Skocz do zawartości
MrTrulosek

Pierwsze akwarium morskie 30l

Rekomendowane odpowiedzi

Odrazu ze skala i piachem jak chcesz

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zalejesz baniak to może ze 2 dni mielić wodę zanim przyjdzie skała. Ale jak na razie nie masz kasy. na skałę to nie ma sensu.


W regionie Kamigata mają rodzaj zawiązywanych pudełek na drugie śniadanie,

których używają tylko jednego dnia oglądając kwiaty.

Gdy skończą wyrzucają pudełka i depczą je.

Koniec jest ważny dla każdej rzeczy...

Zapraszam do mojego tematu :

http://nano-reef.pl/...u-z-walbrzycha/

Aktualności:26.08.2016 Zaciemnienie ....

W baniaku Palythoa, Briareum, Discosoma, Caluastrea, Ślimaki i dzika Xenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co do piachu to lepiej nie wsypuj odrazu bo ze skały też jak syf wyleci to żeby było łatwo odessać

A jeśli będziesz chciał mimo to dać obie rzeczy odrazu to pamiętaj że najpierw ustawia się skałę a dopiero potem sypie piach żeby było stabilnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślałem że kupię sobie sól razem z xenią bo mam taką ofertę i myślałem że tak da rede kawałek skały a kupowanie na raty skały to też mija się z celem ?

A jeśli będziesz chciał mimo to dać obie rzeczy odrazu to pamiętaj że najpierw ustawia się skałę a dopiero potem sypie piach żeby było stabilnie :)

wiem wiem :D

mam jeszcze takie pytanko ponieważ mam te szkło 50cm dł i chciałbym słodkie tylko że w nim panel bym mógł zrobić z boku bo 50cm to troche aż zanatto więc za sam panel bym musiał 10cm odliczyć podkreślam że chcę SŁODKOWODNE nie morskie i bym poprosił kogoś o to żeby mi to pomógł zaplanować panel by wtedy miał 10x15x15 i chciał bym tam jakieś ślimaki i rośliny z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co Ci panel w akwarium słodkim? Kupujesz filtr kaskadowy albo kubełek i masz święty spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj instrukcje purigenu. Z tego co pamiętam trzeba go przeplukac pod wodą, kolega Silva chyba się myli.


..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium 12l a ilość pytań jak przy zakładaniu 1200l. Takie akwarium to prowadzić tylko na podmianach ..... A ze sprzętu to zwykła mała kaskada lub jakiś mały cyrkulator do tego gotowa lampa z aquaela + mała grzałka na zimę ( jak będzie potrzebna ) i tyle .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium 12l a ilość pytań jak przy zakładaniu 1200l. Takie akwarium to prowadzić tylko na podmianach ..... A ze sprzętu to zwykła mała kaskada lub jakiś mały cyrkulator do tego gotowa lampa z aquaela + mała grzałka na zimę ( jak będzie potrzebna ) i tyle .

przeczytaj trochę w tył. Kolega zmienił zdanie na jednak 30l a to 12l ma być słodkie z tego co pisze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczenia 12 l czy 30 l . Do tak małych baniaków to nic specjalnego nie trzeba. Takie jest moje zdanie a inni nie muszą się z nim zgadzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeczytaj trochę w tył. Kolega zmienił zdanie na jednak 30l a to 12l ma być słodkie z tego co pisze

A co za różnica 12czy 30sprzet ten sam,fakt temat trochę rozciagnjety...a autor niech zmieni tytuł.Purigen purigen plukamy pod bierzaca woda. Edytowane przez bober6662 (wyświetl historię edycji)


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie a jak sie tytuł zmienia ? a może lepiej nowy temat tam będą tylko podsumowania i raczej więcej pytan już nie będe miał co wy na to ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmienione

dobra czyli sie jednak płuka wszystko co do filtra idzie ok będe pamiętał. przewidywany start to 30 sierpień ale zależy kiedy uzbieram pieniądze na skałę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czas coś zaktualizować :D i mam 2 pytania

zostały zakupione ostatnie żeczy do filtra czyli siporax, purigen, włuknina

1. jakie bakterie kupić ? myślałem nad sechem stability 100ml powinno starczyc ?? ale jestem otwarty na inne propozycje

