Skocz do zawartości
Blizzard2009

Idzie nowe 150x50x50 - trochę pytań

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie...zaczynam myśleć o sprzęcie, więc na pierwszy ogień idzie temat odpieniacza (pod którego będe robił sumpa).

Planowane jest 150x50x50cm + sump, co podejrzewam da około 500l w obiegu.

Obsada LPS/SPS + ok. 15 ryb ( w tym kilka pokolców).

Pytanie jest następujące...czy któryś z poniższych odpieniaczy nie da rady temu sprostać Waszym zdaniem? Który będzie najlepszym wyborem? Liczy się efektywność + cicha praca.

* Hydor Performer 800

* Bubble Magus curve 7

* WhiteSkim 200

* Deltec sc 1456

* H&S 150

Edytowane przez Blizzard2009 (wyświetl historię edycji)


POPRZEDNIE SZKŁO: tutaj

OBECNE SZKŁO: tutaj
* 150x55x55cm, sump120x40x43cm *
* ATI Sunpower 8x54W *
* odpieniacz DIY by Erni na pompie DC3000 "
* start na 20kg suchej Marco Rocks + 15l Siporax *
* refugium *

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wiesz umnie pracuje WS200 daje radę ale d...u nie urywa :/ ale ogólnie daje radę . Mam kilka zastrzeżeń do konstrukcji i wykonania. Pompa 1100Air/h

Wcześniej miałem H&S150 też dawał radę ale jest to jego maxymalna wydajność bez zapasu. Pompa 700air/h

Hydora nie znam

Deltec wydaję mi sie podobnie jak H&S150 będzie na styk. Pompa 600Air/h.

Moja propozycja to taki odpieniacz do 2000zł. : http://erybka.pl/product-pol-8851-Deltec-SC-1660.html

Edytowane przez rafik73 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wiesz umnie pracuje WS200 daje radę ale d...u nie urywa :/ ale ogólnie daje radę .....

Dzięki za odpowiedź. Szczerze mówiać to trochę mnie zaskoczyłeś bo myślałem że usłysze że z tych wszystkich WS200 najlepszy :)

Dzięki, fajny :) ale cenowo poza zasięgiem :) raczej bede obracał się w zakresie cenowym tych które wymieniłem.



POPRZEDNIE SZKŁO: tutaj

OBECNE SZKŁO: tutaj
* 150x55x55cm, sump120x40x43cm *
* ATI Sunpower 8x54W *
* odpieniacz DIY by Erni na pompie DC3000 "
* start na 20kg suchej Marco Rocks + 15l Siporax *
* refugium *

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podepne sie pod temat bo w przeciagu kilku miesiecy tez planuje postawic nowy baniak czekam obecnie na nowe mieszkanie jezeli wszystko sie uda chce przeniesc zycie z obecnego do nowego planuje tez 150x50x50 lub 150x50x60 i moje pytanie czy obecny odpieniacz deltec sc1456 da rade czy bede musial zaopatrzyc sie w nowy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również podepnę się pod temat. Chcę przekształcić z czasem swoje słodkowodne 140/50/60 o czym pisałem tutaj z prośbą o pomoc http://nano-reef.pl/topic/85888-przeksztalcenie-slodkowodnego-w-morskie-jak-wykonac/page__hl__morskie

Znajomy zaproponował Twistman OB-150-IN http://korale.pl/twistmann-ob-150-in-odpieniacz.html . Sam się zastanawiam czy to dobry wybór ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał Twistmana na bank teraz. Po pierwsze - super jakość, po drugie serwis na miejscu więc bardzo szybko, po trzecie polska firma a swoich trzeba wspierać jeśli jakością nie odstępują konkurencji zagranicznej.

Ja mam aktualnie WhiteSkima. Tańszy niż Twistman, daje radę ale jakość poskładania trochę zostawia do życzenia.


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podepne sie pod temat bo w przeciagu kilku miesiecy tez planuje postawic nowy baniak czekam obecnie na nowe mieszkanie jezeli wszystko sie uda chce przeniesc zycie z obecnego do nowego planuje tez 150x50x50 lub 150x50x60 i moje pytanie czy obecny odpieniacz deltec sc1456 da rade czy bede musial zaopatrzyc sie w nowy ?

Ja bym zostawił. A jak Ci się spisuje teraz i w ilu L pracuje (i przy jakiej obsadzie?).

* Ten Twistmas z linka jest sugerowany do tylko 450l....nie bedzie za słaby na zbiornik 140/50/60 ??

