Skocz do zawartości
ILUZJONISTA

Euphyllia glabrescens sp. jak flaczek

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiona tydzień temu. W tym czasie przeniosłem ja trzy razy w różne miejsca bo moim zdaniem za bardzo jej wiało. Od trzech dni została dodana para Nemo które strasznie ją razem okupują. Nemo bardzo zgodne między sobą. Parametry wody macie w mojej sygnaturze. Od około 12 godzin wygląda jakby ktoś spuścił z niej całe powietrze. Coś robić czy czekać?

Proszę o poradę.

5603924_20160712_220510[1].jpg


2cacc2e5b32ec2346ce6b46039b7f7acu1292a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO2 i życie ...


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

112l odpalone 23.06.2016 - czyli jeszcze nie wystartowało dojrzewanie

radzę szybko oddać komuś na przechowanie ... może przeżyje

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak wygladala przy podobnym kh. Teraz mam 7,5 i wszystko wrocilo do normy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpalone na bazie wczesniejszej 54l. Wszystko przeniesione, dodane tylko 6kg skały żywej i nowa woda ale na tej samej soli AF


2cacc2e5b32ec2346ce6b46039b7f7acu1292a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i co z tego?? masz NO2


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Purigen na no2 albo oddaj komuś życie na przechowanie, KH+ lub soda oczyszczona na podniesienie KH.

A błazny są w stanie zmaltretować każdego korala aczkolwiek z czasem i tak się przywyknie do obecności błaznów.


acee4e0f3e82859a8ba176830428e15au882a770.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie kh na razie też lata w dol, leje preparaty z ręki i czasem bywało poniżej wartości w stopce kolegi. Euphyllie nie grymasily jednak w niższym kh, a mam ich 6 sztuk teraz. Czasem ktoras troche sie wypompuje, jednak nie dłużej niż kilka godzin. Jedynie zielona glabrescens wypompowuje mi się codziennie na dwie godziny o stałej porze niemal do zera, taki jej urok chyba. Po 2 godzinach wraca do maxa. Długotrwały stan, jak na zdjęciu już jednak niepokoi, choć może powód jest inny niż kh? Może to no2 jednak,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zrobiłem test NO2 przed wyjściem do pracy i woda w ogóle nie zmieniła koloru czyli 0 mg/l. A koral wygląda jeszcze gorzej. Dziś kupie jakiś preparat na KH+ i zobaczę czy to coś da, ale to dopiero około godziny 17:00. Euphyllia moim zdaniem wygląda jeszcze gorzej.


2cacc2e5b32ec2346ce6b46039b7f7acu1292a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koral jest u Ciebie dopiero tydzień, 3 razy przenoszony, blazenki ją męcza, może tu jest przyczyna. Potrzebuje trochę spokoju żeby się przyzwyczaić. Może daj blazenkom jakieś inne miziadlo?

Może też wypróżniała się. Euphyllie lubią średnie lub slabe oświetlenie i niewielki prąd wody.

Swoją drogą jak dojdzie do siebie to będzie piękna :) nie widziałam jeszcze takiej brazowej z zieloną mordką

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stres i brak wypracowanej stabilizacji. One szybko reagują na zmienne warunki jakich jest sporo przy nowych zbiornikach. W 112l trzeba bardzo ostrożnie wprowadzać zmiany, bo nawet niewielkie dawki płynów wywołują duże zmiany w chemii wody. Powinna odzyskać siły. KH i Ca podnoś bardzo powoli. Korektę rozłóż nawet na 2 dni w kilku dawkach. Masz nowy zbiornik (technicznie przeprowadzka, ale nie wiadomo czy biologia w skale nie zresetowana) i lepiej nie narażać mieszkańców na niepotrzebne obciążenia.

Edytowane przez FunWorld (wyświetl historię edycji)

500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem do domu. Zakupiłem dziś KH+ Colombo i sprawdziłem na wstępie KH. Wynosi 6.0. Dodałem na razie tyle preparatu aby podnieść do 8.0. Za godzinę zrobię test i zobaczę jak to wygląda. Poniżej daję wam zdjęcie aktualne Euphylli, moim zdaniem raczej już chyba z niej nic nie będzie. Dajcie mi max 2h na zrobienie resztę testów.

