Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

No w ogóle to tak

Ale widzisz mam problem z quadri i nie wiem co jest grane.

Dlatego pytam i szukam odpowiedzi .

To niee szukaj tylko zrob testy. A odpowiedz sama przyjdzie. Co wiecej pewnie nie bedziesz mial do czego porownac skoro nie robisz ich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam o kh bo jak u mnie spadlo o 2. To zaczly sie kulic i rozpuszczac. Wiec rob kontrolnie co miesiac zeby miec odniesienie do czegos... No3 mam rozowiutkie wiec kolo 100 i wszystko zyje... po podniesieniu spowrotem kh do 8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde o i o czym ja piszę cały czas ?

Bo z tego wynika iż cała sprawa z quadri może polegać na odpowiednim poziomie kh ?

No we większości z tego co tu napisałeś .

trzeba było o tym kh napisać w poście numer 5

ok więc sprawdzę dziś jeszcze i napiszę jakie jest .Pasuje ?

Ok a więc kh wynosi coś między 7.0 a 7,7 bo na dobre różowo zrobiło się przy o,55 ml. to znaczy że jakieś 7,7 czy to by wystarczyło dla quadri ?


916a7ba14f8f69b4c909474b2bf920bdu1137a995.png?upd=20151229224433

O dziwo to juz fakt

Tym oto linkiem uczczę moje 3 gwiazdki

https://www.youtube.com/watch?v=MuTLGLsAzyY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie KH jest w oceanie. Możesz sobie sam odpowiedzieć. Raczej bym się martwił o NO3 i PO4. Może wytrzymałość ukwiału się już skończyła i jest w stresie? Robisz coś, żeby obniżyć te dwa parametry? Z własnego doświadczenia polecam NO3PO4-X, 3ml/100l. I żadnych adsorberów na razie. Musisz mieć fosforany, żeby zbić azotany. Nie ma siły musi spaść w ciągu tygodni. Jest tylko jeden warunek: dobry odpieniacz 24/7. Inaczej zabijesz wszsytko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. Moje ukwiały żyły sobie zdrowo nawet jak PO4 sięgało 0.2, ale NO3 przy tym miałam nieco niższe (po małej katastrofie ekologicznej w tanku, i szybko spadły). Nie miałam jednak nigdy problemów z ukwiałami, ale to może akurat zasługa tego, że parametry nigdy nie utrzymywały się na takim poziomie dłużej. Warto zbadać wodę kompleksowo, określić poziom NH4 (bo jak ktoś wcześniej wspomniał może się amoniak pojawić), Ca, Mg też - to z kolei m.in. dla pewności, że zasolenie masz prawidłowo zmierzone (choć skoro ktoś Ci to już sprawdzał nie powinno być problemu; ja się upewniam w ten sposób krzyżowo, że jest ok). Lubię znać komplet parametrów, bo dopiero to nam daje pełen obraz co w szkle siedzi. Szczególnie wtedy, gdy któryś zwierzak czuje się ewidentnie kiepsko.

Ukwiały chowały mi się przed podziałem.. albo gdy coś zjadły dużego... albo gdy miały focha... jak widzisz przyczyn może być wiele. Moje chowały się na max 2 dni i wyłaziły choćby z innej strony skały. Główną przyczyną jednak w Twoim przypadku IMHO są słabe parametry wody i w tym doszukiwałabym się przyczyn zła wszelakiego.

Gdyby to był mój tank i zakładając, że niczego więcej złego się nie znajdzie w wodzie to

- podmianka

- bakterie

- wódeczka (lub pellety, albo inne źródło węgla wg uznania)

- pienidło na mokro

I obserwować/ mierzyć/ zapisywać wyniki. Po tygodniu znów podmianka etc. Jeśli z parametrami nie zawalczysz to faktycznie nie tylko ten ukwiał ucierpi.


Tak było..

Tak też było..

