Skocz do zawartości
Blizzard2009

Idzie nowe 150x50x50 - trochę pytań

Rekomendowane odpowiedzi

a ja myślę ze mój pomysł jest najlepszy,  kompromis tego co tu piszecie rura z z zasilania i  rewizji prosta 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprostsze pomysły są najlepsze ;-)

Dariusz Barcikowski
Wysłane z Samsung Galaxy S 7 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po co taka komora na pompe? skopiuj mój sump będziesz zadowolony,

prosty i funkcjonalny ,

 ,nie planujesz dolewki? moja ma 50L i dodatkowo służy jaka zbiornik na podmiany 

Edytowane przez krzlew (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pompę z powrotem połączyłem elastycznym wężem basenowym i ograniczyłem wszelkie załamania instalacji do minimum, każdy zakręt jest łagodny jak autostrada.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne pytanie :)
Czy planując wielkość sumpa tak, żeby spokojnie był w stanie w czasie braku prądu przyjąć wodę z komina oraz powiedzmy te 6-7cm z poziomu.... powinienem też wziąć pod uwagę to, że może jakimś cudem zepsuć się również dolewka i sump powinien dodatkowo mieć na tyle miejsca żeby przyjąć z niej powiedzmy 30l wody ? Zakładam sytuację, w której najpierw psuje się dolewka i przerzuca mi 30l wody do sumpa, a pozniej wysiada prąd i spływają do niego kolejne litry z komina i poziomu....

 



POPRZEDNIE SZKŁO: tutaj

OBECNE SZKŁO: tutaj
* 150x55x55cm, sump120x40x43cm *
* ATI Sunpower 8x54W *
* odpieniacz DIY by Erni na pompie DC3000 "
* start na 20kg suchej Marco Rocks + 15l Siporax *
* refugium *

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To juz tak ekstremalna sytuacja ze bym ja nie bral pod uwage. Rownie dobrze moze akwarium sie po prostu rozszczelnic:) jesli masz miejsce na wiekszego sumpa to czemu nie

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie są w handlu dolewki które monitorują czas pracy i w razie zbyt długiej pracy przerwą dolewanie - to może być pewne rozwiązanie kwestii zbyt dużej wody dolewanej.

W temacie ustawienia sumpa to chyba dobrym rozwiązanie będzie pompa bezpośrednio pod powrotem a rewizja i zrzut na drugą stronę. Takie rozwiązanie umożliwia prostą instalację dodatkowych zaworów na spływie pod kątem zasilania dodatkowych filtrów. Obecnie  planuję 100x60x60 i tak będę rurował 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.