Skocz do zawartości
Sqesta45

Kupilem dwie ryby.W domu patrze jedna zdrowa a druga ledwo zipie i wyglada jakby cos ją zżarło..

Rekomendowane odpowiedzi

Odebrać rybę w worku i nie spojrzeć co jest w środku...

Nie wierze w celowość działania, prędzej pomyłka, słabszy dzień ktoś miał i już. Najlepiej chwycić za telefon i zadzwonić ale wiem, głupio tak powiedzieć, że odebrałem od Państwa rybę która w domu okazała się bez ogona ;)

Daj szanse sklepowi na odpowiedz, jest okres urlopowy może nie są w pełni składem i nie ogarniają wszystkich maili.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panie Marcinie, bardzo nam przykro że zaistniała sytuacja jak wyżej Pan opisuje. Przeglądaliśmy skrzynki mailowe natychmiast po tym, jak klientka poinformowała nas o wątku na forum - niestety żadnej wiadomości nie otrzymaliśmy :(

Przyglądaliśmy się naszym chrysipterom w zbiorniku z którego była odławiana (którą notabene wziął Pan zamiast hepatusa, ale nie w tym rzecz) i wyglądają zgoła inaczej od ryby którą Pan prezentuje na zdjęciach na początku wątku. Bardzo prosimy o telefon do sklepu w Zabrzu w dniu jutrzejszym (lub podanie numeru na PW, zadzwonimy) i wyjaśnimy, mamy nadzieję pozytywnie, całą sprawę.


1203002473.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez sadze ze moze ktos zlapal rybe ktora byla bez ogona w sklepach nie plywaja po 1 rybie tylko kilka lub kilka nascie byc moze akurat trafila Ci sie bez ogona ktora gdzies przez przypadek wyszla i sie zlapala. Mogles sprawdzic na miejscu co brales 1 zut oka to nie ospa ze jej nie kiedy nie zauwazysz ale ogona brak mogles juz widziec. Po prostu zagapiliscie sie razem i tyle.

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sqesta45

Jak dla mnie czystym cwaniactwem jest robienie nagonki na forum "bo mi ryba padła"...

Primo, jesteś nowy - stawiasz swój kapitał wiarygodności przeciwko sklepowi który wiele razy pokazał klase przy reklamacjach.

(skąd wiem że nie masz interesu w oczernianiu - konkurencja może?)

Secundo, jeśli się jedzie po rybę, jedzie się z nią do domu bezpośrednio, a nie "po korale" czy "na piwo do kumpla".

Tertio, "widziały gały co brały", jak nie dopilnowałeś by dostać, co pokazywałeś, twoja strata.

A Admin, najlepiej by zrobił kasując wątek. Jako naruszający dobry wizerunek firmy - moim zdaniem - bezpodstawnie.

ps. tadzik, może ty jako własciciel/obsługa sklepu chwalił bys się rybą bez ogona w zbiorniku sklepowym... zapewniam że te sklepy, które znam, wszelkie uszkodzone lub chore ryby eliminują natychmiast z widoku - utrata opinii się po prostu nie opłaca.

Edytowane przez dale (wyświetl historię edycji)

125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sqesta45

Jak dla mnie czystym cwaniactwem jest robienie nagonki na forum "bo mi ryba padła"...

Primo, jesteś nowy - stawiasz swój kapitał wiarygodności przeciwko sklepowi który wiele razy pokazał klase przy reklamacjach.

(skąd wiem że nie masz interesu w oczernianiu - konkurencja może?)

Secundo, jeśli się jedzie po rybę, jedzie się z nią do domu bezpośrednio, a nie "po korale" czy "na piwo do kumpla".

Tertio, "widziały gały co brały", jak nie dopilnowałeś by dostać, co pokazywałeś, twoja strata.

A Admin, najlepiej by zrobił kasując wątek. Jako naruszający dobry wizerunek firmy - moim zdaniem - bezpodstawnie.

Z całym szacunkiem Marku gość piszę że nie może się skontaktować ze sprzedawcą, fotki mówią jednoznacznie że coś było nie halo, na szczęście sklep odpowiada na forum i mam nadzieję że ucina wszystkie spekulacje.


