Skocz do zawartości
Kuba8909

Stary piasek w nowym akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, jako że w najbliższej przyszłości będę odpalać nowy większy baniak mam pytanie odnośnie piasku, Naczytałem się już trochę na ten temat i dalej nie wiem co zrobić,

Czy mogę przełożyć ,,stary'' piasek ten który mam obecnie w akwa do nowego zbiornika ?? jest go nie wiele bo jakieś 9,5 kg tyle było w worku :)

Moje obecne akwa wystartowało pod koniec października 2015 , start nowego planuję na lipiec , może trochę wczesniej jak się uda.

Obecnie nie mam żadnych plag, dojrzewanie przebiegło spokojnie, no3, po4 itd wszystko ok, w piasku jest w dużo małych ślimaczków i innych żyjątek które czasem wieczorem się pokazują.

Przekładać potem do nowego czy zostawić i zasypać całkowicie nowym żywym piachem ??

A i bym zapomniał start nowego akwa będzie na suchej skale, potem dołożę to co mam teraz

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całego starego piasku nie przekładaj, możesz sobie niepotrzebny syf zrobić. Lepiej wziąć część starego piasku do nowego akwarium i dosypać suchy piasek aragonitowy i sam ci się zrobi żywy ;) Szkoda kasy na "żywy piasek".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też niedługo przesiadam się na większe . Większość będzie nowy suchy piasek uzupełniony, starym z mniejszego baniaka.

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście , zakładając wieksze to do głównego dałem nowy , a to sumpa dałem stary . w kubeczku przenosiłem powoli wsypujac , i woda nie zrobiła sie metna nawet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli dam tak połowę tego co teraz mam do nowego akwa ?? jak dosypię suchego piasku to trochę mi się znowu wydłuży dojrzewanie tak na mój rozum, cały czas się zastanawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

tylko wypłakuj porządnie to co chcesz przenieść

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem przesiadke z rewmaxa na większe, piasek przepłukałem i siup do nowego baniaczka i tak już trzy lata śmiga. Teraz znowu będzie przesiadka na większy baniak i znowu go przełoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli dam tak połowę tego co teraz mam do nowego akwa ?? jak dosypię suchego piasku to trochę mi się znowu wydłuży dojrzewanie tak na mój rozum, cały czas się zastanawiam,

Może się przedłuży, a może będzie o wiele lepiej niż jak byś miał dać żywe niewiadomo co z wora .

Kiedyś co prawda handlarz powiedział mi taka rzecz , W teorii żywy piasek płynie do europy w kontenerze w pełnym słońcu sauna, potem stoi w porcie w styczniu lub lutym w mrozie. To jak on ma być żywy. A bakterie zawsze można sobie dodać z buteleczki .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.