Skocz do zawartości
djbovorta

Korale nie chcą sie pompować

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mam jakiś problem ponieważ po zakupieniu korali jak na zdj nizej przez jakiś czas pompowaly sie i wyglądały super . Od kilku dni wyglądają jak nizej ? Jak zrobic by znow sie czuły dobrze w moim zbiorniku ?

https://drive.google.com/open?id=0B2kmRrl5SmByU05iUktBbmY0Qjg Ten wyglada kiepsko

https://drive.google.com/open?id=0B2kmRrl5SmByTUNwNExmQy1URW8 Te trzy tez

A nizej cały mój zbiornik

https://drive.google.com/open?id=0B2kmRrl5SmByMi1rQnc5X0NxNFU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw musisz podać całe informacje o akwarium. Start, testy, obsada, co dolewasz itd. :) Tak to trudno powiedzieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez tego co Patryk napisał nic Ci nikt nie powie + co się ostatnio zmieniło

p.s.

strzelam w ciemno że nagły wzrost temp w akwa


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie zauważyłem wzrostów temp . Mierzyłem Kh wyszło mi 7,7 mało i wolałem reef B z red sea zeby podnieść lekko . Choć w miarę niskie Kh to u mnie norma . Akwarium ma rok , wielkość około 120-150 L z sumpem . Lampa aktualnie evergrow it2040 przesiadłem sie z AI Prime , odpieniacz bubble magus curve 5 , pompy jebao . Temp 24'C . Lac to w sumie nic nie leje , staram sie dodawać co dzien po 2 miarki instant plankton od NYOS. Obsada dwa błazny dwie blue chromis , jeden kardynał dwie krewetki patriotyczne kilka ślimaków turbo kilka krabów pustelników max 3 szt . Coral gobby i ryba która ma jeść aiptasie ale nie je nic poza pokarmem mrożonym którym karmie pozostałe rybki. Świece od 10 do 22 stopniowo zwiększajac i zmniejszając automatycznie barwę oraz moc świecenia . W maxymalnej jasności nie przekracza 60% niebieskiego 50% białego . Innych testów nie robię , przeważnie zawożę próbkę do sklepu i zawsze mówią ze jest ok . Mam jakies tam testy z JBL w walizce mi zostały z roslinniaka mogę ewentualnie jakies przeprowadzić. To chyba tyle co mogę Wam powiedziec ba ten moment .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo . Chyba temp. Parametry mam w normie. Karmię plus witaminy . A od wczoraj z 26 na 28 dziś i euphila sie schowała


140x60x60

white skim 200 lampa 8x54 . Tunze 6045 jebao WP 25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy ok 29 dawno temu połowa Euphylli padla


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz, że zmieniłeś oświetlenie - jeśli niedawno to może być przyczyna.


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oświetlenie założyłem wczoraj ale przed zmiana czyli na starej lampie juz zaczęły sie nie rozwijać te korale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sprawdź jeszcze zasolenie. U mnie jak balling podbił mi zasolenie do prawie 1.027 to połowa korali przestała polipować.

Zamiast podmianki na solance zrobiłem podmiankę na RODI i wszystko wróciło do normy.


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomoże ktoś ? Jakie parametry mierzyć zeby sprawdzić czemu giną mi korale ? Proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to podaj NO3 PO4 Ca Mg i jak z teraz i czy w ostatnim miesiącu się zmieniło jakoś - testy salifert lub colombo a nie jbl

p.s.

do jakiego poziomu podniosłes kH i dlaczego podnosisz i jak długo było 7,7?

Edytowane przez Kroczek (wyświetl historię edycji)

OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam cały czas problem z Kh długo było niskie . Podnosiłem co dzien po 0.5 az do dzis mam ponad 8 . Testy mam JBL robię właśnie no 3 i Po4

No3 -30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup normalne testy do morskiego Salifert albo colombo i później zaczniemy szukajc przyczyn.Poki co jbl nie nadają się,zasolenie zmierz reflaktometrem.Jak nie masz poproś coś kto ma,albo zanieś wodę do badań.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup normalne testy do morskiego Salifert albo colombo i później zaczniemy szukajc przyczyn.Poki co jbl nie nadają się,zasolenie zmierz reflaktometrem.Jak nie masz poproś coś kto ma,albo zanieś wodę do badań.

Bzdura... niby dla czego JBL się nie nadają ?

Co prawda znawca nie jestem a baniak dopiero dojrzewa ale od początku robię testy JBL i nie widzę problemu. Dla sprawdzenia byłem w sklepie i wszystkie badane przeze mnie JBL praktycznie pokryły się z tym co mi sprawdzili w sklepie. Ponadto czytając ostatni artykuł na ReefHubie z testów testów wynika, że wcale nie są takie złe …

Problemem może jest nie tyle wysoka temperatura jak jej wahania ? Rano może być 26 ale w południe być może dochodzi do 28 i wieczorem znowu spada. Lub skoki zasolenia przez odparowaną wodę. Masz dolewkę?

