Skocz do zawartości
Arcadio

Produkty ATI

Rekomendowane odpowiedzi

!!TO NIE JEST REKLAMA!! TO SA MOJE PRYWATNE SPOSTRZEZENIA!!

Dzisiaj mialem w koncu okazje obejrzec sobie odpieniacze ATI. Na wystawie jak i w dzialaniu.

Musze przyznac, ze wygladaja fajnie. W akcji widzialem i slyszalem odpieniacz Bubble Master 250. Dwie pompy, mleko w komorze glownej i naprawde cicha praca.

Jesli chodzi o cene to wydaje mi sie ona byc znosna w porownaniu z innymi markami.

Jesli ktos ma ochote zmienic pompe w odpieniaczu to do kupienia za 99€ jest pompa od najmniejszego modelu razem z wirnikiem.

Mile wrazenie zrobila na mnie rowniez lampa Sunpower. Ze zdjec nie moglem nic wywnioskowac ale na "zywca" wyglada solidnie i swieci naprawde fajnie.

No i jeszcze jedno... maja rowniez najnowsza sol ATI. O soli nie moge jednak nic powiedziec. Te kilka opinii, ktore znalazlem nie daja jeszcze pelnego obrazu jej jakosci.

W kazdym razie mam faworyta na odpieniacz do mojego nowego akwa. :(


Akwarium 120 x 65 x 60 | Sump 80 x 50 x 40 | 2 x Reef Flare Pro M | UltraReef Akula UKS 200 | 2 x Tunze 6055 | ATB Airstar 5000

ClariSea 5000 | Węgiel | UVC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arek ten odpieniacz to nie jest aby kopia Royal Exclusive?

Jesli tak to rzeczywiscie pieknie toto pieni :(


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja slyszalem ostatnio o tym Bubble Master same zle rzeczy :]

Znalazlem z miesiac temu cyz dwa sklep z tymi Pompami i odpienkami , cena wzgledna wlasnie jak pisal Arcadio , ale ktos mi ostatnio pokazal fotki i troche wiecej na temat tych odpieniaczy powiedzial dlatego z niego zrezygnowalem.

Arcadio jak go bedzies zmial to sie pochwal jak sie sprawuje i czy wogole tam wszystkie czesci pasuja itd,...

pozdr...

Ps; Pompy z tym ich nowym wirnikiem nitkowym.

http://www.meerwasser-onlineshop.de/shop/index.php/language/de/cat/c1_Absch-umer.html/page/1


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezłe te ich pompki mogą być. Mają przy wydajności przepływu wody 1000L/h aż 1700L/h powietrza. Naprawdę muszą niezle rozdrabniać to powietrze.

Zerknijcie chłopaki na niemieckich forach coś więcj na temat tej pompeczki. Sprzedawana jest nawet ze złączką do podpięcia beasta 1200. Mam w chwili obecnej OR3500 na igle w beascie, ale może ta pompka była by wydajniejsza jeśli idzie o odpienianie.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tam są dwie pompki - to faktycznie mi sie z drugą musiało rąbnąć. W takim razie ta druga powinna miec podobne proporcje pobierania powietrza.

A czy może wiecie jakie one są w przypadku OR3500 z igłą?


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pienia te pompy niezle ale ile pobieraja wat tego tez do konca nie wiadomo nie jest na nich napisane a to co wypisuje producent odpieniaczy to tez nie wiadomo czy to prawda skoro nic na pompkach nie jest napisane , po zatym to nei sa ich pompki :] wiec pisac to sobie mozna .

Slyszalem ze te odpienaicze sa niedopracowane, nie pasuja tam czesci itd,...

A tak one pienia wlasnie jak widzimy na zdjeciu , mialem chec na ten odpienaicz ale zostaje przy swoim .

ATI Odpieniacz

ATI Odpieniacz1

Ps; Arcadio jak go juz bedziesz mial u siebie to zdasz relacje, ciekawy jestem bardzo ja te odpienki sie tam maja .


