Skocz do zawartości
MrTrulosek

Pierwsze akwarium morskie 30l

Rekomendowane odpowiedzi

ale purigen czy tak czy siak opłaca sie kupić ? spoglądne na tego sps

Trzymaj artykuł z reefhub może troszkę więcej będzie wiadomo co do wyboru obsady

http://reefhub.pl/ob...rium-morskiego/

artykuł fajny polecam i się nauczyłem czegoś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam od samego początku, jakoś lepiej mi się śpi. Wymienia się go dość rzadko u mnie co kilka miesięcy (jak zrobi się czarny) jak kupisz 250ml wystarczy ci na 4 porcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa nie jest taka prosta jak ci się wydaje.

Phosguard rzeczywiście powinien poradzić sobie z PO4, ale z NO3 już sprawa ma się inaczej, purigen nie usuwa N03

"Purigen jest najwyższej jakości syntetycznym absorbentem, znacznie przewyższającym inne tego typu produkty dostępne na rynku. To nie tylko mieszanina wymieniaczy jonowych i substancji o właściwościach wchłaniających, ale unikatowy makroporowy syntetyczny polimer, wychwytujący rozpuszczalne i nierozpuszczalne zanieczyszczenia z wody. Jego wydajność i szybkość działania przewyższa podobne produkty o 500 %. Usuwając organiczne zanieczyszczenia pozwala na skuteczne wyeliminowanie ze zbiornika amoniaku, azotanów i azotynów, jednocześnie nie pozbawiając wody cennych pierwiastków śladowych."

"Prawie nie wchłania prostych cząsteczek, wychwytując przede wszystkim wielkocząsteczkowe związki zawierające azot, których głównym źródłem w akwarium są odchody ryb i bezkręgowców oraz rozkładające się pędy roślin. "

Ja tam się nie znam ale producent twierdzi coś innego.

Ja mam od samego początku, jakoś lepiej mi się śpi. Wymienia się go dość rzadko u mnie co kilka miesięcy (jak zrobi się czarny) jak kupisz 250ml wystarczy ci na 4 porcji.

"Purigen kiedy robi się czarny może zostać zregenerowany...

Regeneracja: Purigen jest łatwy do regeneracji. Podczas użytkowania zmienia barwę z jasnej poprzez ciemny brąz na prawie czarną. W tej postaci może zostać zregenerowany poprzez wypłukanie w wodnym roztworze wybielacza. Zawarte w nim chemikalia „wypalają” nagromadzone w granulkach Purigenu zanieczyszczenia. Produkty nadające się do regeneracji w roztworze soli kuchennej zawierają wyłącznie wymieniacze jonowe. Co więcej, w ten sposób nie wypłucze się zanieczyszczeń organicznych, które stopniowo kumulują się w żywicy. "


W regionie Kamigata mają rodzaj zawiązywanych pudełek na drugie śniadanie,

których używają tylko jednego dnia oglądając kwiaty.

Gdy skończą wyrzucają pudełka i depczą je.

Koniec jest ważny dla każdej rzeczy...

Zapraszam do mojego tematu :

http://nano-reef.pl/...u-z-walbrzycha/

Aktualności:26.08.2016 Zaciemnienie ....

W baniaku Palythoa, Briareum, Discosoma, Caluastrea, Ślimaki i dzika Xenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie cos takiego czytałem o regeneracji tylko czy to się opłaca ? ja myślę że lepiej kupić nowy i mieć pewność że nic ie nie stanie a jak mi sie zuzyje to pewnie poeksperymentuje z tym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Purigen jest najwyższej jakości syntetycznym absorbentem, znacznie przewyższającym inne tego typu produkty dostępne na rynku. To nie tylko mieszanina wymieniaczy jonowych i substancji o właściwościach wchłaniających, ale unikatowy makroporowy syntetyczny polimer, wychwytujący rozpuszczalne i nierozpuszczalne zanieczyszczenia z wody. Jego wydajność i szybkość działania przewyższa podobne produkty o 500 %. Usuwając organiczne zanieczyszczenia pozwala na skuteczne wyeliminowanie ze zbiornika amoniaku, azotanów i azotynów, jednocześnie nie pozbawiając wody cennych pierwiastków śladowych."

"Prawie nie wchłania prostych cząsteczek, wychwytując przede wszystkim wielkocząsteczkowe związki zawierające azot, których głównym źródłem w akwarium są odchody ryb i bezkręgowców oraz rozkładające się pędy roślin. "

Ja tam się nie znam ale producent twierdzi coś innego.

Kilka postów wyżej napisałem putigen usuwa amonikak przez co redukuje powstawanie NO2 i NO3.

Ale tylko redukuje ich powstawanie nie usuwa ich z wody.

"Purigen kiedy robi się czarny może zostać zregenerowany...

