Skocz do zawartości
Kepaxx

Jaki piasek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałbym dać do akwarium piasek, czy macie doświadczenie z piaskiem koralowo-wapinnym ?

https://www.akwaryst...awi-p-1626.html

chciałbym mieć docelowo babki i zastanawiam się czy będzie dla nich dobry i ile cm powinno go być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten piasek juz w drugim akwa, koledzy też i wszystko jest OK

Na twój baniak przy 3cm warstwie topójdzie około 20kg


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie kompletuję sprzęt ale mam zamiar go używać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, dziękuję za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena bardzo atrakcyjna. Zwłaszcza w porównaniu do żywego piasku. Warto się zastanowić... Muszę też na coś się zdecydować tyle, że u mnie z 50kg minimum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale myślę że trzeba go dość dobrze wypłukać bo frakcja poniżej 0.5mm pewnie będzie się unosić w wodzie i będzie to słabo wyglądać. W malawi poleca się 0.8-1.2mm i taki kupiłem zywy i nie pyli w ogóle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten piasek juz w drugim akwa, koledzy też i wszystko jest OK

Na twój baniak przy 3cm warstwie topójdzie około 20kg

Pylił ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam zamiar na tym piasku startować. W sumie to już go mam ale nie zaglądałem do paczki.

Jak będzie pylił to mogę i kilka razy płukać w tej cenie ;) Najwyżej zainwestuję w jakiś durszlak z sitkiem i do boju.

Płukałem 4 razy i jest ok. Klarowna woda po około 10h.

Edytowane przez Nilbul (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam zamiar na tym piasku startować. W sumie to już go mam ale nie zaglądałem do paczki.

Jak będzie pylił to mogę i kilka razy płukać w tej cenie ;) Najwyżej zainwestuję w jakiś durszlak z sitkiem i do boju.

Płukałem 4 razy i jest ok. Klarowna woda po około 10h.

Mój piasek jest już w baniaku, kilka dni pylił mocno ale wata i dała radę. Teraz jak moja babka kopie to też trochę pyli ale mam nadzieje że z biegiem czasu wyklaruje się. Ogólnie uważam że jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie chcę zakładać kolejnego tematu wiec tu spytam.

Szykuje si d przesiadki na wiekszy litraż i zastanawiam sie nad piaskiem a dokładniej jego granulacją. Obecnie mam live sand to jest chyba 0.2-1mm problem w tym ze babki robia nim spora roz......

Wiekszosc sklepow w swojej ofercie ma piaski wlasnie w tej granulacji jedyne co znalazlem niestety nie u nas to caribsea arag-alive special grade 1-2mm

I pytanie czy ktos to mial u siebie ewentualnie jaki piach kupic w podobnej granulacji (1-2mm)


100/40/50h sump 90/39/45h obieg: jebao dc3000. cyrkulacja: 2x rw8.

RO PS1000int, reaktor bp twistman lampa diy 170W led + 2x39W t5

Robi się: 145/70/50h sump 98/60/40h, obieg: jebao dct12000, cyrkulacja 2x rw8 + 10x loc line 1/2" w około akwarium, odpieniacz RO PS3000 na pompie dct6000, reaktor bp twistman, reaktor wapnia twistman, światło ATI Sunpower 8x54 + 2x54W led RB, dopełnieniem sterowania jest Apex w wersji gold... C.D.N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja planowałem nowy zbiornik na suchym Korallen-Zucht Aragonit, bo czyściutki, nie pyli etc. ale... no właśnie... wielkość ziaren wyklucza posiadanie w przyszłości babki kopiącej, więc sprawę tego piasku odstawiłem na bok. W tej chwili mój nr jeden to suchy Natural Color Premium Marine Sand 5kg (49zł) o ziarnach 1-2mm. Do babek 2mm to ponoć max.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z babek raczej zrezygnuję mam teraz rozgwiazdy piaskowe i spelniaja swoja funkcje a grubszego piasku nie wywieje mi tak szybko.

@P1otr dzieki za podpowiedź bede miał ten piach na uwadze

Gdyby jeszcze ktoś miał jakies sugetie odnosnie grubszego piasku to z przyjemnością przeczytam.


100/40/50h sump 90/39/45h obieg: jebao dc3000. cyrkulacja: 2x rw8.

RO PS1000int, reaktor bp twistman lampa diy 170W led + 2x39W t5

Robi się: 145/70/50h sump 98/60/40h, obieg: jebao dct12000, cyrkulacja 2x rw8 + 10x loc line 1/2" w około akwarium, odpieniacz RO PS3000 na pompie dct6000, reaktor bp twistman, reaktor wapnia twistman, światło ATI Sunpower 8x54 + 2x54W led RB, dopełnieniem sterowania jest Apex w wersji gold... C.D.N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z babek raczej zrezygnuję mam teraz rozgwiazdy piaskowe i spelniaja swoja funkcje a grubszego piasku nie wywieje mi tak szybko.

