Skocz do zawartości
Krzysiek31

Polyp lab reef safe medic

Rekomendowane odpowiedzi

Man problem z ospa ktos stosował ten specyfik ? Kupiłem dzisisiaj i myśle nad zastosowaniem . Lampa uv nie działa parametry no3 -5 no2 -0. Od dwóch lat nie było problemu aż tu nagle tragedia ;(

Edytowane przez Krzysiek31 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na amazonie ma dobre opinie u nas to nowosc dopiero.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mogę potwierdzić skuteczność działania powyższego specyfiku. U mnie historia wyglądała następująco:

Z nową rybką niestety przyniosłem sobie do zbiornika ospę. Kupiłem po paru dniach powyższy specyfik ale nadal próbowałem opanować zarazę przez podniesienie temperatury w zbiorniku, dodawanie czosnku do pożywienia i ogólne działania na ułatwienie rybą zwalczenie infekcji. Po prawie 2 tygodniach walki była pierwsza ofiara (chaetodon trup) a kropki pojawiły się już u całej obsady i nie schodziły z pozostałych ryb. Postanowiłem zacząć kurację podając zalecaną dawkę preparatu MEDIC. Po 8 dniach nie ma śladu po ospie natomiast terapie zgodnie z zaleceniami przedłużam do 15 dni. Na chwilę obecną pozostałe życie bez strat. Bezkręgowce i korale również nie ucierpiały - jak narazie. Dam jeszcze znać jak będę po zakończeniu terapii.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawosci Marku, jak tam sie maja wszystkie zwierzaki w akwa po zakonczonej terapii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawosci Marku, jak tam sie maja wszystkie zwierzaki w akwa po zakonczonej terapii?

Na polu bitwy poległych brak... hmmm może poza kulorzęskami :) Spokojnie cała załoga nastromo musi teraz odsapnąć po batalii. Mam w zwyczaju robić większe podmiany wiec nawet nie podałem węgla po kuracji natomiast nie zauważyłem negatywnych objawów u zwierzaków.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem stosować. Jestem w kontakcie z producentem i generalnie na razie jest nadzieja.

Co ciekawe składnik aktywny to Metronidazol (vide Marine Depot, bo na pudełku nic o tym nie piszą)  i ... woda utleniona... (H2O2).

Znalazłem ciekawy archeologiczny wątek o stosowaniu nadtlenku wodoru w leczeniu ospy i velvet, może to kogoś zainteresuje:

http://www.ultimatereef.net/forums/showthread.php?123613-Hydrogen-peroxide

Jak rozumiem H2O2 ma zabić pasożyty w toni wodnej ? - może ktoś z forumowych biologów skomentuje ?

ps. skutkiem ubocznym wydaje się też być wybicie cyjano...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyjano to bakterie a więc są wrażliwe na metronidazol (antybiotyk na beztlenowce) no i perhydrol (zabija bakterie tlenowe). W roślinnych akwariach już od dłuższego czasu stosuje się bezpośrednie ostrzykiwanie wodą utlenioną z dużą skutecznością. 

Ale mam nadzieję, że kuracja się uda, tylko napisz proszę coś więcej na jej temat. Czas trwania, dawki, ewentualne straty itp. Tak dla potomnych :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oby nie wycofali tego leku z rynku.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raport z pola walki. Dzisiaj mija 7 dzień stosowania. Po konsultacji z producentem sypię 4 łyżeczki 2 razy dziennie na 300L. Dodatkowo świecę UV 18W z pompą newa jet 800 1-2 godzin po zapodaniu medica.

Cyjano faktycznie mocno w odwrocie, dodatkowo woda kryształ po UV.

Od 3 dni (tfu!) ryby praktycznie kompletnie czyste, brak strat. Żółtek był już wysypany konkretnie w 2 rzucie pasożyta.

Pociągnę kurację do 20 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteście pewni że składnik aktywny w tym leku to Metronidazol?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakieś nowe doświadczenia z produktem ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie załamka, wracam z pracy a hepatus obsypany, duże kulki pod skórą, żółtek też ale mniej. Masakra jakaś. Zostało mi trochę medica, od razu poszedł w ruch + lampa UV.

W ciągu ostatnich 2 tygodni doszedł mandaryn (podobno po kwarantannie) i parę acropor od Jadwigi oraz tuba z AM :/

Na razie ryby jedzą, zobaczymy co z tego będzie, niestety przez weekend nie ma mnie w chacie i nie będę mógł dawkować leku :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Pomimo tego że Pani Jadwiga polecała mi polyp lab i tak na przekór kupiłem herbtane i po raz drugi wyleczyłem dzięki temu moje rybki, wcześniej hepatusa a teraz żółtka. Polecam spróbować ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w kwietniu wyłączyłem mediciem więc wolę nie eksperymentować. Poza tym bo herbtanie odpieniacz dochodzi do siebie przez 2 tygodnie.

Wysłane z mojego STV100-4 przy użyciu Tapatalka

Tak w ogóle to wczoraj wolałem trochę bakteri i dzisiaj mam leciutko zakwit. Może od tego ryby się zestresowaly i je obsypalo?

Wysłane z mojego STV100-4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Odpieniacza nie posiadam więc nie wiem. Ryby zdrowe zadowolone więc o to mi tylko chodziło koraliwce zresztą też ;) a może być tak jak mówisz z zakwitem.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może ktoś to jeszcze będzie czytał. Ja niestety podałem lek w drugim rzucie ospy. Niestety nie podziałał. Cała obsada padła. W pierwszym dniu podania leku padły wszystkie chaetodony. Po trzech dniach padł hepatus i błazenki. Dziś mija piąty dzień od podania i żółtek z borsukiem kładą się po ziemi więc nie za bardzo wierzę że się wyliżą. Może za późno podałem preparat. Dawkowałem 6 łyżeczek na 420 L.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No być może za późno. Każą działać jak tylko pojawią się pierwsze objawy.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo trzeba by się zastanowić czy wszystkie kropki to ospa. Wielu tutaj straciło obsadę w kilka dni od przywiezienia zainfekowanej ryby, u innych cykl życia pasożyta trwał tygodniami.

Albo więc mamy do czynienia z różnymi chorobami (pasożytami), albo z różnymi gatunkami cryptocaryona, z których jedne pasożytują na zewnątrz a inne w np. skrzelach. Z drugiej strony niektóre pokolce dostają wysypki od własnego odbicia w szybie lub podmiany wody - czy to też ospa ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

badziew za spore pieniadze lek podany od pierwszych kropek i nic nie działa , dzisiaj 12 dzień dawki i kropki jak były tak sa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

U mnie herbtana pomagała 2 razy...

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, mathom napisał:

Jak masz warunki to rób kwarantanne. Nie każdy ma miejsce na osobny zbiornik.

Nie wierzę że niemożna znaleźć ustronnego miejsca o powierzchni 60 - 70 cm 2 w domu. NIE.WIERZĘ ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.