Skocz do zawartości
Tester

Świetlówki LED E5 Euroquatics

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Na zachodzie zbierają już dobre opinie, ale to ciągle nowość.

Czy ktoś z Was tym świeci? Wcale nie drogie, a według producenta świeci to to 8 razy dłużej niż zwykła świetlówka i ma 3 lata gwarancji.

Nie daje blików, ale świeci jasnym, mocnym światłem porównywalnym do T5.

Mały wybór kolorów - pink dopiero ma być dostępny

Kto wie, może wymieszanie pół na pół ze zwykłymi T5 to sposób na oszczędność?

Wie ktoś z Was coś na ten temat?


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem tamten watek ale na komorce i myslalem ze to tylko opis oferty Coral House

Dzieki


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kilka dni po zamianie jednej t5 na e5 zeszła mi szczepka utter chaos. Rosła bardzo dobrze, z jednego polipa było już 5 czy 6, wyrzuciła zooksantele, polip ok 40£ no i znowu trzeba importować szczepkę więc smutek . Fire ice skurczyły sie i straciły kolor. Zoasy(rasta, emerald on fire, goblins fire, god of war, black dragon,lakers, red hornet, laser lemons) pozamykane i pokurczone. Wszystko było ok(4 dni) póki nie dołożyłem białej swietlówki(moc wzrosła do 1W/1L). LPSy poza gonioporą szybko wróciły do formy. Może to przypadek, może coś innego było winne

Czytałem chyba na RC, że ktoś stracił kolekcje chalice-ów po dolożeniu e5.

Wysłane z Tapatalka

Edytowane przez grzegorz88wroc (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dołożyłem do 6x80W dodatkowe 2xBluePop. Jestem bardzo zadowolony. Bardzo ładnie podbijają kolory, na samych T5 (używam rur ATI) nie sposób uzyskać takiego efektu fluo.

Co zaskakujące nie grzeją się za bardzo, tym mnie pozytywnie zaskoczyły. Co do minusów (jeśli to można nazwac minusem), to teraz przy układzie 8x80W w tym 2 x E5 trzeba ostrożnie wprowadzać nowe spsy bo światła jest sporo :-) Raz nieopatrznie nowy koral trafił na start wysoko na skałę i go nieco przypaliło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.