Skocz do zawartości
Piotr Szydło

Zebrasoma Hybryda - wasze opinie , ktoś , coś w temacie ?

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio w Niemcach pojawiły się nowe odmiany genetycznie popapranych zebrasom .

Zastanawiam się nad kupnem takiego osobnika , cena miażdży 1400€ , ale może ktoś ma jakieś doświadczenie w żywotności takich hybryd . Proszę o ewentualne sugestie .

W necie mało info na ten temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za off ale taki mutant w domowym wycinku prawdziwej rafy to porażka. :ouch: Do tego brzydka jest, jakaś nie dokończona. ;)


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za off ale taki mutant w domowym wycinku prawdziwej rafy to porażka. :ouch: Do tego brzydka jest, jakaś nie dokończona. ;)

Dla mnie piękna w swej brzydocie , na żywo ma przepiękne kolory , jak by 4-5 gatunków zebrasom w jedna wsadzili .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zebra. Koi


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na żywo nie widziałem, ale ze zdjęć wyglądają jak jakieś chore ;)

Mi się nie podoba

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki.

Niedługo będą takie

072b6e29b2cc8b502be6b16bf6c98fb7.jpg

No ale pytanie było konkretne a robi się off.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się podoba szczególnie ta 1 ;) ale nie popieram takich eksperymentów ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecież to nie są żadne eksperymenty. takie mieszańce normalnie występują na rafie. tylko jest ich niewiele i niewiele się ich poławia dlatego taka cena. kwestia gustu czy się podoba czy nie, mi się podobają jako ciekawa osobliwość. Coś innego niż standardowy zestaw żółtek+hepatus które królują w akwariach domowych


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecież to nie są żadne eksperymenty. takie mieszańce normalnie występują na rafie. tylko jest ich niewiele i niewiele się ich poławia dlatego taka cena. kwestia gustu czy się podoba czy nie, mi się podobają jako ciekawa osobliwość. Coś innego niż standardowy zestaw żółtek+hepatus które królują w akwariach domowych

A możesz przedstawić dowód że takie mieszańce są normalnie występujące?


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno było wielkie "halooo" bo komuś udało się rozmnożyc zółtki w niewoli, wątpie aby ktoś był w stanie tworzyć zmutowane zebrasomy jak gupiki..

Wysłane z Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokolców nie da się rozmnażać w niewoli, jedyny wyjątek to udana próba rozmnożenia żółtka co daje światełko na przyszłość, że opracują metody i nie będzie cza z raf pozyskiwać :)

Hybrydy występują w naturze, rzadkość występowania winduje cenę.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja inaczej napiszę. Czy to są na pewno hybrydy, ktoś to badał? Uważam, że te zebrasomy na zdjęciu wcale nie są hybrydami, lecz formami barwnymi Z. scopasa. Widać to doskonale na pierwszym zdjęciu, przecież są żółte scopasy :-) Erybka i jadwigamorska.pl ma je w sprzedaży, posiada ją także Jacek56 z tego forum. Ten osobnik na zdjęciu na żółtym tle swojego ciała, posiada także kropeczki co jest typowe dla scopasa, gdyż Z. flavescens tego nie ma.

No i w jeziorze Malawi, wystepują też formy OB pielęgnic, pewnie niemal każdy malawista zna najpopularniejszą Metriaclimę esthreae OB, a to nie jest żadna hybryda, tylko forma barwna tak jak wielu innych w tym jeziorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możesz przedstawić dowód że takie mieszańce są normalnie występujące?

specjalnie dla ciebie poświęcę czas i znajdę materiały z rafy gdzie takie ryby zostały nagrane lub sfotografowane i wrzucę do tego tematu. jest ich więcej niż możesz przypuszczać, niektóre krzyżówki są nawet endemiczne.


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

specjalnie dla ciebie poświęcę czas i znajdę materiały z rafy gdzie takie ryby zostały nagrane lub sfotografowane i wrzucę do tego tematu. jest ich więcej niż możesz przypuszczać, niektóre krzyżówki są nawet endemiczne.

Będę zobowiązany. Bardzo mnie to zaintrygowało (pomimo wcześniejszego żartu)


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś śledzi reefbuilders.com to tam jest mnóstwo informacji o hybrydach. to nie dotyczy tylko zebrasom, ale tak samo centropyge czy acanthurus. Ale mam jeszcze kilka innych źródeł. Temat mnie ciekawił jakiś czas temu i trochę czasu na niego poświęciłem. Teraz muszę te info materiały ponownie wyszukać.


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.