Skocz do zawartości
Szymon

BECZKA-ZBIORNIK DO DOLEWEK

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktos stosuje plastikowe pojemniki - beczki karnistry jako pojemniki na wode do dolewek. Chce u siebie zastosowac taka wlasnie beczke o pojemnosci 60-80l, tylko zastanawiam sie nad przenikaniem do wody substancji z tworzywa. Chociaz sa takie np. do wody pitnej. Taki pojemnik bylby dla mnie super wygodny, stad pytanie. Pozdrawiam


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siębie 160l z atestem na produkty spożywcze i z tego co wiem jeszcze kilka osób. Nie ma się co zastanawiać:)


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok o to mi chodzilo. Pozdrawiam


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosuje z beczke z atestem na wino :) powaznie, tak bylo napisane w markecie budowlanym gdzie ja kupilem: "beczka na wino". 2 lata juz ja stosuje i wszystko jest ok.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, a powąchaj sobie taką wode po 4 dniach z beczki. zmież tdesem.wydaje mi sie że w takiej beczce powinna być pompka żeby ta woda nie"kisła"


800l:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale z tego co wiem to Szymkowi chodziło o beczkę na podmiany więc ta pompka sama się tam pcha :)


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zbiornik "Kuferek dla dzieci na skarby" z reala za niecale 20 zl o pojemnosci ponad 60 litrow z atestem bezpieczenstwa i higieny. Nie zauwazylem zeby cos nie tak bylo z koralami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szymon napisał:

"Czy ktos stosuje plastikowe pojemniki - beczki karnistry jako pojemniki na wode do dolewek."

chyba jednak nie o podmianke chodzi:D


800l:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli pojemnik ma atest na produkty spozywcze to OK.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy musi byc cyrkulacja w takiej beczce bo po 4 dniach woda najnormalniej sie kisi i sam fakt pompki ktora pompuje wode a nie jest cyrkulacyja nie wiele da. Zapraszm zeby sobie zmierzyc parametry takiej wody.

dany


130x70x50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co tam moze sie kisic jesli wszytkie parametry takiej wody sa "zero"? Dluzej niz tydzien woda w takiej beczce u mnie nie stoi, az sie jutro pofatyguje i zmierze TDS-em, organoleptycznie w kazdym razie wyglada taka woda ok.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja teraz tszymam w wiadrze po soli 25kg , starcza mi na jakieś 4 dni i mieszam dośc intensywnie pompkami. wiadro jest odkryte. jak ktoś mieżył "pierwszą" wode z ro (zaraz po otwarciu kranika to wie że nigdy wartość nie jest "0" takie samo zjawiso w beczce zachodzi


800l:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"takie samo zjawisko" - czyli konkretnie jakie? Spada pH takiej wody? W wyniku jakiej reakcji?


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie zakupilem do podmianek beczke 120L. Zobaczymy jak sie spisze.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Beczka czy nie, niektorzy maja w szafce zbiorniki do dolewki w ktorych woda stoi tygodniami i zadna pompka jej nie miesza, bo po co ?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pH spada ale to nic złego to CO2 z powietrza sie rozpuszcza - może dojść nawet do 5,5 i nic złego w tym nie ma - gram soli na 5 litrów przywraca znośne pH - tam nie ma poprostu żadnego buforowania i minimalne ilości kawsu węglowego tak szastają tym pH :)


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy, ze sie kisi,

nie ma soli ani ogorkow zeby sie kisily :)

A woda destylowana sie kisi na polkach w markecie?

Trzymam tydzien, dolewam od pol roku w ten sposob i nie zauwazylem problemow.


Pozdrawiam

Marcin

===============================================

190L, 6x24W T5, 150W HQI, dużo pomp i innych dupereli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Beczke czy tez inny pojemnik trzeba dobrze umyc i nie wrzucac zwiedlych lisci to i nie bedzie kislo. :)


Akwarium 120 x 65 x 60 | Sump 80 x 50 x 40 | 2 x Reef Flare Pro M | UltraReef Akula UKS 200 | 2 x Tunze 6055 | ATB Airstar 5000

ClariSea 5000 | Węgiel | UVC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez trzymam wode w plastikowym kanistrze 5l po wodzie destylowanej, jak mi odparuje w akwa to chlus szus do panela ile trzeba, tam sie wymiesza zanim wciagnie to pompa do akwarium i wszystko sie kreci od ponad roku. Woda w kanistrze stoi czasem ponad tydzien i nic nie kisnie, no bez przesady akwarium to nie laboratorium...


zasadniczo są dwa uda: albo się uda, albo się nie uda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od ładnych paru lat używam pojemnik 30 litrowy do zbierania i przechowywania wody RO, nigdy oprócz w skarajnych przypadkach spadku ph do ok5.5 nie zauważyłem żadnych skutków ubocznych, choć pewnie nawet tak niskie ph nie zależy od materiału z jakiego zrobiony jest zbiornik. Nie ma mowy o żadnym kiszeniu, psuciu się wody czy nawet rozpuszczaniu.


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pH nie zależy od zbiornika, jedyne od czego zalezy to to czy jest otwarty czy zamkniety bo przy otwartym CO2 z powietrza ma dostęp i to on jest odpowiedzialny za skoki pH. Przy czym w czystej wodzie równowagę bardzo łatwo przesunąć bo nie ma co jej stabilizować i dlatego nawet niewielka ilość CO2 rozpuszczonego powoduje spory skok w stężęniu jonów wodorowych a tym samym spadek pH (bo to ujemny log dziesiętny z ich aktywności - czyli ich stężenia razy jakiś tam współczynnik który w tych warunkach jest równy 1, przynajmniej z dokładnościa pomiaru :) )

Jedyne na co trzeba uważać to żeby to nie był pojemnik z metalu.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.