Skocz do zawartości
KamilG

Filtr ro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałem się dowiedzieć na temat filtra nigdzie nie mogę czegoś takiego znaleźć. Mam lodówkę do której mam podpięty jakiś filtr do kostek lodu i wody muszę go wymienić ale też ruszam z akwarium morskim i jestem na kupnie filtra ro czy mógłbym takowy filtr z mineralizatorem podpiąć do lodówki a gdy będę potrzebował wlać wodę do zbiornika wyjąć mineralizator ? Czy ktoś próbował zrobić coś takiego i czy coś takiego zadziała z góry dziękuję za odpowiedź ;)

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są takie rozwiązania. Ja teraz będę konstruował taki system + dodatkowo zbiornik do wody do picia.

Robi się to tak:

Najlepiej mieć system z pompą i czterodrożnym zaworem (chyba każda z jednostek podłączanych do prądu spełnia te wymagania)

Na wyjściu wody RODI dajesz trójnik i podłączasz:

1) Do akwarium - automatyczna dolewka w pełni zautomatyzowana (opcja)

2) Do kranika z wodą RODI

3) Do mineralizatora i dalej do lodówki i/lub kranika do wody pitnej - tu być może warto dać zaworek przeciwko cofaniu się wody.

4) Do jakiegoś zbiornika magazynującego wodę RODI (opcja)

Te jednostki działają na tej zasadzie, że jak któreś z tych końcowych zaworków się otworzy to załącza się pompa i po 20 sekundach zaczyna cieknąć woda. Jedna jednostka może spokojnie obsłużyć wszystkie te zastosowania na raz.


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę to skomplikowane ale dam radę muszę usiąść do tego na spokojnie ;-) dzięki wielkie

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to opis skomplikowany się wydaje. Jedyne co trzeba zrobić to pomyśleć gdzie chcesz mieć wodę RODI, RODI + mineralizacja i pociągnąć tam przewody.

Mniej więcej tak to wygląda:

install-diagram-lg.gif

Ja dodałem po prostu 2 dodatkowe "ujścia", które są bardzo proste w budowie. Wszystko co skomplikowane jest już wbudowane w jednostkę.

Widzę, że pominęli tu pompę, ale ona jest bezobsługowa i jedyne co się z nią robi to podłącza do kontaktu i zapomina o istnieniu. Nie ma też żywicy (niemal zawsze wbudowana w jednostkę), ale to po prostu kolejny pojemnik przez który przepływa woda, taki jak Post carbon filter na schemacie, ale przed tankiem. Traktuj jak schemat ideowy.

Z całego systemu to już masz zmontowane i przychodzi gotowe jako jednostka RO:

gz9djIEw.png

Reszta jest prosta i nawet jak się zrobi błąd, to łatwo je naprawić.

Edytowane przez FunWorld (wyświetl historię edycji)

500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko dam radę a możesz wysłać link do jakiegoś fajnego filtra ? Zbiornik mam na 320l

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mieszkam w Polsce i nie wiem jakie są ceny. Ja swoje dwa filtry kupowałem używane w zestawach. Wymiana membrany i wkładów nie jest droga, a żywotność innych części czyni taki zakup opłacalnym w moim regionie. Może inni się podzielą swoimi doświadczeniami. Jeśli zestaw by był z pompą, to nawet 50GPD wystarczy na wszystkie te ujścia, o których pisałem wcześniej.


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o ceny tylko jaki byłby najlepszy do takich kombinacji żebym wiedział czego szukać w internecie średnio w temacie jestem z tym wszystkim bo dopiero zaczynam. Też będę chciał kupić używkę

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

nie kupuj używki ! - a nowego poszukaj na allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie używka ? Chodzi o to jaki on ma być wydajny i o co chodzi z tym zbiornikiem na wodę ?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mało w Interecie powiadasz?

http://reefhub.pl/filtr-ro-di/

http://reefhub.pl/filtr-odwroconej-osmozy-czesc-2/

Wszystko wyjaśnione i to do tego po polsku...


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dlaczego nie używka ? Chodzi o to jaki on ma być wydajny i o co chodzi z tym zbiornikiem na wodę ?

a dlatego że np membrana może być uszkodzona (albo uszczelki)

no chyba że kupujesz od sąsiada i przyjmie zwrot w razie czego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle że to nie chodzi o membranę bo ona i tak do wymiany a i cały system. No chyba że źle zrozumiałem.

Wysłane z galaktyki S4


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra dzięki wielkie za pomoc wszystkim temat do zamknięcia ;-)

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak... Najtańsze systemy nie opłaca się kupować używane. Te drogie i złożone opłaca się. Na przykład coś takiego:

photo+5.JPG

Taki system (po wliczeniu ceny nowych filtrów i membrany) jeśli kosztuje 30% ceny nowego, to nie widzę powodu, żeby nie iść w tę stronę.

Edit: Nie było wiadomości o zamknięciu jak pisałem. Jeśli chodzi o to co kupić, to ja jestem zwolennikiem bardziej złożonych systemów z booster pump i zaworami czterodrożnymi. Niby drożej, ale wydajność zawsze taka sama i płukanie bardzo oszczędza membranę. Zaczynałem od najprostszej nierozbieralnej jednostki, która była dobra do nalewania wody na podmiankę do baniaków. Te bardziej złożone systemy dają więcej możliwości, bo chronią membranę i włączają jednostkę przy otwarciu dowolnego zaworka (ręcznie, albo automatem - na przykład dolewka) na końcu systemu.

Edytowane przez FunWorld (wyświetl historię edycji)

500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa jest bardzo przydatna jak ktoś ma niskie ciśnienie wody. Jeżeli ma przyzwoite (> 5-6 barów) jest zbędna.

Zawór 4-drożny nie służy do płukania membrany. On służy do tego, zeby można było zamontować zbiornik na wodę in zawór na końcu instalacji (przy wylewce) w instalacjach "kuchennych".

Co miałeś ma myśli pisząc o "systemach, które chronią membranę"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację.

System, który chroni membranę polega na włączeniu jednostki raz na godzinę i przepłukaniu membrany (woda idzie do ścieku). Podobnie przy załączeniu jednostki pierwsze 20 sekund woda jest pompowana w ściek, dopiero po tym czasie zaczyna pompować w docelowe miejsce.

Na szybko wyszukane wideo

(w opisie filmu jest trochę informacji)

500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę z innej beczki..

Czy filtr RO z pojemnikami 10" może pracować na leżąco, czy puszki muszą być w pionie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,
będę musiał żonie zająć kawałek szafki w kuchni [emoji5]️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.