Skocz do zawartości
mariusz21lp

Powrót do pasji - nowy projekt 225 L

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich po długiej przerwie wracam do swojej pasji :-). Po przygodach w poprzednim zbiorniczku mam nadzieje że teraz będę umiał wyciągać wnioski. Tym razem postawilem na zbiornik z sumpem. Wewnetrzny komin w tylnym rogu. Wymiary zbiorniczka 90x50x50, wymiary sumpa 80x40x40, trzy komory. Pierwsza od prawej na odpieniacz Bubble Magus NAC7 na pompie AquaBee UP2000 na zwężce DIY. W drugim planuję refugium ale zobaczymy co z tego wyjdzie :-) ostatni wiadomo pompa powrotu. Której jeszcze nie mam ( w planach Jecod 4000). Co do lampy to tym razem postawilem na DIY led. 54diody 3W Power Led sterowane projektem kolegi Magu, czyli arduino. 32 diody Royal Blue, 6 białych, i reszta kolorowe tzn. zielone i czerwone, w sumie 5 kanałów. W chwili obecnej posiadam tylko cyrkulator Tunze 6015 ale planuje docelowo ze 2 jebao rw8. Skała przeniesiona ze starego zbiornika ale musze jeszcze dokupić. Na dole przedstawiam fotki baniaka w chwili obecnej. Kombinuje z ułożeniem skały. Ciężko jest coś wykombinować. Jak to się mówi pomału do przodu :-). Jestem otwarty na wszelkie sugestie i opinie.

Edytowane przez mariusz21lp (wyświetl historię edycji)

502e4a16930e414107ee22b6198c578f.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka :)

Mi tam się żadne zdjęcia nie pokazują ;/

Plan całkiem dobry teraz tylko realizacja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze wlasnie z tych kawałków nie da sie zrobić nic wyższego :-(


502e4a16930e414107ee22b6198c578f.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się. Tylko może nie żywą :-)


502e4a16930e414107ee22b6198c578f.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem przeciwnikiem. Nie spieszy mi się ze startem i nie chce gwałtownego rozkwitu glonów. Stąd moja decyzja :)


502e4a16930e414107ee22b6198c578f.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz na suchej możesz mieć 2 razy gorsze dojrzewanie i trawnik glonów ,nie ma reguły. . Ja startowałem na żywej 5 miesięcy temu nawet nie wiem że miałem dojrzewanie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja to samo na żywej skale startowałem i ani grama glonu.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie i to jest piękne w morszczyźnie że nigdy nie przewidzisz jak wyjdzie ze skałą :). Przyznaje że miałem dołożyć żywej skały, ale waham się. W chwili obecnej widzę że jest więcej przeciw niż za, ale nie mówię nie. A obecną skałę mam od kolegów z forum. Jak kupowałem to była już sucha. Myślicie że jak bym obecną konstrukcję podniósł w niektórych miejscach tymi małymi kawałkami to było by dobrze? Ogólnie chciałem pod spód dać kawałki rurek żeby nie stała na piachu.


502e4a16930e414107ee22b6198c578f.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko chodzi o względy wizualne, ale tez o to, żeby rybki miały się gdzie schowac. Nie wiem, jakie ryby planujesz i w jakiej ilości, ale wiekszośc z nich lubi sie chowac w skalnych zakamarkach. Jesli planujesz babkę kopiącą, to trzeba też znaleźć dla niej taką skałkę, żeby mogła pod nia wykopać sobie norkę.

U mnie tylko żółtek nie mieści się w żadnej z grot, które przygotowałam, wiec w nocy odpoczywa sobie za skałami, miedzy szybą a skalna konstrukcją i chyba mu sie tam podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za sugestie i podpowiedzi. Na pewno coś pokombinuje w tym temacie. Co do obsady to ostatecznie jeszcze nie jestem pewny.


502e4a16930e414107ee22b6198c578f.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem niezły wymiar już można w nim coś sensownego porobić :) podziwiam cię Mariusz że wytrzymałeś bez akwarium, bo ja to bym nie dał rady mój zbiornik już 4 Lata minie jak funkcjonuje i na razie tak zostaje, z czasem przeskoczę na coś innego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ja tez się dziwie ale przez ten czas zmieniłem lokum wiec czegoś mi brakowało :-) teraz po remoncie mieszkania moge podłubać przy baniaku :-) odpręża :-p. Jak już odpale to będę musiał się uśmiechnąć do znajomych po szczepki :-)


502e4a16930e414107ee22b6198c578f.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMG 20160605 221319



Witam, wstawiam nowy układ skały, chodź powiem, że jeszcze podoklejam półeczki :smiling:

502e4a16930e414107ee22b6198c578f.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik chodzi już miesiąc, od niedawna z sumpem (brakowało pompy). Jak na razie wszystko jest dobrze. Dojrzewanie przebiega bardzo spokojnie wręcz za bardzo. Niepokoi mnie jedno. Czy u was woda w sumpach też tak słabo przepływa? Ja w swoim zauważyłem że robi się tak jakby film na powierzchni. Pompa dmucha w baniaku ładnie ale w sumpie nie widać tego. Czy coś nie tak z tymi przegrodami? Fotka wyżej.


502e4a16930e414107ee22b6198c578f.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie doradzi? Może muszę przerobić tego sumpa.


502e4a16930e414107ee22b6198c578f.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.