Skocz do zawartości
Dexter2k13

garbik gania hepatusa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Do mojego baniaka 380 litów kupiłem malego hepatuska. (ok 5 cm) i garbik cały czas go gania. Wpuściłem rybe dopiero z 2-3 godiny temu. garbik mu nie daje spkoju. Tylko wyjdzie z rogu odrazu go goni. Czy musze się pozbyc garbika? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powieś lusterko lub włóż małe do akwarium w pobliżu garbika zajmie się sobą i będzie ignorował hepka co mu da czas na przyzwyczajenie się


Akwarium 120x60x55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam garbiki od kolegi, który miał taką samą sytuacje,musiał sie pozbyć garbików bo zameczyły by nowego. Hapatus jest podobnie wybarwiony i pewnie to go wkurza.


8467921e4b16b110e429bd8977bed4a4u1385a1234.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Garbiki to terytorjalne gadziny, jeszcze będziesz miał cyrk ze złapaniem ich, bo hepcio jest dużo szlachetniejszą rybą i jak będziesz miał wybierać ,wybierzesz pewnie hepcia. Proponuję pułapkę z zapadką .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trafiła Ci sie Hexa "pipa" :) - lustro na krotki bok akwa na dobę lub dwie


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

postawiłem lustro na skałce w obszarze w ktorym zawsze garbik buszuje. Schował sie na razie w skałke a hepcio ruszył w baniak. zobaczymy ... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozbylam się garbika bo nie dało się nic.nowego wpuścić do akwa , zabił mi 3 krewetki....

Nigdy więcej ich nie chce choć to ładne ryby. Aha złapany na butelkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeśli garbik nie przestanie ganiać hepka to jak sie pozbyć gadziny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy sposob to butelka pet. Robisz otwor w niej gdzies z boku (taki by ryba mogla swobodnie wyplynac przez niego do srodka) i podajesz powoli, malymi porcjami, z gory jakis ich przysmak (np artemie). Najlepiej skieruj ten otwor naprzeciw szyby akwa- tak, gdy tylko wplynie tam delikwent, przysuwasz energicznie butelke w strone szyby (by zakryc otwor i szybko do gory... mi sie tak udalo wylowic wredna Hexe...

Ja bym jednak dal im czas. U mnie garbik tez probowal ganiac hepatusa, trwalo to kilka dni. Pozniej stali sie najlepszymi kolegami- wszedzie plywali razem (plywali, bo niestety, musialem oddac hepatusa, gdy urosl...za male akwa). Ogolnie garbiki to dosyc terytorialne ryby z tego co zauwazylem, wiec bedzie go ganiac dopoki hepatus nie znajdzie swojego miejsca z dala od jego rejonu.

Edytowane przez Creol (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie centropyga cwaniara do butelki wlazła po 2 dniach wpadała skubnęła favites i rura spowrotem


182l plus sump. Cykrkulacja 2x Jebao RW-4. Obieg Jebao DC-3000.Odpieniacz Dectec 1455. Skała 16kg. Siporax 4,5l . Sól Probiotic Reef Salt Aquaforest. Lampa 6x39w . Filtr przypływowy Boyu + Newa jet 1200 + biopellets xl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj hepatus sie schował w skałe i nie wychodzi nawet na jedzenie. Czekać czy odławiać garbika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz możliwość wyłowić garbika, to lepiej tak zrób, szkoda ryzykować.

W moim przypadku garbik wysłał hepcia na wieczną rafe.(hepcio był wielkości garbika)

Edytowane przez lufcik (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie miałem z jednym z garbików podobny problem, ale przy okazji sprzątania dna troszkę poprzestawiałem skałę i problem ustąpił (tłumacze to sobie tak że trochę te terytoria (i jego ulubiona skała) się poprzestawiały i wszystkie ryby na nowo wyznaczyły swoje tereny)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywal oczywiście heptusa i został garbika, nie dość że się bardziej nadaje do 380l to w dodatku zastanawiasz się nad wymeldowaniem starego lokatora, zamiast nowemu podziękować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie miałem z jednym z garbików podobny problem, ale przy okazji sprzątania dna troszkę poprzestawiałem skałę i problem ustąpił (tłumacze to sobie tak że trochę te terytoria (i jego ulubiona skała) się poprzestawiały i wszystkie ryby na nowo wyznaczyły swoje tereny)

Witam. Skorzystałem z Pana porady i grote w ktorej siedział garbik po prostu zawaliłem. ustawiłem tak skałkę, że nie ma tej groty. hepatus wyszedł ze skał i pływa koło garbika i nic sobie nie robia. Jak na razie. Zobaczymy poźniej

Edit: lekko garbik odgania hepatusa od swojego miejsca ale nie ma już tak zacietej walki, tylko straszenie.

Edytowane przez Dexter2k13 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatem wszystko zmierza ku lepszemu! :clap:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Skorzystałem z Pana porady i grote w ktorej siedział garbik po prostu zawaliłem. ustawiłem tak skałkę, że nie ma tej groty. hepatus wyszedł ze skał i pływa koło garbika i nic sobie nie robia. Jak na razie. Zobaczymy poźniej

Edit: lekko garbik odgania hepatusa od swojego miejsca ale nie ma już tak zacietej walki, tylko straszenie.

Wrazie coś za jakiś czas znowu trzeba skałki poprzestawiać bo umnie w innym miejscu grotę wykopał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.