__________________________________________________________________________________________

AKWARIUM: Red Sea Max 250 Żywa skała ok. 8-10kg, MarcoRocks ok. 15kg, Nature's Ocean Live Sand (9kg). CYRKULACJA: Jebao RW-4 + Tunze Turbelle NanoStream 6025 + Jecod DC3000 i NJ1200 w panelu ODPIENIACZ: Stockowy RSM OŚWIETLENIE: Stuningowana pokrywa, 216W na ledach (w tym kolor) + sterownik by Morświn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ukwiałom nie przeszkadza wysokie no3. Ja mam ciagle 50 i nie mogę zbić (według tej starej skali saliferta wychodzi mniej, odcien bliżej 25 niz 50) ale czy 30 czy 50 to i tak wysoko. Żyją w takiej wodzie od wielu miesięcy i wszystkie napompowane i zdrowe. Raz quadri dostał całą małą stynkę, nie poradził sobie z nią i pół nia ją wypluwał, to był skurczony dzień czy dwa. Dlatego obstawiam, że to nie azotany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masakra zaraz okaże się że co drugi baniak ma wysokie w powietrzu no3 i to jest normalne... Ludzie to że wam żyją w takich warunkach to się cieszyć, ale to nie jest prawidłowe i zdrowe (choć no3 nie działa jak po4). Co do tematu stawiał bym że ukwiał jest zatruty np po4.

Jak już ktoś wcześniej Ci pisał zrób podmiankę, daj bakterie i zadbaj o parametry.


1. Akwarium 95x70x60 | Sump 65x35x37 | Pompa Jebao dcs 4000 | Jebao RW8 x 2 | Odpieniacz deltec sc 1456 | Lampa LED DSuny 4 panele x 40 LED 3w + T5 2x39w | Reaktor Bubble-Magus CR120WP zasyp ARM | Milwaukee Instruments pH SMS 122 | AT R Doser Milestone 6 | PSFMR 9040 - pojemność 2.3L "Glonowy" + PSFMR 9040 - pojemność 2.3L "Media" na pompie DC3000 | Dolewka PS Sentry ATO

 

Link: http://nano-reef.pl/..._20#entry872225

90b67987de6d96d3807ab58d2d91ebebu287a684.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie co drugi baniak, ale na pewno sporo takich się znajdzie, które walczą z wysokim no3. Nie wszyscy jednak chcą się przyznać, żeby nie oberwać na forum. Według mnie to nie no3, bo moje ukwiały wyglądają dobrze i rosną. po4 mam niskie, więc tu się nie wypowiem, czy ten parametr tez im nie przeszkadza. Fakt, że sps nie wytrzymają takich warunków, ale dla miękasów, lps i ukwiałów taki poziom no3 jest spokojnie do zniesienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nika proszę Cię.. Nie pisz że wystrzelone w powietrze parametry to normalne i nie trzeba z nimi walczyć bo się nic nie stanie. Nabiłaś postów w takim tempie, a co 2 to brednie.. LPSy to nie tylko proste euphyllie, a wegetacja korali to nie zdrowe korale żyją bo żyją. Miałem ukwiały 2 lata temu .. i też słuchałem takich idiotycznych porad "typu no3 nie zabijaj bo u mnie żyją".. z 5 został mi 1 .. Mimo że żyły i pompowały się kilka miesięcy. Proszę to czyta nowa krew w morszczyźnie i doprowadzisz do krzywdy i zniechęcenia innych posolonych. Kiedy zaczną pchać do młodych nieustabilizowanych baniaków ukwiały i lpsy. Bo Nika tak miała .. :wallbash:

Edytowane przez LTo (wyświetl historię edycji)

1. Akwarium 95x70x60 | Sump 65x35x37 | Pompa Jebao dcs 4000 | Jebao RW8 x 2 | Odpieniacz deltec sc 1456 | Lampa LED DSuny 4 panele x 40 LED 3w + T5 2x39w | Reaktor Bubble-Magus CR120WP zasyp ARM | Milwaukee Instruments pH SMS 122 | AT R Doser Milestone 6 | PSFMR 9040 - pojemność 2.3L "Glonowy" + PSFMR 9040 - pojemność 2.3L "Media" na pompie DC3000 | Dolewka PS Sentry ATO

