Skocz do zawartości
Yakaposhi

Odpieniacz Bubble King

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

czym się różnią te odpieniacze ?

Royal Exclusiv Bubble King Double Cone 200

http://ireef.pl/royal-exclusiv-bubble-king-double-cone-200.html

Royal Exclusiv Bubble King mini 200

http://ireef.pl/royal-exclusiv-bubble-king-mini-200.html

Który wybrać do akwarium 540 litrów + Sump ?

Czy jest jakaś konkretna alternatywa dla Bubble Kinga ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BK mini mają pompę w body w przeciwieństwo do "normalnego".

Mini kupujemy wtedy jak nie mamy miejsca w sumpie - jak masz miejsce to bierz Double Cone.

p.s.

lub kup sprzęt rodzimy TM 200 EXT V2


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BK mini mają pompę w body w przeciwieństwo do "normalnego".

Mini kupujemy wtedy jak nie mamy miejsca w sumpie - jak masz miejsce to bierz Double Cone.

p.s.

lub kup sprzęt rodzimy TM 200 EXT V2

Czy są jakieś odpieniacze które dorównują Bubble King ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć co znaczy dorównują, pewnie nawet jakąś garażową kopię znajdziesz, która będzie miała większą wydajność w poborze powietrza czy wody. W BK płaci się za pompę, która jest najlepsza na rynku bo ma super osiągi, jest niemalże niesłyszalna i to co najbardziej istotne i nieosiągalne w większości odpieniaczy, które ja miałem/oglądałem to: pompa w BK pracuje cały czas tak samo. Możesz wyjechać na tydzień i wiesz, że nic nie przeleje, nie wyleje itp. Wadą tej super pompy jest koszt motoru, gdy padnie, musisz wymienić cały i kosztuje on nie mało.

Jeżeli cena nie jest problemem to bierz BK i zapomnisz na parę lat o tym, że jest coś takiego jak odpieniacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak napisał Olek - kasa nie gra roli bierz BK, a jak trochę gra to popatrz w TM


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz Royal Exclusiv Bubble King Double Cone 200 będziesz zadowolony .Cisza spokój i ta pina .

Pozdrawiam Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie napisałeś najważniejszej rzeczy, bez której nie da się dobrze dobrać odpieniacza: jaką obsadę ryb i korali planujesz ?? jeśli baniak będzie spsowy i do tego sporo ryb to zdecydowanie Bubble King, ale ja bym polecił model SuperMarin 200 ; jeżeli baniak lpsowo miękasowy to spokojnie wystarczy Ci jakiś Deltec [np. 1660 lub 2060 ] lub Pacyfic Sun IS-200 itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie napisałeś najważniejszej rzeczy, bez której nie da się dobrze dobrać odpieniacza: jaką obsadę ryb i korali planujesz ?? jeśli baniak będzie spsowy i do tego sporo ryb to zdecydowanie Bubble King, ale ja bym polecił model SuperMarin 200 ; jeżeli baniak lpsowo miękasowy to spokojnie wystarczy Ci jakiś Deltec [np. 1660 lub 2060 ] lub Pacyfic Sun IS-200 itp.

Będę chciał mieć sporo ryb + baniak będzie rafowy więc będzie tutaj dużo tego i wymieszane, czyli iść w kierunku bubble Kinga ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego litrazu z duza obsada rybna, bralbym ten sam co Robert :thumbup:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dużo ryb i SPS to bym wybrał osobiście bk250

dużo ryb i SPS pojęcie względne o jakiej ilości mówimy, ile to dużo jest ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BK bo król jest jeden- regularne czyszczenie co trzy miesiące i działa lata bez serwisu.

Miałem 250 działał 3 lata bez problemu- sprzedałem bo stał się za mały,

obecnie 300 pracuje ponad 3 lata i nie sprawił ani razu problemu.


MÓJ KAWAŁEK OCEANU:

KoTm lutego 2013

trzy-lata-minely moje pierwsze akwarim

Blekitna-glebia 1500 w obiegu

gallery_14359_2078_47879.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a Jak z żywotnością ? jak z wymianą pompy ? drogi koszt pompy do odpieniacza ? czy potem można jakiś ewentualnie zamiennik ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koszt wymiany pompy jest drogi. Na szczescie, przewaznie wymienia sie wirnik lub motor a nie cala pompe, wtedy jest troche taniej, ale nadal drogo.

BK z "zamiennikiem" pompy to nie BK. :blushing:

Edytowane przez Stani (wyświetl historię edycji)

120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak padł mi silnik pompy w moim BK 200 po śledztwie okazało się że mógł mieć 7 lat. To chyba nieźle. Koszt niego tez jest niezły... OIDP to około 1500 zł. Ale nie sie mylić bo starałem się o tym szybko zapomnieć :-) Zadzwoń do Acropory i się zapytaj.

Qlfon mobilnie.


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamienniki są Laguny, sam u siebie wymieniłem od niej blok i śmiga super. Poza tym to najlepszy i mega wydajny odpieniacz. Dla mnie inne marki już nie istnieją.


Mój zimowy antydepresant: 140x70x45h OW, BK 180, Balling, cyrk. 2xVortech MP40W, 1xVortech MP10, 2x RW 15, ATI Sunpower 8x54W, bez sumpa, ULNS, 90% SPS, 10% LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupię Bubble Kinga Double Cone 250 jak coś padnie będę się martwił :)

Jak wygląda z regulacją i ustawieniami BK bo kupię 250 ale to będzie za mocne dla Mnie na 700 litrów obiegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bedzie akurat. Ustawianie odpieniania "mokre-suche" przez pokrecenie pionowa rura.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.