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przebadalem namacalnie najmniejszy model. W sumie to wszystko pasowalo do siebie. Co mnie troche zastanawilo to czy aby piana nie bedzie przeciskac sie pod oringiem od kubka. Troche to tak strasznie prosto zrobione. Ale moze prosto i skutecznie.

Ten wiekszy model z dwoma pompami naprawde dziala i jakos nie widzialem, zeby gdzies cos z niego wyciekalo niepotrzebnie. A pompy naprawde robia straszny charmider w komorze glownej.

Jakie to sa pompy to trudno stwierdzic na pierwszy rzut oka. W kazdym razie nie pozeraja tyle energii co AM. Tego jestem na 100% pewien.

Moj znajomy pierwsze co zrobil jak kupil nowego AM Blue 3000 czy jakos tak to wywalil oryginalna pompe i zalozyl ATI. I dwie rzeczy staly sie oczywiste: drobniejsze bable w komorze glownej, jest ich wiecej i pompa jest naprawde cicha.

Jeszcze moze takie male ustosunkowanie do tego, ze jest to podrobka Bubble Kinga. W sumie troche jest podobny ten odpieniacz to fakt. Moze tez dlatego sie panowie nie darza sympatia. :( Jesli chcecie zobaczyc prawdziwa podrobke to wyglada ona tak

Bubble Master - FAKE 1

Bubble Master - FAKE 2

Panowie na Tajwanie produkuja taki sprzet. :(


Akwarium 120 x 65 x 60 | Sump 80 x 50 x 40 | 2 x Reef Flare Pro M | UltraReef Akula UKS 200 | 2 x Tunze 6055 | ATB Airstar 5000

ClariSea 5000 | Węgiel | UVC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpieniacz ATI w przeciwienstwie do royala otwory w plycie na dole komory ma wywiercone rownolegle - w royalu sa stozkowe, szerszym do dolu. poza tym sercem royala jest pompa - w modelu do 3000l ma tylko 58w, przeplyw powietrza do 2000lh, przeplyw wody az do 5000lh. Mysle, ze jesli kogos stac na ten najwiekszy model ATI, to powinien pomyslec, czy czasem nie stac go tez na royala - moim zdaniem roznica jest bezdyskusyjna. pzdr


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no dobrze smk pisze ze kazda pompa pobiera ponad 1000l/h producent podaje 2000l/h ale w praktyce wiecej sie osiaga 2200-2500l/h jedynie kiepska rzecza byl wyplyw wody z akrylu ale juz widze robia normalne kolanko pcv i wyplyw juz jest regulowany

Smk na igle tej am kiepsko pieni zaloz na to siatke lub mesha ktorego poszukiwalem w dziale diy wywal ich zwezke bo nie jest dobra zamontuj na wlot przejcie 1" gwint na rure i wywierc jak najblizej wirnika otwor ja teraz podaje powietrze przez rure 12mm ale jeszcze sie da te pompe mocniej zdlawic czekam na rotametr to powiem ci jak i z czym najlepiej pieni


170x60x60 220x90x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szymon masz racje. Produkty R.E. sa naprawde super i niezaprzeczalnie wyprzedzaja inne konstrukcje na rynku.

Niestety nie kazdego stac na Ferrari dlatego jezdza np. VW. Stad chyba wlasnie takie poszukiwania i dla przykladu popularnosc wsrod mlodych akwarystow sprzetow typu Beast czy tez swojego czasu WeiPro.

Chyba jeszcze ustosunkuje sie do tego stwierdzenia:

...

Mysle, ze jesli kogos stac na ten najwiekszy model ATI, to powinien pomyslec, czy czasem nie stac go tez na royala - moim zdaniem roznica jest bezdyskusyjna.

...

Roznica jest bezdyskusyjna ale cena w przypadku R.E. to ~1500€. ATI kosztuje natomiast niesale 500€.

Dodam jeszcze iz nie jestem fanem okreslonego produktu czy tez okreslonej marki i nigdy do tego nie przywiazywalem uwagi.

