Skocz do zawartości
pawel86

poczatek a juz niewiadome 160l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam (chyba) problem 4 dni temu uruchomiłem swoją pierwszą solniczke 160l. Akwarium ma wymiary 100x40x40 jako że nie mam sumpa postanowiłem wkleic panel filtracyjny. Moze zaczne od sprzetu odpieniacz tunze 9004, pompa obiegowa 1000l/h, cyrkulacja 3000l/h, lampa t5 4x39 2x aktynika 1x super bright i 1x marine blue, 17kg skały (wydaje mi się że troche za mało) mialem 20l solanki z podmiany reszte zasolilem solą aquaforest reef salt, 8kg piasku koralowego premium coral sand. Zauwazyłem że ze skała przyszły napewno 2 wężowidła, rurówka oraz aiptasia. Parametry wody zasolenie 1022, temperatura 24, no3 0, no2 0, kh 15 ph 7,6 nh3 jeszcze nie mierzylem czekam na testy w sklepie zabrakło. Dzisiaj zauważyłem ze skała zrobiła się brązowa oraz zaczyna tez siadać na piasek czy mam to przeczekać czy starać się usunąć oraz jak to zrobić, czy ph nie jest za niskie a kh za wysokie ? oraz co zrobić z aiptasia usuwać czy zostawić ?

post-26973-0-23628700-1463843973_thumb.jpg

post-26973-0-71641100-1463843982_thumb.jpg

post-26973-0-39322400-1463844076_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie rób przez 2-3 tygodnie a przez ten czas czytaj dział dla nowicjuszy :)

Bo wiedza marna jeszcze ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czekaj .... wykaż troche cierpliwości , różnego typu i koloru naloty na skałach to standard - przecież dopiero 4 dni temu zalałeś akwa /nic się nie przejmuj czekaj i czytaj odpowiedni dział na forum gdzie są opisane wszelkie problemy z którymi bedziesz sie borykał na starcie.

Jeżeli chodzi o parametry wody to również nie przywiązuj do nich przesadnej uwagi po 4 dniach od "zalania"

A aipitasia - jak najbardziej do usunięcia /niezwłocznie/


200x70x60 + 240L.sump , ośw.T5 10x80W ,cyrkulacja 2x tunze6080 + 2x JVP102 ,obieg tunzemaster10076.03 , odpieniacz skimz sv253 , reaktor wapnia

START: grudzień 2007r.4733_4750.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki bardzo za odpowiedzi a po jakim czasie mogę włożyć jakieś korale miękkie np xenie albo clavularie i kiedy jakąś ekipke sprzątajacą zaczął bym od slimaków turbo i krewetek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy aby nie masz tej skały na piasku położonej? poukładaj sobie coś z tej skały puki jeszcze możesz bo trochę jak malawi to wygląda. Chyba ,ze Tobie się tak podoba to nie było tematu.


182l plus sump. Cykrkulacja 2x Jebao RW-4. Obieg Jebao DC-3000.Odpieniacz Dectec 1455. Skała 16kg. Siporax 4,5l . Sól Probiotic Reef Salt Aquaforest. Lampa 6x39w . Filtr przypływowy Boyu + Newa jet 1200 + biopellets xl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki bardzo za odpowiedzi a po jakim czasie mogę włożyć jakieś korale miękkie np xenie albo clavularie i kiedy jakąś ekipke sprzątajacą zaczął bym od slimaków turbo i krewetek ?

po 2-3 tygodniach zmierzysz parametry i nie chodzi tu o niepokojące Cie wartości ph i kh - ale bardziej istotne bedzie NO2,NO3 i PO4 /dopiero wtedy będzie można powiedzieć coś więcej/ -ponownie proponuje abyś zagłębił się w lekture odpowiedniego działu na forum -znajdziesz tam wszystkie odpowiedzi na nurtujące Cie pytania ....


200x70x60 + 240L.sump , ośw.T5 10x80W ,cyrkulacja 2x tunze6080 + 2x JVP102 ,obieg tunzemaster10076.03 , odpieniacz skimz sv253 , reaktor wapnia

START: grudzień 2007r.4733_4750.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powtarzać się nie będę, wszyscy moi przedmówcy mają rację. Dla mnie skały bardzo niestabilnie poukładane. A roszady w akwarium możesz robić póki ryb nie ma.


2cacc2e5b32ec2346ce6b46039b7f7acu1292a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim skala dotyka szyb po boku pewnie też z tyłu - bardzo utrudni to a wręcz uniemożliwi czyszczenie szkła wiec to tez weź pod uwagę. Aiptazja albo wyskrobac poza akwarium albo wrzątkiem RO strzykawka z igła i w sam środek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.