2. czy sól sea salt będzie lepsza na start ?? (cena nie gra tu roli) gdy wystartuje zbiornik to licze jakieś 1,5 mies a będą tam tylko miekkie i czy by im to wystarczyło ? planuje dopiero za jakieś 3 mies od startu kupić sól af reef salt i wtedy zacząć dokupywac lepsze korale sea salt moge dostać 5zł za 1 kg a reef salt za 10,80zł więc jakie propozycje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ponawiam

Nad wluknina bym się zastanowil, przy starcie owszem ale później będzie Cię denerwować trzeba ją często czyścić zmieniać... Ja na start wyciolem gąbke oryginalną z kaskady i przykrylem media. Po dobie woda się wyklarowala i wyciągnąłem.

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Co do bakterii ja używam remediation aquavitro.

Co do soli nie wypowiadam się bo stosuje gotową wodę

Edytowane przez Maras323 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj nadejdzie ta chwila kiedy moja pierwsza solniczka stanie na nogi foty bede wrzucał i postanowilem ze jednak najpierw kupie te 2 kg skalya za jakies 1lub2 tyg kupie kolejne 1 kg skaly

Wysłane z mojego GT-S7560 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra kupię może jutro ostarnie 1 kg skały i teraz pytanie o to w jaki sposób ją ustawić czy bardziej na lewy tylny bok w takiej kupce czy moze jednak zrobic na srodku jakąś kupkę tego.

następnie czy ja dobrze świecę światło zapala mi sie najpierw od 6:30 i tak sobie świeci do 7:30 i od 14 do 17 potem sobie świeci czy lepiej jednak ustawic od 14 do 18 ? ustawilem sobie tak dlatego ze wstaje od 6 wiec mi sie zapala a wychodze o 7:30 to mi sie gasi nwm czy to dobrze zrobilem i dlatego proszę o rady i nastepnie leje bakterie probiotyczne http://reef-poznan.pl/aquaforest-probios-bakterie-probiotyczne-10ml-p-6.html te około 1 kropla na 3 dni dostalem to jako gratis do skaly i tak samo mam jeszcze doslownie malutka szczepke xeni ale nwm czy ona sobie jakos pociagnie i ostatnie pytanko kiedy bym mógł dokupywac pierwsze miekkie korale utrzymuje mi sie 24C bez grzalki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Światło ma się palic jednym ciągiem, a nie z przerwami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skałę ustaw tak, żeby ci się podobało. Jak będzie na ścianie trudniej będzie myć szyby.

Ze światłem chyba trochę przekombinowałeś. Czy słońce też się zapala i gaśnie co chwile? Puki nie mas konkretnego życia to spoko ale światło powinno się zapalać i świecić ciągłym światłem przez te 8 - 12 godzin. W przypadku solniczki najpierw niebieskie potem dochodzi białe i białe gaśnie na koniec niebieskie.

Wpuszczanie korala na sam star = męczenie go.

Pierwsze korale będziesz zmógł wpuścić jak NH4 i NO2 będą NIEWYKRYWALNE


W regionie Kamigata mają rodzaj zawiązywanych pudełek na drugie śniadanie,

których używają tylko jednego dnia oglądając kwiaty.

Gdy skończą wyrzucają pudełka i depczą je.

Koniec jest ważny dla każdej rzeczy...

Zapraszam do mojego tematu :

http://nano-reef.pl/...u-z-walbrzycha/

Aktualności:26.08.2016 Zaciemnienie ....

W baniaku Palythoa, Briareum, Discosoma, Caluastrea, Ślimaki i dzika Xenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuję xenie dostałem na skale więc za dużego wyboru nie miałem a co do światła to ustawie od 14 do 18 a potem będe powoli zwiększał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.