5610069_20160713_174743[1].jpg

Jeszcze tylko dodam, że Zoa mają się świetnie a Quadricolor powoli wraca do swojego dawnego wyglądu ale jest jeszcze mały aby go Nemo męczyły. Jak na swoje rozmiary jest ładnie napompowany.


2cacc2e5b32ec2346ce6b46039b7f7acu1292a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnowsze testy w sygnaturze.

Czyli już nie ma co ratować?


2cacc2e5b32ec2346ce6b46039b7f7acu1292a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KH podbite z 6 na prawie 9 w godzinę to masakra


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja niejednokrotnie gorzej wyglądała jak zmieniałem KH o 1 - 1.5dKH na raz. Nie ma to jak bezstresowe podejście do stresu korali. Każdy robi jak uważa za słuszne, ale nauczyłem się, że korale w takim stanie są wyjątkowo podatne na nerwowe ruchy.


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No trochę przesadziłeś z tempem podnoszenia KH, 0,5 stopnia / dobę to bezpieczna zmiana.

Tylko cały czas widzę że masz NO2 w sygnaturze.


acee4e0f3e82859a8ba176830428e15au882a770.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem że przesadziłem i to bardzo. Zrobiłem według instrukcji. Chciałem podbić o max 1-2 pkt a wyszło 3. Wiem, że to źle wygląda ale jeszcze się uczę.

Więcej pokory i cierpliwości... Tego mi brakuje.

No trochę przesadziłeś z tempem podnoszenia KH, 0,5 stopnia / dobę to bezpieczna zmiana.

Tylko cały czas widzę że masz NO2 w sygnaturze.

No niestety mam i to mnie martwi... Odpieniacza nie mam i na razie raczej nie będę miał jeśli miałby coś pomóc.


2cacc2e5b32ec2346ce6b46039b7f7acu1292a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien tych testów, którymi testujesz wodę? Możesz gdzieś porównać wyniki?


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien tych testów, którymi testujesz wodę? Możesz gdzieś porównać wyniki?

Testy mam głównie firmy Colombo a PH, KH i NH4 Salifert-a


2cacc2e5b32ec2346ce6b46039b7f7acu1292a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety mam i to mnie martwi... Odpieniacza nie mam i na razie raczej nie będę miał jeśli miałby coś pomóc.

Tak jak pisałem wcześniej na NO2 wsadz purigen, w szybkim tempie wyciągnie z wody NO2 i zredukuje NO3.

Purigen można regenerować. To rozwiązanie tymczasowe ale można jakiś czas tak ciągnąć.

Dodatkowo siporax, bakterie i pożywki dla nich.

Edytowane przez pinki (wyświetl historię edycji)

acee4e0f3e82859a8ba176830428e15au882a770.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wcześniej na NO2 wsadz purigen, w szybkim tempie wyciągnie z wody NO2 i zredukuje NO3.

Purigen można regenerować. To rozwiązanie tymczasowe ale można jakiś czas tak ciągnąć.

Dodatkowo siporax, bakterie i pożywki dla nich.

Purigen jest od początku jeszcze mniejszego akwa, w sumie będzie jakieś 4-5 miesięcy. Do tego PhosGuard też tyle samo. Euphyllia poszła już na wieczny spoczynek. Szkoda mi jej bo na prawdę była śliczna. A sobie życzę więcej pokory i cierpliwości jak już zresztą wcześniej pisałem.

Sztuką jest się przyznać do błędu i porażki oraz wyciągnąć wnioski...


2cacc2e5b32ec2346ce6b46039b7f7acu1292a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda mi jej bo na prawdę była śliczna. A sobie życzę więcej pokory i cierpliwości jak już zresztą wcześniej pisałem.

Sztuką jest się przyznać do błędu i porażki oraz wyciągnąć wnioski...

:clap: będzie lepiej, tylko nigdy się nie śpiesz jeśli woda nie cieknie.


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Purigen jest od początku jeszcze mniejszego akwa, w sumie będzie jakieś 4-5 miesięcy. Do tego PhosGuard też tyle samo.

znaczy trzymane jest/było "na wszelki wypadek" ?

i jeżeli bez regeneracji to za długo o 2-3 mieś (przynajmniej dla mnie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znaczy trzymane jest/było "na wszelki wypadek" ?

i jeżeli bez regeneracji to za długo o 2-3 mieś (przynajmniej dla mnie)

No ja słyszałem, że wymienia się co pół roku...


2cacc2e5b32ec2346ce6b46039b7f7acu1292a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.