 

Link: http://nano-reef.pl/..._20#entry872225

90b67987de6d96d3807ab58d2d91ebebu287a684.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja napisałam, że nie trzeba walczyć z no3?! Albo, że się cieszę, że mam tak wysokie i polecam wszystkim, bo mi ładnie rośnie?! Walczę, próbuję zbić i nie wychodzi. Nie dorabiajcie własnych teorii do moich słów i nie róbcie OT. Kolega pytał dlaczego quadri się zwinął, a ja odpowiedziałam na podstawie obserwacji swojego baniaka, że raczej nie chodzi o no3.

Teraz już wiecie, dlaczego wiele osób sie nie chwali, że ma problem z no3 czy z po4 . Zaraz nagonka i drwiny. Może ograniczę się do wstawiania ładnych fot na swoim temacie, w stopkę wsadzę wzorcowe parametry, a z problemami w akwa będę się zwracać tylko do zaufanych osób na PW, bo po co mam karmić trolla swoimi azotanami :alien:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja napisałam, że nie trzeba walczyć z no3?! Albo, że się cieszę, że mam tak wysokie i polecam wszystkim, bo mi ładnie rośnie?! Walczę, próbuję zbić i nie wychodzi. Nie dorabiajcie własnych teorii do moich słów i nie róbcie OT. Kolega pytał dlaczego quadri się zwinął, a ja odpowiedziałam na podstawie obserwacji swojego baniaka, że raczej nie chodzi o no3.

Teraz już wiecie, dlaczego wiele osób sie nie chwali, że ma problem z no3 czy z po4 . Zaraz nagonka i drwiny. Może ograniczę się do wstawiania ładnych fot na swoim temacie, w stopkę wsadzę wzorcowe parametry, a z problemami w akwa będę się zwracać tylko do zaufanych osób na PW, bo po co mam karmić trolla swoimi azotanami :alien:

Przeczytaj co piszesz jeszcze raz.

Nie będę wklejał wszystkich zdań ale zacznij od stwierdzenie :

Ukwiałom nie przeszkadza wysokie no3.

Edytowane przez LTo (wyświetl historię edycji)

1. Akwarium 95x70x60 | Sump 65x35x37 | Pompa Jebao dcs 4000 | Jebao RW8 x 2 | Odpieniacz deltec sc 1456 | Lampa LED DSuny 4 panele x 40 LED 3w + T5 2x39w | Reaktor Bubble-Magus CR120WP zasyp ARM | Milwaukee Instruments pH SMS 122 | AT R Doser Milestone 6 | PSFMR 9040 - pojemność 2.3L "Glonowy" + PSFMR 9040 - pojemność 2.3L "Media" na pompie DC3000 | Dolewka PS Sentry ATO

 

Link: http://nano-reef.pl/..._20#entry872225

90b67987de6d96d3807ab58d2d91ebebu287a684.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomku nie wchodząc w wariant spowodowany parametrami wody które nie są najlepsze ani wariant że coś go poparzyło ;)

Zaproponuję sprawdzenie jednej rzeczy

Przejrzy dokładnie baniak w poszukiwaniu drugiego ukwiała.

Często po podziale moje ukwiały zmieniały miejsce i czasem zaszyte w skale siedziały tydzień - dwa zanim się rana nie zagoiła bardzo słabo się pompując przez ten czas. Czasem nic sobie z tego nie robiły dzieliły się na widoku od razu pompując się prawie do rozmiarów z przed podziału i nie wędrowały. Sporo ukwiałów odchowałem i stwierdzam że jest to osobniczo zmienne jak i wpływ ma to jak przebiegał podział.

Ze względu na bardzo niewielkie rozmiary quadri ze zdjęcia nie wiem czy można mówić o samoistnym podziale ale zawsze warto sprawdzić taki scenariusz.