Edytowane przez Blizzard2009 (wyświetl historię edycji)


POPRZEDNIE SZKŁO: tutaj

OBECNE SZKŁO: tutaj
* 150x55x55cm, sump120x40x43cm *
* ATI Sunpower 8x54W *
* odpieniacz DIY by Erni na pompie DC3000 "
* start na 20kg suchej Marco Rocks + 15l Siporax *
* refugium *

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obecnie mysle ze okolo 400l akwa 130x50x60 plus sump okolo 80l , ale nowy baniak mysle ze bedzie okolo 120l wiekszy ,

teraz mam okolo 10 ryb glownie pokolce, do tego kilka wezowidel, jezowiec i slimaki i to wsumie tyle, korale mam miekie i lps z 12 tylko ze wiekszosc to takie male bo cos nie rosna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również jestem w trakcie likwidacji zieleniaka. Po latach i udanej próbie z morskim 126l postanowiłem pójść o krok dalej - 450l. W związku z tym i ja się podepnę z dwoma pytaniami:

1. czy taki sump 80x35x40 wystarczy do akwarium 150x50x60. Obsada na początek miękkie + kilka LPS

2. czy Aquamedic Turbo Flotor 1000 Blue wystarczy do tego zestawu?

post-26221-0-97241600-1466190995_thumb.jpg

post-26221-0-17849100-1466190997_thumb.jpg

Edytowane przez obione81 (wyświetl historię edycji)

 

"LUDZIE TO NIE WIEDZĄ JAKIE SIŁY DRZEMIĄ W NATURZE"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie trochę wam doradzić . Oczywiscie na bazie swoich niewielkich doświadczeń .

Do waszych projektów pow.500l w obiegu. (Taki też mam ) Proponowałbym szukać odpieniacza z rurą fi180-200 i pompą od 1000l/h air.

Deltec 1456 jak i inne pienidła H&S150, Twistman OB150 dadzą radę w początkowej fazie startu zbiornika . Przy małej ilości ryb i korali. Ten Aquamedic TF1000 to chyba najsłabsze rozwiązanie do takiego litrażu.

Ale lepiej mieć większy odpieniacz -oczywiscie bez przesady i kupić coś co nie trzeba będzie za pół roku wymieniać.

Także Panowie wyciągnięcie trochę więcej kaski ze skarpety i podnieście przedział finansowy -szukajcie większych i bardziej wydajnych odpieniaczy :)

Pozdrawiam

@Obione81. Sump powinien być tak wyskalowany , że w razie awarii pompy obiegowej woda która sie przeleje -cofnie do niego z akwarium głównego powinna się w nim zmieścić.

Edytowane przez rafik73 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja teraz mam 80 cm sump, w 150x50x60 mysle 100cm zawsze to pare litrow wiecej

Rafik tu masz rcje ale wsumie jak juz mm delteca to na poczatek moze uciagnie ale tez mi sie wydaje ze bede musial z czasem sie rozejzec za nowym a jaki bys polecił? oczywiscie za najbardziej rozsadna cene

Edytowane przez przemek86 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka postow wyzej Rafik polecal taki wyzszy model Delteca 1660.

OK czyli juz wiem ze pienidlo trzeba by jeszcze przemyslec... :-) pewnie za jakis czas wypisze kilka innych propozycji do obgadania :-)

Widze ze pojawil sie tez temat sumpa. Rowniez mam to na tapecie. Jutro postaram sie wrzucic rysunek tego co planuje zeby madrzejsi ode mnie rzucili okiem czy wszystko git :-)

Wysłane z mojego HUAWEI P8

Edytowane przez Blizzard2009 (wyświetl historię edycji)


POPRZEDNIE SZKŁO: tutaj

OBECNE SZKŁO: tutaj
* 150x55x55cm, sump120x40x43cm *
* ATI Sunpower 8x54W *
* odpieniacz DIY by Erni na pompie DC3000 "
* start na 20kg suchej Marco Rocks + 15l Siporax *
* refugium *

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja teraz mam 80 cm sump, w 150x50x60 mysle 100cm zawsze to pare litrow wiecej

Rafik tu masz rcje ale wsumie jak juz mm delteca to na poczatek moze uciagnie ale tez mi sie wydaje ze bede musial z czasem sie rozejzec za nowym a jaki bys polecił? oczywiscie za najbardziej rozsadna cene

Odpowiem Ci jaki ja bym chciał mieć bo wszystko zależy od budżetu:

1. Powyżej 2000zł

http://erybka.pl/product-pol-717-Deltec-TC-2060.html

2.powyżej 3000zł

http://erybka.pl/product-pol-5909-Bubble-King-DeLuxe-200-internal.html

Dlaczego?

Bo firmy wybitne w tym co robią i reklamować ich nie trzeba .

Bo dają pełną 24 miesięczną gwarancję.

I nie interesuje mnie gadanie o wspieraniu rodzimego rynku i serwisie na miejscu . Skoro ten rynek ma nas w poważaniu i daje 12 miesięcy gwarancji. Trzeba produkować tak , żeby być pewnym swoich produktów .

Takie jest moje zdanie .

Edytowane przez rafik73 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli 35 to szerokość (głębokość) sumpa, a nie wysokość to może być mało. Mnie się H&s 150 ledwo mieści w tej głębokości a przy 80 cm długości szkoda zabierać połowę na to, żeby odpieniacz położyć w poprzek. Jeśli mogę coś doradzić, to najpierw kupcie odpieniacz, a potem wymiarujcie sump. Dodam, że mój sump ma wymiary 95x35x35 dla akwarium 360 brutto. Wysokość jest w sam raz, jest jeszcze zapas po wyłączeniu pompy i odebraniu wody z akwarium. Myślę, że wysokość 40 cm u mnie akurat byłoby za dużo. Stelaż ma 80 cm wysokości całkowitej, więc gdyby sump był wyższy miałabym trudniejszy dostep przy ręcznych podmianach dolewkach i czyszczeniu. Do pełni szczęścia brakuje mi tylko 3 cm na głębokości.

