Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Jest to mój 1 post wiec proszę o wyrozumiałość.

Założyłem sobie zbiornik/krewetkarium 30l do chodowli krewetek Thor amboinensis i korali. Wodą baniak zalany pierwszy raz z dojrzałych zbiorników ze sklepu morskiego dolewka/ narazie ręczna/ odbywa się przez filtr RO/DI.

Pojawia się duża ilość okrzemków i chyba glon "dino" do baniaka dolewam sachem stability - bakterie. Zbiornik dojrzewa 2 tydzień, więc mam pytanie czy mam zadziałać w zbiorniku i zastosować sera silicate clear czy czekać? nie spieszy mi się i najlepiej jak zbiornik z 4-5 sobie dojrzewa, na razie spr. tylko zasolenie, jest ok.

Proszę o poradę co zrobić w takiej sytuacji?

Krzysztof

post-27021-0-46423400-1464706333_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dino na pierwszy rzut oka, to są bąbelki? Na razie nic nie rób, dozuj bakterie jeśli takie dajesz lub nie i czekaj cierpliwie dopóki sytuacja się nie uspokoi. Sery jeszcze nie dawaj bo cała pokryje sie dino i innymi "dobrociami". pzdrr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

W 30l sprawdzi się :

np "rurka z balonika" i kawałek wężyka od powietrza (albo jakiś większy kaliber :) ) - odsysaj te ogniska - szybciej zejdzie

co odessasz przecedzić przez watę (filtracyjną) i wodę z powrotem do zbiornika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 tygodnie to dopiero dojrzewanko, ja bym nic nie ruszał na razie..

pozdrawiam


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę mi powiedzieć czy oświetlenie ma wpływ na rozwój tych glonów bo nie wiem czy dobrze zrobiłem ale świeciłem aktyniką przez noc od 22:00 do 7:00 a potem na full białe od 7: do 21:30 i chyba coś zlamiłem.

Używam do oświetlenia lampy LED Zetlight Nano ZN1702 11W (1200K) http://sklep.roslinyakwariowe.pl/oswietlenie/lampy-akwariowe/lampy-diodami-led/1050cm-dlugosci/lampa-zetlight-nano-zn1702-1200k-akwarium-morskie-p-22990.html

Dane techniczne:

  • Moc: 11W
  • Wydajność: 790lm
  • Białe diody LED: 14szt. (12000K)
  • Niebieskie diody LED: 7szt. (465-485nm)
  • Zielone diody LED: 4szt. (620-630nm)
  • Czerwone diody LED: 4 szt. (520-535nm)
  • Wymiary: 24 x 21.3 x 1.4cm (dł. x szer. x wys.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12h niebieskie, 8h biale to taki standard. Czasem przy dojrzewaniu świeci się mniej, żeby glony przyhamować. Jak więc paliłeś po 13h białego + niebieskie potem to nie dziwne że są okrzemki:)


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

to nie tak ...

zaczynasz świecić niebieskim , potem dołączasz białe

np. niebieskie włączasz o 8.00, o 10.00 białe, gasisz białe o 18.00 a niebieskie o 20.00 i koniec / noc / odpoczynek ... jak za oknem

a na czas dojrzewania zaczął bym od 8h niebieskie i 4 białe, i co tydzień - dwa dodawał godzinę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mam problem bo wychodzę do pracy o 7:00 i nie wiem czy ta lampę Zetlight da się tak zaprogramować ma 5 stopniową skalę świecenia.

W instrukcji znalazłem taki opis, więc pytanie jak to zrobić.

post-27021-0-21922400-1464766108_thumb.jpg

post-27021-0-75841900-1464766113_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu zobacz może pomoże

http://seaforum.pl/v...php?f=43&t=1523

Tak tylko tutaj mamy do czynienia z lampą Zetlight 2431 i sterownikiem ZN1001, a mi się wydaje że w tej lampie pozostaje tylko manualne sterowanie oświetleniem, więc pytanie jak bo zazwyczaj od 7:00 do 16:00 nie ma mnie w domu więc jak to ustawić nawet ręcznie po przyjściu z pracy.

Dziękuję za chęci i link.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Takie sterowanie tylko wyłączy lampę.

Dziękuję za chęci i linka.

Jeżeli lampa nie ma wbudowanego zegara, to chyba lepsze to niż wracanie z pracy żeby ręcznie załączyć lampę ...

chyba że jest opcja dokupienia dodatkowego sterownika z pełnym sterowaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mógłbym spr takiej kombinacji że od 7:00 do 16:00 światło białe od 16:00 do 23:00 aktynika i od 23 do 7 wyłączyć?

Zetlight NANO 1702 wyposażony jest w dotykowy panel odpowiadający za włączanie i wyłączanie lampy oraz 4-stopiową regulacje jasności oświetlenia.

Szukam jak to ustawić manualnie dostałem kontakt post wyżej do forumowicza może odpisze:) Zobaczymy a za wszystkie info dziękuję!

Edytowane przez Iqenacho (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forumowicz odpisał dość obszernie ;)

chyba że jest opcja dokupienia dodatkowego sterownika z pełnym sterowaniem

Jedyny ból tej lampy to właśnie brak możliwości podpięcia sterownika. Materiały handlowe i opinia sprzedawcy wprowadziły mnie trochę w błąd a po już było za późno (tak mi się wtedy wydawało ;)). Włącznik czasowy i ręka akwarysty to jedyna opcja sterowania :)

Całkiem ciekawie wygląda to ciemne podłoże :) ciekawe jak wpływa na postrzeganie kolorów zwierzaków :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czyli pozostaje ustawić oba kolory/moc na stałe i podłączyć czasówkę ...

słowem trochę kicha jak za tą cenę

np. na OLX ktoś sprzedaje lampki (całkiem zgrabne) po 149zł (i to lepsze bo można podłączyć 2 czasówki - osobno do każdego kanału)

w szukajce OLX wpisać

"Lampa LED epistar 17W 2kanałowa"

a że sam je robi to pewno można by ponegocjować jakie kolory ledów i ile założy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli pozostaje ustawić oba kolory/moc na stałe i podłączyć czasówkę ...

słowem trochę kicha jak za tą cenę

np. na OLX ktoś sprzedaje lampki (całkiem zgrabne) po 149zł (i to lepsze bo można podłączyć 2 czasówki - osobno do każdego kanału)

w szukajce OLX wpisać

"Lampa LED epistar 17W 2kanałowa"

a że sam je robi to pewno można by ponegocjować jakie kolory ledów i ile założy

a to akurat moje lampki, dzięki, że się podobają, kolega Iquenacho skorzystał, póki co jest zadowolony :)


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampa wykonana bardzo solidnie, zgodnie z zamówieniem i schludnie, super kontakt i profesjonalnie zapakowana przesyłka polecam gorąco użytkownika CNA!.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampa wykonana bardzo solidnie, zgodnie z zamówieniem i schludnie, super kontakt i profesjonalnie zapakowana przesyłka polecam gorąco użytkownika CNA!.

bardzo dziękuję :blushing:


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.