QUQU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Secundo, jeśli się jedzie po rybę, jedzie się z nią do domu bezpośrednio, a nie "po korale" czy "na piwo do kumpla".

Tertio, "widziały gały co brały", jak nie dopilnowałeś by dostać, co pokazywałeś, twoja strata.

Chciałem to napisać, dziwny temat tak żeby przez całą drogę zabrze-katowice-czestochowa nie zobaczyć ryby czy jeszcze dycha...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem do zamknięcia......

Temat nic nie wnoszący.....


4715_4728.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka konkurencja?O czym wy piszecie.Sugerowanie ze rybie ogon obciołem?Hiehie śmiech mnie bierze.Fatk widzialy gały co brały fakt moja strata.Co ja mogę oczekiwać?Wyslalem nr na PW jutro zadzwonią i wyjaśnię sprawę.Jeden ogarnięty koleś i zarazem kozak jesli chodzi o morszczezne poradzil mi aby sie wogule nieudzielac i raczej miał racje.Psy na człowieku wieszają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na ponad 70- postów, trochę długo się uczysz...


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zauważ też to że po samym tytule czy pierwszym poście jest to rozumiane tak jak by za całą winę był winien sklep.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz kolego, kilka spraw.

Po pierwsze witam ziomka :)

Po drugie faktycznie powinnaś zwrócić uwagę na pisownię, źle się czyta takie chaotyczne posty, a i unikniesz niepotrzebnych komentarzy.

Teraz do rzeczy.

Jako początkujący pojechałeś do sklepu, zaaferowany pewnie biegaleś od akwarium do akwarium podziwiajac korale, ryby itp.

Błąd!

Koledzy mają rację, to profesjonaliści! Takich jak Ty wyłapią od razu, takiemu leszczowi można wcisnąć cokolwiek więc od razu pewnie byłeś przegrany...

To profesjonaliści, więc powinnes zachowywać się również jak profesjonalista.

Nie wybieraj się na zakupy sam, dwie najlepiej trzy osoby.

Ty wybierasz, patrzysz na ręce, druga osoba najlepiej nie zainteresowana doradza i na chłodno kalkuluje i obserwuje. Trzecia z daleka patrzy z daleka czy np nie podmienią Ci worka z wybranymi już rybami.

Koledzy dobrze Ci radzą, nie wiem co sobie myślałeś?

Że co, że wejdziesz do sklepu poprosisz o trzy konkretne ryby i oni Ci dają zdrowe?

Nie bądź śmieszny! To tak nie działa! To są profesjonalisci!

Dostałeś lekcje, chyba drogo Cię nie kosztowała. Wnioski sobie wyciągniesz sam. Tak jak ja, dodam jeszcze, że ja bacznie pilnuje potrwela w takich sklepach, w zasadzie nie ma różnicy w jaki sposób Cię okradają, więc lepiej na zimne dmuchać.

Ryba pewnie była na "ostatnich nogach" jak to mawia mój ojciec, sytuacje pogorszyl transport.

Co do erybki to sprzęt i fanty mają w dobrych cenach, obsługa online express zawsze jestem zadowolony.

Życie kupowałem dwa razy, raz kraby i ślimaki więc nie było problemu. Drugi raz wśród zdechlaków zupełnie nie było co wybrać, florida wypatrzyła akwarium w którym pływały zdrowe ryby, wypasione i kolorowe. Jej wprawne oko widziało, że coś jest nie tak, wyglądało jakby to były ryby oddanie z akwarium.

Wzięliśmy, za dwa dni dowiedziałem się, że to były ryby klienta oddane na przechowanie na czas założenia wiekszego akwarium.

Ja jestem zadowolony.

A Ty nie daj sobie wmówić że powinno tak być, że musisz patrzeć sprzedawcy na ręce!

Post pisany ironiczne, wnioski proszę sobie wyciągnąć samemu.

Wysłane z galaktyki S4

Edytowane przez big daddy (wyświetl historię edycji)

7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiajcie, dyskutujcie...

Ale prosze bez najazdow ani w kierunku autora sklepu ani w kierunku sklepu.

