Skocz do zawartości
Nik@

"Rój" aiptasii?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, czy komus kiedys zalęgło sie cos podobnego? Sito jest całe oblepione drobnymi, białymi kwiatuszkami przypominającymi dmuchawce. W kominie mam dwie dorodne aitasie, jesli to ich potomstwo, to chyba moge pożegnac się z akwarium :( Jest tam tez masa gąbek sycon, ale te maleństwa nie przypominają ich dzieci. Nie sa to tez raczej rurówki, nie mają żadnych rurek, tylko same kwiatuszki przyczepione do plastiku

tdYQhuy.jpg

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te duże okazy wyglądają jak gąbka Sycon . Jeśli te mniejsze są takie same to nie ma się czym martwić.

Edytowane przez MIchałK (wyświetl historię edycji)

3967620a16878ca2.jpg

60x60x50+sump 57l ,30 kg LR , 10 kg LS, LED Hydra 52 hd+ 2xT5 , jebao cp 25, Deltec 1351 , New Jet 3000 Nowa bańka

Stara bańka - nie istnieje

http://nano-reef.pl/topic/82915-akwarium-4000-l-w-pracy/page__st__20#entry888530

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te małe właśnie nie są podobne do sycon, dlatego pytam, czy to możliwe, że to potomstwo aiptasii :blushing:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A występuje to tylko w tym miejscu ?


3967620a16878ca2.jpg

60x60x50+sump 57l ,30 kg LR , 10 kg LS, LED Hydra 52 hd+ 2xT5 , jebao cp 25, Deltec 1351 , New Jet 3000 Nowa bańka

Stara bańka - nie istnieje

http://nano-reef.pl/topic/82915-akwarium-4000-l-w-pracy/page__st__20#entry888530

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, widzę je tylko na tym sitku. Ścianki wewnętrzne komina oblepione są z kolei gąbkami sycon różnej wielkości. Jednak nawet te maleńkie gąbki mają grubszy "trzonek" a na końcu pióropusz, raczej sa nieruchome, nie falują. Natomiast to cos na sitku przypomina pióropusz przyczepiony cieniusieńką niteczką i faluje pod wpływem ruchu wody. Przerażają mnie te maluchy.

Jednak dopatrzyłam się ich tez na tylnej ściance. Może to jednak rzeczywiście jakies zarodniki tych gąbek i dopiero z czasem ta niteczka zacznie się pogrubiać. Tak czy siak zaraz robie podmianę i wyczyszczę to sitko. Na szczęście mogę je wyjąć. To, co porosło ściankę będę obserwować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ja bym kupił kilka krewetek ... i brzydala

zvcta4em1m9p.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie aiptasie, sa zbyt równomiernie rozsiane i równej wielkosci. Pewnie też jakaś plaga, ale pewnie po jakimś czasie znikną


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brzydala już miałam. On tylko uszkadza ukwiałki, zżera im polipy, ale całych nie "wsysa". Tydzień po tym, jak brzydal poszedł do nowego domu znów był las. Jak to brzydal, nie tylko aiptasie lubi skubać, obskubał mi blastomussę. Na szczęcie w pore ją ewakuowałam i wróciła do zdrowia. Krewetki przy rybach nie będą jeść aiptasii, wolą jeść pokarm ryb. Miałam tez berghie, ale przepadła od wpuszczenia, pewnie cos ją zjadło :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gąbki i rurówki i tyle

luzik baniak ładnie dojrzewa :D

Gąbki

http://pl.reeflex.net/tiere/2215_Sycon_sp01.htm

31056_UtzeXqKVCt.jpg

Rurówki

może ta

http://pl.reeflex.net/tiere/3042_Bispira_viola.htm

25807_TvVBaYHnwK.jpg


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nik@ spróbuj zrobić fotkę (kilka i wybrać jaką porządną) makro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaraz zobaczysz rój różyczek

tylko fotkę zrobię

hoduje dla swojej wuder. co śmiga w akwa

w baniaku ani jednej róży w kominie plantacja :D


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam gabki sycon, mam je w dużym i miałam w małym. Widać maja co filtrować, skoro tyle ich się namnożyło. Mam nadzieje, że te maleństwa to jednak one a nie pitazje. Z czasem pewnie zaczną zanikać.

Fotki lepszej nie dało rady zrobić, bo szybka w kominie jest zabrudzona. Wyczyściłam sitko, włożyłam z powrotem i dalej je widzę. Już mniej, ale uchowały się od wewnętrznej strony sita. Nie wiem, czy po słodkiej, gorącej wodzie są jeszcze żywe. Tak czy siak sitko trzeba to było jakoś wyczyścić z tego czegoś, bo z czasem zatkałoby spływ. Będę je obserwować, są jeszcze na ściance.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ciepła woda i .. ocet :) 50/50 , chwilę pomoczysz i po sprawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.