Skocz do zawartości
ILUZJONISTA

Euphyllia glabrescens sp. jak flaczek

Rekomendowane odpowiedzi

Marek nie potrafisz napisać normalnie? Wiadomo że będzie inny... A jaki kolor świadczy o tym iż jest już zużyty?


2cacc2e5b32ec2346ce6b46039b7f7acu1292a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

właśnie nie bardzo mogę - ciemno-brudny? - ale to sam oceniasz czy już czy jeszcze

to tak jak z TDS dla niektórych 003 to jeszcze "może być" a inni przy 001 wymieniają żywicę

zależy też czy cały jest jednolicie zabarwiony czy w środku jest "prawie nowy"

ile go masz i w czym (woreczki czy filtr przepływowy) w woreczku jak masz "garść" na bank w środku jest "prawie nowy" a na brzegach do wywalenia

(lub regeneracji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie nie bardzo mogę - ciemno-brudny? - ale to sam oceniasz czy już czy jeszcze

to tak jak z TDS dla niektórych 003 to jeszcze "może być" a inni przy 001 wymieniają żywicę

zależy też czy cały jest jednolicie zabarwiony czy w środku jest "prawie nowy"

ile go masz i w czym (woreczki czy filtr przepływowy) w woreczku jak masz "garść" na bank w środku jest "prawie nowy" a na brzegach do wywalenia

(lub regeneracji)

Jutro sprawdzę i dam znać na PW


2cacc2e5b32ec2346ce6b46039b7f7acu1292a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolor kolorem ale widać po testach że czas na regenerację purigenu.


acee4e0f3e82859a8ba176830428e15au882a770.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to teraz proszę o instrukcję regeneracji purigenu i na ile to starczy


2cacc2e5b32ec2346ce6b46039b7f7acu1292a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spójrz w instrukcję "obsługi" producent dokładnie wszystko opisuje. Ty luzem kupiłeś ten purigen czy jesteś aż takim ignorantem, żeby nawet nie rzucić okiem co wkładasz do baniaka? W ogóle Cię nie interesuje jak to działa? jak się dawkuje? Liczysz, że ktoś z forum Ci będzie czytał zalecenia producenta?

Wysłane z galaktyki S4


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spójrz w instrukcję "obsługi" producent dokładnie wszystko opisuje. Ty luzem kupiłeś ten purigen czy jesteś aż takim ignorantem, żeby nawet nie rzucić okiem co wkładasz do baniaka? W ogóle Cię nie interesuje jak to działa? jak się dawkuje? Liczysz, że ktoś z forum Ci będzie czytał zalecenia producenta?

Wysłane z galaktyki S4

Wiem do czego służy i jak się stosuje a opakowanie wylądowało w koszu jakieś 4 miesiące temu. I było tam napisane, że 100 ml Purigenu wystarcza na pół roku do czyszczenia zbiornika 400 l (o ile dobrze pamiętam). A tu piszecie o regeneracji lub wymianie po czterech miesiącach gdzie mój zbiornik ma 112 l. I jak bym miał opakowanie tobym nie pytał. Proste i logiczne.

A głupkowate uwagi zachowaj dla siebie. Nic inteligentnego nie wnosisz do tego tematu. Więc Panu Przemkowi dziękuję za dyskusję i żegnam.


2cacc2e5b32ec2346ce6b46039b7f7acu1292a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez trzymałam purigen w małym akwarium kilka miesięcy i nie zabrudził się. Autor ma rację, co do częstotliwości wymiany. Producent podaje:

Opakowanie 100ml wystarczy do akwarium 400l na pół roku.

O zużyciu produktu świadczy zmiana koloru na ciemnobrązowy lub prawie czarny

Wynik testu nie świadczy o tym, że purigen jest zużyty, jego barwa o tym świadczy. Regeneruje się wybielaczem, poszukaj na forum, są opisy.

Nie pomogłeś euphylii tym nagłym podniesieniem KH :( Szkoda jej, taka piekna, wyglądała, jakby miała jeszcze szansę. Tak, jak pisałam u mnie euphyllie nie kaprysiły przy niskim KH, a był moment, że spadło mi ciut poniżej 6.

Trzeba było je trochę podnieść tak czy siak, ale ja obstawiam, że to nie KH było winne. Może dołożyło się do innych czynników, ale mnie się wydaje, że główną przyczyną nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś nie był ignorantem to chociaż byś wiedział że jest taka mozliwość bo jest to napisane, nie trzeba być geniuszem żeby sobie znaleźć jak się to robi, ale ok masz zdjęcie. Opakowanie leży sobie w szafce na wypadek gdybym zapomniał jak się to robi.f1258534b70ae8afaf6611ca340229af.jpg

Wysłane z galaktyki S4


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez trzymałam purigen w małym akwarium kilka miesięcy i nie zabrudził się. Autor ma rację, co do częstotliwości wymiany. Producent podaje:

Opakowanie 100ml wystarczy do akwarium 400l na pół roku.

O zużyciu produktu świadczy zmiana koloru na ciemnobrązowy lub prawie czarny

Wynik testu nie świadczy o tym, że purigen jest zużyty, jego barwa o tym świadczy. Regeneruje się wybielaczem, poszukaj na forum, są opisy.

Nie pomogłeś euphylii tym nagłym podniesieniem KH :( Szkoda jej, taka piekna, wyglądała, jakby miała jeszcze szansę. Tak, jak pisałam u mnie euphyllie nie kaprysiły przy niskim KH, a był moment, że spadło mi ciut poniżej 6.

Trzeba było je trochę podnieść tak czy siak, ale ja obstawiam, że to nie KH było winne. Może dołożyło się do innych czynników, ale mnie się wydaje, że główną przyczyną nie było.

Zakupiłem już drugą taką samą. To małżeństwo które sprzedaje korale i mają dość ładną kolekcję. Zakupiona Euphyllia będzie u nich czekała zanim wszystko się ustabilizuje. Na razie poprosiłem o jakieś dwa miesiące i nie ma z tym żadnego problemu. Może jak w przyszłości się podzieli to będziesz chciała taki egzemplarz?


2cacc2e5b32ec2346ce6b46039b7f7acu1292a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja tez trzymałam purigen w małym akwarium kilka miesięcy i nie zabrudził się.

jak się ma zerowe parametry :)

to purigen można trzymać .. aż się nie zabarwi - logiczne

mnie się nie udało ani razu "dotrwać" do pół roku - 3-4 mies to max

a czytając poprzednie posty kolegi wnioskuję, że ma podobnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silvia, właśnie ja nie mam zerowych parametrów. Od zawsze miałam problem z no3... i w małym i w dużym akwarium. W malym przekarmialam, a w dużym nie wiem, dlaczego. Ciagle z tym walczę, a Purigen ma co robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.