Znamy temat z jednej strony, a to za malo zeby osądzać. Wycieczki osobiste beda nagradzane warnami :)

Przy okazji zapraszam tych co nie czytali, do lektury artykułu który traktuje o naszych polskich sklepach akwarystycznych...

http://reefhub.pl/sklepy-akwarystyczne-naciagacze-czy-pasjonaci/


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z tobą w 100%.Wiesz ja też na start kupiłem w erybce i wszystko w jak najwiekszym porządku.Fatkwm jest ze zle zatytułowałem post.Najwazniejsze ze wnioski wyciągnięte.Najbardziej dziwi mnie fakt że co bym nie napisał to według innych osób to nie możliwe żeby bylo prawdą.Nie i koniec.

P.S tak jestem konkurencja ze sklepu w pierwszej alei w cz-wa Kolesie maja 2 blazenki i musza je sprzedać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że się wyjaśni, bo to naprawdę profesjonalny sklep i na pewno podejście do klienta mają odpowiednie. Mimo że również uważam że zrobiłeś błąd nie patrząc co ci pakują, (choćby po to żeby mieć pewność że to np wina transportu) Tak się po prostu postępuje.

Nie oznacza to jednak że można z kogoś robić idiote, to się może zdążyć że ktis jest tak zaaferowany że zapomni/nie pomyśli o podstawowych rzeczach. Mimo wszystko nie to powinno być gwarantem udanych zakupów.

Ja jestem optymistą i wierzę że mogę wejść do sklepu ktoremu ufam i powiedzieć:

Poproszę zapakować mi trzy ryby, wejde po nie jak będę wracał z kina.

I nie dostanę zdechlaków, może jestem naiwny.

PS

Mimo, że tutaj częściej możesz liczyć na to że będziesz objechany niż na pomoc, zapraszam do mnie jakieś szczepki się znajdą na start :)

Wysłane z galaktyki S4

Edytowane przez big daddy (wyświetl historię edycji)

7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]Fatkwm jest ze zle zatytułowałem post.[...]

Tytuł mozesz poprawić edytując pierwszy post


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wioząc dwie ryby i w domu jedna wygląda idealnie a druga wyglada jakby wykąpala sie w kwasie.Dziwne dla mnie.Ale jak mówię nie znam sie dobrze na morszczyżnie bo dopiero to moje 1 akwarium a wiedza jaka posiadam opiera sie na tym forum bo juz naprawde dużo przeczytałem i co nieco wiem.Najważniejsze ze niewpuscilem jej do akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawę sobie na spokojnie wyjaśnij z sklepem a następnym razem na pewno sprawdzaj co bierzesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok juz poprawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wioząc dwie ryby i w domu jedna wygląda idealnie a druga wyglada jakby wykąpala sie w kwasie.Dziwne dla mnie.Ale jak mówię nie znam sie dobrze na morszczyżnie bo dopiero to moje 1 akwarium a wiedza jaka posiadam opiera sie na tym forum bo juz naprawde dużo przeczytałem i co nieco wiem.Najważniejsze ze niewpuscilem jej do akwarium.

A co się dzieje z drugą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Druga plywa i wygląda ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale normalnie w głównym zbiorniku? I jeśli tak to czy jest tam coś jeszcze? Bo jeśli 1 była chora i były w jednym worku to byleby nic nie przeszło na tą 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byly w osobnych workach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps. tadzik, może ty jako własciciel/obsługa sklepu chwalił bys się rybą bez ogona w zbiorniku sklepowym... zapewniam że te sklepy, które znam, wszelkie uszkodzone lub chore ryby eliminują natychmiast z widoku - utrata opinii się po prostu nie opłaca.

Dale nie zawsze wszystko idzie upilnowac jak dlugo wedlug Ciebie trwa zjedzenie ogona 2 rybie ? 2 klapniecia innej wiekszej ryby. Zle zrozumiales, chodzilo mi o to ze moze rybe ktora zostala zlowiona wpadla do siatki bo wyszla z ukrycia. Jak ryba jest chora to nawet sklep jej nie wyzuci po 1 ze straty po 2 ze moze da sie ja wyleczyc. Ogony odrastaja z tego co mi wiadomo. Poprostu moze kupujacy zagadal sie z kims z obslugi jak placil i ani On ani obsluga zapomnieli sprawdzic.

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.