@P1otr dzieki za podpowiedź bede miał ten piach na uwadze

Gdyby jeszcze ktoś miał jakies sugetie odnosnie grubszego piasku to z przyjemnością przeczytam.

Ja tylko dodam, że nie wszystkie babki robią rozpierduchę z piaskiem.

Polecam ( sam am dwie sztuki ) taką:

http://erybka.pl/product-pol-3263-Signigobius-biocellatus.html

Piasek ten jak wspominałem mam w sumie prawie 3 lata i wszystko z nim OK.

Na początek szybkie płukanie i wiooo do akwa :)

Michał


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tu raczej nie chodzi o rozpierduchę, a o to że piasek dla babek musi mieć granulację do 2mm. Jeśli ktoś chce trzymać w przyszłości babkę/i, to powinien wziąć pod uwagę że nie każde podłoże jej spasuje. Na przykład wymieniony przeze mnie super-hiper piaseczek aragonitowy, który nie pyli, ma świetne opinie i już go widziałem u siebie- ODPADA, bo ma granulację 3-5mm. :( a ja będę w nowym, większym zbiorniku chciał mieć babki. Tak samo każdy powinien wziąć to pod uwagę planując podłoże. Może kiedyś najdzie go na babki i pistoletową? Kto wie.

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No piasek 3-5mm to jak dla mnie masakra.

Cały syf wpadnie pomiędzy kamyki i pięknie skoczy PO4 :(

A co do babek to wiem co potrafią zrobić. Na początku miałem Valenciennea-muralis.

Istny Bob budowniczy. Ja nie miałem nic do powiedzenia odnośnie układania skałek na piasku :dizzy: . Ale piasek zawsze jak nówka sztuka :)


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja raczej złe doświadczenia mam z babkami...

pierwsza usypywała hałdę około 15-18cm zbierając piasek z połowy zbiornika finalnie zaprzestając działalności poprzez udaną próbę samobójczą. Kolejna była 3 dni potem skok...

Ostatnia gościła u mnie 7 godzin i bezczelnie przeskoczyła 20cm korone wczesniej omijając wzmocnienia akwarium...

Co do piasku nie chcę za grubego, dlatego ograniczam poszukiwania do frakcji około 1-2mm.

i raczej zdecyduję się na piasek z polecenia kolegi P1otr'a


100/40/50h sump 90/39/45h obieg: jebao dc3000. cyrkulacja: 2x rw8.

RO PS1000int, reaktor bp twistman lampa diy 170W led + 2x39W t5

Robi się: 145/70/50h sump 98/60/40h, obieg: jebao dct12000, cyrkulacja 2x rw8 + 10x loc line 1/2" w około akwarium, odpieniacz RO PS3000 na pompie dct6000, reaktor bp twistman, reaktor wapnia twistman, światło ATI Sunpower 8x54 + 2x54W led RB, dopełnieniem sterowania jest Apex w wersji gold... C.D.N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie super sprawuje sie suchy Red Sea.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

U mnie super sprawuje sie suchy Red Sea.

Granulacja- 0.25- 1mm. Fajnie, ale to praktycznie chyba pył, a nie piasek. :)

Nie fruwa przypadkiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie fruwa a mam 12 cm grubą warstwe, piach czysty jak lza a nie mam zadnej babki bo mnie wkurza ich ciagle kopanie.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jarek mam tylko kilka slimakow glonozercow a w piasku nic nie ma zadnych rozgwiazd, babek czy slimakow kopiacych.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jarek mam tylko kilka slimakow glonozercow a w piasku nic nie ma zadnych rozgwiazd, babek czy slimakow kopiacych.

Czyli ... tykająca bomba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej po mojemu, rozmawiacie Panowie o zmielonym gresie wapiennym,

Tutaj macie żwirek koralowy,bez ostrych krawędzi

Jako ciekawostke powiem wam,żwirek odmulam cyklicznie podczas podmian,tak jak w słodkowodnym,no ale nie posiadam korali tylko aquamedic-coral-sand-piasek-koralowy-5kg.jpgmiękasy i ukwiały. :z tkzw.żywym piaskiem nie chce nigdy mieć nic wspólnego,uważam go za głównego winowajcę problemów typu cyjano....i cyklicznych tematów na forach,pod tytułem ,ratunku padają mi ryby!

Edytowane przez blik (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.