731450e5ecb50e0ff9c2e1941b208841u392a365.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LTo, dobra, w takim razie im przeszkadza. Moje ukwiały są z silikonu. Nie zamierzam się sprzeczać, przepraszam, że się odezwałam i koniec OT.

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LTo, dobra, w takim razie im przeszkadza. Moje ukwiały są z silikonu. Nie zamierzam się sprzeczać, przepraszam, że się odezwałam i koniec OT.

Chyba muszę napisać aby zmienili definicję forum w wiki bo jak się komentuje czyjeś porady to jest zły OT o_O.

Nie mam do Ciebie przytyków że masz złe parametry tylko do porady. (też miałem i niestety też posłuchałem takiej porady jak twoja). Świeżak czytając twojego posta może stwierdzić okey, to po co mi wszystkie bzdety i czekać skoro mam parametry no3 - 50 to mogę już wciskać ukwiały i lpsy bo Nika tak ma.. no ma.. a NO3 nic nie szkodzi..

Ale widzę że nie można zwrócić uwagi tylko kolejne jajko na forum.

Edytowane przez LTo (wyświetl historię edycji)

1. Akwarium 95x70x60 | Sump 65x35x37 | Pompa Jebao dcs 4000 | Jebao RW8 x 2 | Odpieniacz deltec sc 1456 | Lampa LED DSuny 4 panele x 40 LED 3w + T5 2x39w | Reaktor Bubble-Magus CR120WP zasyp ARM | Milwaukee Instruments pH SMS 122 | AT R Doser Milestone 6 | PSFMR 9040 - pojemność 2.3L "Glonowy" + PSFMR 9040 - pojemność 2.3L "Media" na pompie DC3000 | Dolewka PS Sentry ATO

 

Link: http://nano-reef.pl/..._20#entry872225

90b67987de6d96d3807ab58d2d91ebebu287a684.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

po co mi wszystkie bzdety i czekać skoro mam parametry no3 - 50 to mogę już wciskać ukwiały i lpsy bo Nika tak ma.. no ma.. a NO3 nic nie szkodzi..

a ja powiem inaczej - mam 4 ukwiały z tego 2 "strzelają focha" regularnie i siedzą pochowane w szczelinach w skale a 2 pompują normalnie

powód ? no3 ostatnio wyskoczyło do 25 (walczę)

więc z obserwacji wynika że ukwiał ukwiałowi nierówny ...

Z własnego doświadczenia polecam NO3PO4-X,

czyli kosmicznie drogą ... wódkę z ocetem i cukrem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nika proszę Cię.. Nie pisz że wystrzelone w powietrze parametry to normalne i nie trzeba z nimi walczyć bo się nic nie stanie. Nabiłaś postów w takim tempie, a co 2 to brednie..

Mnie można zwrócić uwagę i nie mam problemu z przyjmowaniem krytyki. Ale nie takim tonem...

Mówiłam akurat o jednym parametrze, nie o wszystkich. Nigdzie tez nie napisałam, że nie trzeba z tym walczyć. Przyznaje Ci rację co do zdania "ukwiałom nie przeszkadza wysokie no3", napisałam je nierozważnie. Ktoś faktycznie może to odebrać, że trzymanie zwierząt w nieskończoność w takiej wartości to dobra droga na przyszłość, bo Nika tak ma. Nie o to mi chodziło. Nika wie, że to jest niedobre i stara się z tym walczyć

Miałam na myśli tylko ten konkretny przypadek, że choroba tego konkretnego quadri niekoniecznie musi być związana z no3, bo może trzeba szukać tez innej przyczyny.

Przestanę też nabijać posty, skoro co drugie zdanie jest brednią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Mam pytanie - kiedy go ostatni raz karmiłeś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No starałem się go karmić raz na tydzień dokładnie w niedzielę, no zamiast kurczaka i rosołu w samo południe podawałem mu krewetkę z zoologicznego .