Jeżeli idziesz do sklepu badać wodę a oni Ci mówią tylko "Jest OK" to zmień sklep. Jak oddajesz do badania powinni podać wszystkie podstawowe parametry.

Edytowane przez Tenshuchiyu (wyświetl historię edycji)

W regionie Kamigata mają rodzaj zawiązywanych pudełek na drugie śniadanie,

których używają tylko jednego dnia oglądając kwiaty.

Gdy skończą wyrzucają pudełka i depczą je.

Koniec jest ważny dla każdej rzeczy...

Zapraszam do mojego tematu :

http://nano-reef.pl/...u-z-walbrzycha/

Aktualności:26.08.2016 Zaciemnienie ....

W baniaku Palythoa, Briareum, Discosoma, Caluastrea, Ślimaki i dzika Xenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok testy zrobione w sklepie :

Zasolenie 1,024

PH 8,2

Kh 10 podnoszone za pomocą ref B

No3 3

Po4 0

Ca 360 ( kupiłem i juz wlalem ref A z red sea)

Mg 1800

Wychodzi na to ze przyna jest zbyt niski poziom Ca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do KH to ten parametr jest powiązany niejako z MG i CA.

Proponuje podbić troszkę Ca, Mg zbić do poziomu ok 1400 a KH zrobi się bardziej stabilne.

A i KH w granicach 8,5 to bardzo dobry wynik i nie zmieniał bym nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy KH w okolicach 5,7-7 caulastree i inne korale bez problemu dawały rade. Staram sie powoli podbijać, na razie oscyluje w okolicach 7. W tak niskich wartościach wszystkie korale cały czas pompują się i polipują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak to czemu u mnie niektóre sie nie pompują i nie polipuja ? Moze za mało /dużo światła ? Lampa everygrow IT2040 świece w maxymalnej porze dnia 70-60% niebieskie i białe . Lampa 160W czas świecenia stopniowo od godz 10 do 22:30 od 14 do 17 na najwyższych ustawieniach

Używam soli pro coral od red sea . Przed wczoraj zrobiłem dość duża podmianę , chyba sie wstrzymam z podmianami na jakiś miesiąc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że nie mam pojęcia, dlaczego moje akwarium mimo ciągle kiepskich parametrów (codziennie walczę o dobre) żyje i rośnie.

Absolutnie nie chcę promować zasady, że korale w byle brei przeżyją, nie o to mi chodziło. Być może problem jest w tym, że u Ciebie parametry skaczą? raz w górę, raz w dół... U mnie są ciągle stabilnie do kitu :) Ale karmię, o koralach tez nie zapominam. dwa razy w tygodniu w nocy dostają kosteczkę pokarmu dla filtratorów. Kropię też codziennie na przemian aminokwasy, witaminy, inne odzywki.

Mam trzy różne caulastree. Dwie polipują, jakikolwiek pokarm wleję natychmiast wystawiają piękne, przezroczyste polipy. Trzecia nie. Ale jest cały czas napompowana. Mam ją od 2 tygodni, kupiłam w sklepie, może jeszcze się w pełni nie zaaklimatyzowała. Może to tez kwestia tego, że "posadziłam" ją w pobliżu domostwa krewetki czyszczącej, która przy każdym karmieniu po niej łazi.

Światlo... hmmm, ja świece ledami dyi. Max moc to 210W, ale wysterowana na mniej, jakies 180W, może nawet 150, nie liczyłam, oceniałam jakośc światła "na oko". Pewnie świeci mniej, niż pół watta na litr wody. Akurat na moich caulastreach czy euphylliach nie zauważyłam jakiejś szczególnej wrażliwości na światlo. Wczesniej miały go mniej i tez dawały radę.

A czy dokarmiasz korale? jakieś kropelki czy mrożonki dajesz? Może tutaj jest pies pogrzebany. ja mam parametry do niczego, światła pewnie mogłoby być więcej, ale karmię.

Zerknelam jeszcze raz na zdjęcie całości... korali dużo, dorodne, myślę, że podmian nie powinieneś zaprzestawać. W soli jest część ich pokarmu. Jeśli zaprzestaniesz podmian woda szybko się wyjałowi. Ja podmiany robię większe, niż 10%, regularnie co tydzień, dodaje dużo różnych kropelek (nie na oko, zgodnie z zaleceniami producenta), pokarmów mrozonych i fitoplankton.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.