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również jestem w trakcie likwidacji zieleniaka. Po latach i udanej próbie z morskim 126l postanowiłem pójść o krok dalej - 450l. W związku z tym i ja się podepnę z dwoma pytaniami:

1. czy taki sump 80x35x40 wystarczy do akwarium 150x50x60. Obsada na początek miękkie + kilka LPS

2. czy Aquamedic Turbo Flotor 1000 Blue wystarczy do tego zestawu?

Odpowiem Ci bo mam taki odpieniacz i jest to bardzo ale to bardzoo za mało jak na Twoje akwa. Ja mam 180L zbiornik główny i dsb oraz refugium plus ten odpieniacz jako dodatek na mocniejszej sporo pompie od oryginału, fakt no3 i po4 mam na zero ale dodaj sobie te trzy składowe i połowę mniejsze akwarium .

A sump im większy tym lepszy, ja mam 112L sumpa


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z drugiej strony zalezy jaka metoda bedzie stosowana w baniaku ja za okolo miesiac lub dwa zaczynam metode dsr i teoretycznie sa baniaki z duza obsada i malym duzo za malym odpieniaczem, i akwariumy funkcjonuja po kilka lat juz a wydac 3 czy 5 tys za odpieniacz mija sie z celem tak przynajmniej mi sie wydaje :p to tylko moja logika hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy np Bubble Magnus Curve 9 będzie dobry czy znów za duży? Łącznie gdyby został ten sump co mam liczę ok 500-520l w obiegu.


 

"LUDZIE TO NIE WIEDZĄ JAKIE SIŁY DRZEMIĄ W NATURZE"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy np Bubble Magnus Curve 9 będzie dobry czy znów za duży? Łącznie gdyby został ten sump co mam liczę ok 500-520l w obiegu.

Napewno nie będzie za duży . To jest 900l/h air także średnio .

Ale sump masz za mały . Wyleje Ci się z niego woda podczas awarii pompy obiegowej.

Edytowane przez rafik73 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z drugiej strony zalezy jaka metoda bedzie stosowana w baniaku ja za okolo miesiac lub dwa zaczynam metode dsr i teoretycznie sa baniaki z duza obsada i malym duzo za malym odpieniaczem, i akwariumy funkcjonuja po kilka lat juz a wydac 3 czy 5 tys za odpieniacz mija sie z celem tak przynajmniej mi sie wydaje :p to tylko moja logika hehe

Można do pracy dojeżdżać 30km na wrotkach co nie da się też się da a można samochodem, wrotki nie kosztują dużo sport i ochrona środowiska i też można kilka lat tak funkcjonować ;-)


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno nie będzie za duży . To jest 900l/h air także średnio .

Ale sump masz za mały . Wyleje Ci się z niego woda podczas awarii pompy obiegowej.

Ok co do sumpa to na szczęście mam miejsce po akwa. więc będzie większy.

Dzięki za odp.


 

"LUDZIE TO NIE WIEDZĄ JAKIE SIŁY DRZEMIĄ W NATURZE"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można do pracy dojeżdżać 30km na wrotkach co nie da się też się da a można samochodem, wrotki nie kosztują dużo sport i ochrona środowiska i też można kilka lat tak funkcjonować ;-)

teraz mam baniak 130x50x60 chce 150x50x50 litraz prawie ten sam jakbym zostal przy takim to spokojnie deltec styka kwestia czy sie zdecyduje na ciut wiekszy (150x50x60 z wiekszym sumpem) ale wiesz, jak ktos ma na wyzucenie 3 czy 5 tysi od tak to luz ,ale ja kombinuje zeby to ogarnac rozsadnie nie przeplacajac a nie bede mial baniaka na maxa obciazonego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że chodzi Ci o tego Turbo flotor blue 1000

Wysłane z mojego Huawei P9 lite


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, następne pytanie w kwestii sumpa. Czy może ktoś zerknąć czy wszystko na rysunku jest "zgodnie ze sztuka" ? :)

W temacie projektowanie sumpa jestem jeszcze zielony....refugium nie przewiduję.

iFOTo.jpg



POPRZEDNIE SZKŁO: tutaj

OBECNE SZKŁO: tutaj
* 150x55x55cm, sump120x40x43cm *
* ATI Sunpower 8x54W *
* odpieniacz DIY by Erni na pompie DC3000 "
* start na 20kg suchej Marco Rocks + 15l Siporax *
* refugium *

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie znajdzie się nikt obeznany? :)



POPRZEDNIE SZKŁO: tutaj

OBECNE SZKŁO: tutaj
* 150x55x55cm, sump120x40x43cm *
* ATI Sunpower 8x54W *
* odpieniacz DIY by Erni na pompie DC3000 "
* start na 20kg suchej Marco Rocks + 15l Siporax *
* refugium *

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.