Regeneracja: Purigen jest łatwy do regeneracji. Podczas użytkowania zmienia barwę z jasnej poprzez ciemny brąz na prawie czarną. W tej postaci może zostać zregenerowany poprzez wypłukanie w wodnym roztworze wybielacza. Zawarte w nim chemikalia „wypalają” nagromadzone w granulkach Purigenu zanieczyszczenia. Produkty nadające się do regeneracji w roztworze soli kuchennej zawierają wyłącznie wymieniacze jonowe. Co więcej, w ten sposób nie wypłucze się zanieczyszczeń organicznych, które stopniowo kumulują się w żywicy. "

Co do regeneracji ja bym nie włożył do akwarium czegoś co moczyło się w chlorze. Wim że są środki do usunięcia chloru ale nie zaryzykował bym dla dwudziestu czy trzydziestu złotych raz na pół roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też tak uważam ale jak będe testy robił to napewno nie dam do słonej wody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam kolejne pytanie odnośnie lampy bo kupuje ją w poniedziałek i mam ten weekend na przemyślenie czy zamiast diód 10000K-12000K 6szt dać 30000K 6szt tak samo koszta to o dosłownie 2,20zł wtedy by zestawik wyglądał tak:

15 diód RB dokładnie te http://allegro.pl/show_item.php?item=6058227008

oraz

6 diód xenon 30000K te http://allegro.pl/dioda-power-led-1w-super-xenon-30-000-32000k-i5785457795.html

zmieniło by to coś w akwarium oprócz koloru ?? chciał bym lps i miękkie bo pewnie twarde nie mam co liczyć :D

aha i jeszcze dodam że będe miał ściemniacz i sterownik tylko jeszcze ile będe musiał nimi świecić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra teraz pytanie odnośnie światła mam już lampę i jak już założę akwarium to jakie są oznaki za mocnego światła ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejne pytanie mam już lampę 100% gotowa tylko że RB się grzeja jak przekroczy 3,5V na diodzie a jak jest 3,06 V dokładniej to jeszcze to jakoś fajnie działa chodzi mi oto że jak jest te większe napięcie to dioda parzy a jak dam mniejsze to dosłownie trzeba 10sek potrzymać żeby coś poczuć a tak wgl zostawiac jak jest 3,06V czy kombinować na tym 3,5V ? na diodach xenon jest 3,1V nic nie grzeje się tylko mam problemy z RB ktoś doświadczony w tym i jeszczę wspomnę że bez wętylatora radiator ma jakieś 45C a z radiatorem 10C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

przecież to normalne że diody się grzeją - po to jest radiator

diody sterujesz PRĄDEM a nie napięciem !

a napięcie może się wahać 3.2-3.4V

a na marginesie - trzeba było wybrać diody Epistar a nie Taiwan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze zapomniałem ale diody moga się grzać aż do takiej temp żeby w ręce parzyło ? nic sie nie stanie . zawszę robiłem na napięcie i już świecą 3 lata i nic. to co testować na 3,5V ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam diody 30w. Niebieskie są dość gorące, da sie dotknac, ale utrzymac przez chwile palca juz nie. ustawione na 85 %, a białe na 45% i sa letnie. Lepiej więcej diod i max na 80%. Ja właśnie przestawiam Rb na 80%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

oczywiście że parzy

a skoro wiesz lepiej ... to ustaw na 3,1 - 3,2V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie to zrobiłem i postanowiłem że chyba nawet ustawię na 3,4 jak mi się uda ja oczyma nie idze różnicy a jak łącze je poprzez napięcie to każde dostają tyle ile potrzebuja czli 350mA a wiecie dokładnie w jakiej temp mogą działać ?? nie wiedziałem że mogą aż parzyć i dlatego spanikowałem trochę że je zepsuja a co do łączenia napięciowego to to jedynie trzeba pilnować a nie prądu tak jak to się tyczy w łączeniu prądowym (jaki to ma sęs co napisałem) dobra zobacze jak to będzie testowałem lampe dzisiaj do 3 godz i prawie wszystko na niebiesko widzę więc dzięki za odpowiedz .

będe was informował co dalej

dostają 3,3-3,4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Po to się montuje diody na radiatorze żeby odbierały ciepło. Poczytaj o podstawach bo za chwilę chałupę spalisz hehe

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko jest led-pasta termo-podstawka pcb-pasta termo-profil alu + klej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jest ok. Mam podobnie i korale rosną ładnie.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to dobrze myślałem że coś nie tak jest dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra kolejny update :

kupiłem 500ml siporaxa (podzieliłem się z 1l)

watę filtracyjną

purigen

i teraz pytanie o purigen : czy on ma śmierdzieć ?? bo mój śmierdzi mega dziwnie hehe trochę się wystraszyłem i jeszcze jedno pytanko czy należy przepłukać go najpierw przed wsadzeniem do akwa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

śmierdzi ... pojęcie względne - fiołkami na bank nie pachnie :)

to żywica i nie trzeba płukać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tak wgl po kupieniu wody to już mogę startować tylko mi zostały trochę drobne żeczy takie jak

salimetr 20zł (możliwe że za lampę zamienie )

i sól około 3kg na start starczy ??

bakterie (jakie mi możecie polecić ) byle by tanie i dobrze działające jak na tą cenę

i ile brać wody tak na początek ?? bo rozumiem że nie będe robił podmianek przez ten miesiąc jak będzie dojrzewała (woda) ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Phosguard czy węgiel płukanie w RO obowiązkowe)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już sie trochę wystraszyłem a woda nie będzie tak śmierdzieć rozumiem hehe ..

ok teraz proszę o odp wyżej :D

ok czyli phos guard przepłukam

a ty mi polecacie zacząć odrazu ze skałą czy bez też mogę a dopiero potem dać ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.