Skocz do zawartości
Nik@

Pilna prośba o pomoc w podłączeniu dozownika

Rekomendowane odpowiedzi

Po 3 tygodniach czekania w pudle wzięłam się za podłączanie dozownika jecid dp4

W sumpie akurat w sam raz mieszczą sie 3 5litrowe kanisterki z componentami af.

mam elastyczne wężyki do pomp, pytanie, jak uciąć ten wężyk, żeby nie było ryzyka, że zwinie się, dotknie ścianki, przez co zablokuje się przepływ płynu?

Sprzęt zamontowany troche za blisko odpieniacza, półeczka ma bardzo wysoki bok, wyżej juz nie dalo się zamontować. Mam obawy, czy przy przelaniu nie napryska na dozownik. Wygląda to tak:

JdDZspy.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale na zdjęciu widać założone wężyki i wystarczy tylko podpiąć do tamtych końcówek inny wężyk


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do tego czy odpieniacz przy przelaniu nie nachlapie to można zamontować pomiędzy kawałek plexi, pcv i po problemie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie o to chodzi ile uciąć tego węża, czy tyle, żeby zakręcał na dnie kanistra? Pomyslałam, że może w razie, gdyby w miejscu, gdzie wężyk będzie ucięty i miał on dotknąć ścianki, to porobiłabym kilka otworów igłą w pobliżu końcówki?

Osłonka to dobry pomysł.

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do wężyków to widziałem 2 patenty :

1. Nałożyć wężyk na rurkę np. z jakiegoś balonika czy coś i po prostu rurka w pojemnik i jest na dole pojemnika

2. wężyk włożyć w trochę większą od niego rurkę co uniemożliwi zwijanie się wężyka i rurka tak samo w pojemnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nik@ jeśli dasz radę możesz też obciąć półkę i wywiercić nowe otwory na mocowanie. Będzie wyżej choć nie wiem czy jest się czym martwić :)

Pytanie z mojej strony, te plastikowe końcówki to tylko szybkozłącza czy od razu zawory zwrotne? Przymierzam się do budowy i zaczynam zbierać informacje a w życiu na oczru nie widziałem takiego dozownika :)

Wysłane z galaktyki S4

Edytowane przez big daddy (wyświetl historię edycji)

7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Własnie o to chodzi ile uciąć tego węża, czy tyle, żeby zakręcał na dnie kanistra?

Widziałem patent na przejściówce na rurki od RO. One są sztywniejsze i nie zakręcą się. Można uciąć na skos (jak wielu robi również w wężu do podmianek). Sam też tak planuje jak będę podłączenie pompy robił. A ile uciąć? Tyle, żeby starczało i się nie plątało :)

Pytanie z mojej strony, te plastikowe końcówki to tylko szybkozłącza czy od razu zawory zwrotne? Przymierzam się do budowy i zaczynam zbierać informacje a w życiu na oczru nie widziałem takiego dozownika

To wygląda na jebao dozownik. Na końcach są szybkozłączki bez zaworków zwrotnych.

Edytowane przez FunWorld (wyświetl historię edycji)

500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, mnie wyglądają na zwykłe złącza i jest to jecod dp4.

Funworld, dzięki za pomysł z rurkami od Rodi. Akurat miałam, bo planowałam wymienić na dłuższą w moim rodi, żebym mogła napełniac zbiornik w wannie, zamiast zalewac podłogę, kiedy zapominam o zaworku. No ale przez 2 miesiące nie podmieniłam i wężyk leżał i czekał, a ja dalej zalewam podłogę ;) Teraz się przydał.

Uciełam z niego 3 rurki, ścięłam nożem do tapet końcówki na skos (tam, gdzie sa zanurzone w kanistrze), z drugiej strony naciągnęłam na nie rurki giętkie silikonowe i ściągnęłam trytkami.

Zrobiłam tez uchwyt na rurki, które wchodzą do sumpa. Opakowanie po pierniczkach, nożyczki, dziurkacz, klej kropelka i jest budżetowy uchwyt, żeby rurki nie uciekały :)

Zgodnie z telefonicznymi poradami i mms-ami z sumpa kolegi Daniela urządzenie będzie skalibrowane (jeszcze nie wiem jak, zaraz doczytam), zaprogramowane tak, aby płyny nie lały się równocześnie, tylko z opóźnieniem 20 minut po sobie, a rureczki w sumpie będą krótkie, żeby kapały z wysokości i nie były zamoczone w wodzie, z uwzględnieniem poziomu wody po wyłączeniu pompy.

Najgorsze, montażowe roboty już za mną, zostało jeszcze ustawić to ustrojstwo, odkryc, gdzie jest in, a gdzie out (nie mogli producenci tego oznaczyć przy pompkach?), włożyć wężyki w złączki pompy i sruuu...

