam już więcej pomysłów na eliminację przyczyn takiej anomalii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zatkany wężyk z dopływem powietrza z zewnątrz


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba nietrafiony pomysł jak by wężyk zatkany piana była by mizerna a nie sztywna.

Czy karmisz korale jakimś pokarmem w proszku płynie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wezyk jest drozny ale on nie jest winien bo takie samo zajście mialem na tlumiku w szafce. Nie karmie korali niczym sklepowym. Od czasu do czasu dostaną zmielony blenderem mix mrożonek z tym ze po takim karmieniu odpieniacz siada i zaczyna pienic po ok pół godziny.

Wysłane z mojego ALCATEL ONE TOUCH 7041D przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam podepnę się pod temat .

Otóż raz na jakiś czas odpieniacz tak jakby zwiększa moc i pieni na super mokro powoduje to wylanie się wody do pojemnika zbierającego zanieczyszczenia a następnie wylanie się tej już zmieszanej czystej wody z zanieczyszczeniami do akwarium .

Irytuje mnie to bo nie widziałem tego jak to się odbywa, przychodzę do domu patrzę na odpieniacz a on już albo normalnie pracuje albo jeszcze ma zwiększony poziom .

Nie kumam ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja założyłem sukcesywne czyszczenie całego odpieniacza mniej więcej co miesiąc i na razie mam spokój. Z przelewaniem,nie doszedłem do przyczyny do dzisiaj. Teraz czyszczę caly odpieniacz cześciej to nie wiem czy mu przeszło czy mam spokój właśnie przez czyszczenie. Ostatnim co mi się nasuneło to możliwe skoki napięć (spawarka 22KW) ale pewności też nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem ostatnio taki problem po klejeniu szczepek , klej jakiś syf puścił do wody i dopiero po większej podmianie odpieniacz się uspokoił.

Może nowa partia soli..??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj - jeżeli pieni znaczy ma co pienić. Coś z tej wody wypienia przecież. I tu jest tylko i wyłącznie przyczyna. Ogólnie służy do odpienienia azotu czyli "gówna". Coś w wodzie jest co jest wyrzucane poza nią. To dobrze. Może w skale coś obumiera? Może cyrkulację na skałę masz niewystarczającą - masz duży baniak - w środku musi być" pralka" tak aby żadnych stref martwych nie było. Może jednak pokarm - nie karm z dobe lub dwie . Zmień producenta - płucz mrożonki obficie - wszystkie koniecznie rozmrożone i przepłukane.

Ja bym na problemy techniczne odpieniacza nie zwalał. W końcu robi to co do niego należy- jak mam "czystą "wodę to choćbym w niego dmuchał to nic mi nie wypieni.

Bakterie - wódkę - ocet lejesz - może już czas. stopki nie widzę - nie znam parametrów. Ogólnie JA BYM SIĘ CIESZYŁ ŻE WYPIENIA SYFKI. Widziałeś pienienie po chemiklanie?

Edytowane przez amsam (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej...Przyczyna moze tez byc regulacja,kiedy piana opada po dodaniu np. pokarmu,czy nawet wlozeniu rak do zbiornika i stara sie ja na sile podwyzszyc,regulujac doplyw wody czy powietrza...Po takim zabiegu przelewanie zagwarantowane.Moze to jest przyczyna a jesli nie to czytaj post powyzej...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wszystko to co piszecie to racja .

Lecz u mnie akurat podnosi sam poziom wody a nie poziom piany .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwiększony przepływ, albo coś z odpływem..?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem taka sytuacje gdy miałem węgiel ( swoja droga kiepskiej jakości) panelu w komorze obok odpieniacza ,jak tylko ruszyłem "siatka" z węglem w ciągu kilku minut pieniek pienił tak gęstą i "twarda "piane ze podnosiła przykrywkę od kubka i wpadała do panela trwało to parę godzin po czym ustawało. wywaliłem węgiel i już nie mam takiego problemu ,


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem taka sytuacje gdy miałem węgiel ( swoja droga kiepskiej jakości) panelu w komorze obok odpieniacza ,jak tylko ruszyłem "siatka" z węglem w ciągu kilku minut pieniek pienił tak gęstą i "twarda "piane ze podnosiła przykrywkę od kubka i wpadała do panela trwało to parę godzin po czym ustawało. wywaliłem węgiel i już nie mam takiego problemu ,

skoro pieni to wydaje się że ma co a potem wyhamuje

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wszystko to co piszecie to racja .

Lecz u mnie akurat podnosi sam poziom wody a nie poziom piany .

A jak to możliwe że sam podnosi poziom wody?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez tak sie czasami robi i z tego co wiem i potwierdzil to gosciu od ktorego mam odpieracz tutaj z forum ze w wodzie czasami zachodza drobne zmian skladu wody a odpieniacz jast na to bardzo czuly i po prostu musi to wypienic i wraca do normy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.