Lecz muszę się przyznać do tego że o nim zapomniałem i nie karmiłem z miesiąc.


916a7ba14f8f69b4c909474b2bf920bdu1137a995.png?upd=20151229224433

O dziwo to juz fakt

Tym oto linkiem uczczę moje 3 gwiazdki

https://www.youtube.com/watch?v=MuTLGLsAzyY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie jest po prostu głodny bo samo światełko nie wystarczy :) Ps .Moje dostają 2 razy w tygodniu na zmianę (stynka+mięso z małża +,krewetki piaskowe i koktajlowe )

Edytowane przez QsQ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podajesz jod do akwa ?

Z tego co zauważyłem

Ukwiały też lubią jod

Na brak jodu w wodzie lubią się tak zachować i do tego tracą kolor

Może tu być przyczyna

Ale mogę się mylić - każde akwa ma swój świat :)

p.s

Przepraszam że się w tym temacie wypowiedziałem

Pozdrawiam ulubieniec nr.1 ;)

Edytowane przez AnT (wyświetl historię edycji)

... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podajesz jod do akwa ?

Z tego co zauważyłem

Ukwiały też lubią jod

Na brak jodu w wodzie lubią się tak zachować i do tego tracą kolor

Może tu być przyczyna

Ale mogę się mylić - każde akwa ma swój świat :)

p.s

Przepraszam że się w tym temacie wypowiedziałem

Pozdrawiam ulubieniec nr.1 ;)

Fajnie że przepraszasz ale jak już pisałem wcześniej z jednej butelki to my pili nie będziem .

Pozdrawiam serdecznie .

Jak dla mnie jest po prostu głodny bo samo światełko nie wystarczy :) Ps .Moje dostają 2 razy w tygodniu na zmianę (stynka+mięso z małża +,krewetki piaskowe i koktajlowe )

Kurcze na forum znalazłem informacje iż taki ukwiał w ogóle nie musi być dokarmiany, mało tego to samo słyszałem w realu iż jak mu nic nie będę podawał to też będzie żył przez zooksantele czy jak im tam, mam na myśli wystarczy mu same światło .

A co do tego kh to może być ? bo już sam nie wiem ?

Jak dla mnie jest po prostu głodny bo samo światełko nie wystarczy :) Ps .Moje dostają 2 razy w tygodniu na zmianę (stynka+mięso z małża +,krewetki piaskowe i koktajlowe )

A co do tej stynki to ona w oleju czy w pomidorach ?

No może trochę żartuje .

Ale nie złośliwie tylko żartobliwie bo to co piszesz to jak dla mnie przesada żebym ja co parę dni musiał jeszcze jakąś galaretkę uszczęśliwiać no chyba że to było by konieczne do egzystencji ale po tym co przeczytałem, wydaje się iż twój podopieczny ma jak w niebie.

Wydaje mi się że na rafie tyle dobroci by go nie spotkało.

Edytowane przez Szeryf Hornet (wyświetl historię edycji)

916a7ba14f8f69b4c909474b2bf920bdu1137a995.png?upd=20151229224433

O dziwo to juz fakt

Tym oto linkiem uczczę moje 3 gwiazdki

https://www.youtube.com/watch?v=MuTLGLsAzyY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na rafie zwykle ukwiały (wszystkie) jedzą regularnie (duża ilość planktonu, fitoplanktonu oraz innych żyjątek, a symbiotyczne dokarmiane przez hostów). Każde akwarium jest inne i każdy zwierzak jest inny. Jednego ukwiała jak nie będziesz karmił miesiąc to mu nic nie będzie, a inny zacznie chorować bo nie dostał papu 2 lub 3 razy w tygodniu. Tak więc myślę, że jak spróbujesz podać mu jakieś jedzenie to nie zaszkodzi (ot taki eksperyment żeby sprawdzić czy nie trafiła ci się maruda)

Pozdrawiam i powodzenia


8500006d59c35e020df4373662c10630u1259a1107.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.