Musze doczytać, jak urządzenie zachowuje się w przypadku zaniku prądu i pominięcia dawki. Nie zapomina ustawień? Co do dawek, to obstawiam, że jest tak , jak z tabletkami antykoncepcyjnymi, pominięte dawki zostają zapomniane i będą szły dalej zgodnie z kalendarzykiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha... Nie wiem jak z antykoncepcyjnymi tabletkami, ale jest jak piszesz. Zostaną pominięte. Dozownik ma pamięć i zacznie kontynuować przy kolejnej dawce. Po lewej wężyk do butli, po prawej do sumpa (kręci się zgodnie z ruchem wskazówek). Super, że udało się zrobić szybko i dobrze. Konfiguracja trochę niewygodna, ale nie robi się tego często. Kalibracja każdej pompy jest konieczna przed uruchomieniem systemu.


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zaniku prądu nie gubi ustawień a jeśli w czasie braku prądu pominie dawkę to jej nie uzupełni, dlatego należy rodzic dobowa dawkę na 12 albo nawet 24 wówczas pominięcie jednej dawki niewiele zaszkodzi

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka


ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też słyszałam, że trzeba to najpierw skalibrować. Własnie googlam, jak tego dokonać :)

Żeby się nie naklikać, to planuję ustawić na 6 dawek po 10 ml (takie mniej więcej mam teraz zużycie), z czego każdy płyn będzie wlewany z opóźnieniem 20 w stosunku do pierwszego.

U mnie rzadko brakuje prądu. Cieszę się, że urządzenie nie zapomina ustawień, bo trzeba się podobno s[poro naklikać, żeby ustrojstwo pracowało jak trzeba.

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I raz na jakiś czas sprawdź czy dobrze podaje dawki

Tak w razie "W" to tylko maszyna ;)

Np. Raz w miesiącu podłuż pod wężyk pojemnik

I podaj jedna dawkę w celu sprawdzenia pomp czy podają w/g ustawień

Edytowane przez AnT (wyświetl historię edycji)

... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalibracja za mną. 2 pojemniki, szmata, głowa w sumpie i paluchy bolą. Przyciski nie są przyjazne palcom, trzeba mocno wciskac

A guzik, nie kumam tej instrukcji. Najpierw zrozumiałam, że muszę przetoczyć 100 ml płynu (rodi) i upewnić się że nie ma babelków, a kolejne kroki temu przeczą. Nie ogarniam o co chodzi z tym 100 ml i strzałkami w górę. Klikam w górę i nie pompuje, jedynie znak enter pompuje. No szlag mnie trafi zaraz.

Ma ktoś instrukcje po polsku?

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instrukcji PL nie mam, ale może to pomoże:


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instrukcji PL nie mam, ale może to pomoże:

jest :D

pobierasz i masz w pdf ;)

http://jadwigamorska...-jebao-dp-4.pdf

Edytowane przez AnT (wyświetl historię edycji)

... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O szlag, a ja robiłam odwrotnie, czekałam aż wypompuje z menzurki te 100 ml :) A z polskiej instrukcji wynika, że mam nie patrzeć na to, skąd leci, ale tam, gdzie wlatuje, az wypompuje 100 ml. No dobra, zasuwam jeszcze raz, zamieniam naczynia miejscami :) Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to na jedno wychodzi. Pamiętaj też, że najpierw trzeba przepompować trochę płynu, żeby w wężach nie było powietrza.


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalibracja ukończona. Klikalam stop, kiedy w menzurce wylotowej nazbierało się 100 ml. Jutro będę programować, już mam dość kleczenia przed sumpem na dziś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterownika chyba nie dało się zaprogramować gorzej. Brakuje opcji ile ml na dzień i w ilu dawkach, albo w jakich interwałach miało by to być lane. Ręczne korekty też nie są zbyt przyjemne. Trzeba też regularnie kontrolować głowice. Często w tych pompach jest tak, że się kręcą, a nic z nich nie leci.


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie strasz... ja już dziś mam dość, kolana i palec bolą, a pompa jeszcze nie ustawiona... nie, żebym była jakaś niekumata, ale jednak sporo zachodu z tą pompą. Dobrze, że rurki wylotowe zrobiłam dłuższe niż potrzeba, bo inaczej musiałabym cała wejść pod szafkę, żeby ustrojstwo skalibrowac i ustawic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie prościej kupić było od ebtecha ? Nie dość że Polskie, to b. dobre jakościowo i tanie (w stosunku do możliwości).

I ustawiane "po bożemu" z kompa (ma też klawiaturę dla hardcorów:) )

ps. ja właśnioe do swojej "kminię" mieszadła magnetyczne :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i prościej, ale to mój pierwszy raz z sączeniem płynów automatycznie... przy kolejnym akwarium będę madrzejsza;)

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieszadła bardzo łatwo zrobić, ale jeszcze łatwiej kupić za 115 płn szt.

Na allegro widziałem jakieś do mieszania browaru.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Radek-sl (wyświetl historię edycji)

ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie śmiećmy Koleżance w temacie :)

Ja składam przystawkę do dozownika działającą na zasadzie czterech mieszadeł niezależnie (albo i razem) sterowanych przez sterownik pomp ( sterownik ma 8 kanałów a ja używam 4 - więc szkoda nie wykorzystać), Silniki są po 8 zł, mieszadełka po 5 zł, pvc klej mam, magnesy neodymowe kupię ...

Nika, może rozplanuj sobie dawki na kartce, a potem wklep tylko...


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.