Nie wiem czy sledzisz niemieckie fora morskie. Ja robie to od pewnego czasu i jesli mam byc szczery to znajdzie sie wiele niepochlebnych opinii na temat samych pomp R.E. czyli Red Dragon'ow i takie dziwne wyciszanie watkow gdzie o problemach z tymi pompami sie pisze. Szczegolnie na forum gdzie rzadza panowie C.S. i R.B.

Ale to moze tylko moje spostrzezenie.


Akwarium 120 x 65 x 60 | Sump 80 x 50 x 40 | 2 x Reef Flare Pro M | UltraReef Akula UKS 200 | 2 x Tunze 6055 | ATB Airstar 5000

ClariSea 5000 | Węgiel | UVC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja wlasnie bede mial red dragona - plan akwarium, oprocz sprzetu dajacego duze mozliwosci, zakladal stworzenie mozliwie najbardziej cichego systemu. przy wyborze pompy kierowalem sie opiniami - nie slyszalem szczerze mowiac zeby ktos mial problem z RD, natomiast HLP czesto trafiaja do naprawy - nawet na tym forum pojawily sie watki na ten temat. do tego praca wewnatrz sumpa - niestety nie mam miejsca na pompe, przy ktorej bede musial wiercic otwory w sumpie. argumentem przeciw jest fakt, ze daje to mniejsze mozliwosci manipulacji przy pompie - zrekompensowalem podlaczeniem do hydrauliki w taki sposob, ze pompe w kazdej chwili bedzie mozna wygodnie zdemontowac i wyjac z kompry. pzdr


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kivalski - daj znać jak idzie tuning OR3500, bo chętnie bym zobaczył większe mleko w moim odpieńku niż jest teraz (choć nie jest tak źle)


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok w sobote ci podzuce fotki co mozesz zrobic na poczatek z wirnikiem a jak bede juz mial rotametr to wtedy sie pobawie dokladniej


170x60x60 220x90x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytając dyskusję na temat Red Dragonów musze stanąć w obronie tych pomp. Aktualnie uzywam 2 sztuk , jednej jako cyrkulacja ( w poprzednim zbiorniku pracowała jako główna) oraz druga w odpieniaczu Bubble King. Nie miałem nigdy żadnych problemów z tymi pompami. Pierwsza wyczysciłem dopiero po 2,5 roku jak sama stanęła . No własnie jest to jedana z nielicznych pomp , w której po zacięciu wirnika nic sie nie dzieje , nawet nie wiem ile dni u mnie był zatrzymany wirnik i sie nie przepaliła. Po wrzuceniu w ocet na pół dnia znowu smiga jak nówka. Po drugie nie znam bardziej energooszczędnych pomp. Jedyny mankament to niska wysokośc podnoszenia bo tylko 4 metry.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w czym sa iwaki lepsze ?

@andrniew

Nie orientujesz sie czy do Pomp RD mozna dokupic wirnik igielkowy ? to znazcy nawet nie wirnik tylko ta igielke sama , bo one sa nakrecane na gwint z tego co wiem ... zawsze mozemy napisac do producenta zeby podeslal ze dwe powiesz ze Ci wpadla niechcacy pod czas czyszczenia do kanalu :( pokazesz orginal odpienka ze masz , moze wypalic :( i wtedy wyskrobie sie cos na wzor ich tego cudownego Royala i pokaze na Niemieckim forum i to z ich pompma ! :( ... pospadali by z fikolow :D:D:D:D

Sam odpieniek zrobic to jest pestka , pompa tez nie problem , brakuje nam tylko wirnika ale i to w sumie jest do zrobienia bo dobrze ze on jest nakrecany na gwint , mozna wytoczyc kolko , powklejac bolce i puscic na srodku gwint ..wymiary sa potrzebne tego kolka , ilosc bolcow , rozstaw itd...

pozdr...


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maja wieksza wysokosc podnoszenia, lopatki wirnika krusza slimaki, sa dlugowieczne. sa jednak glosne - nadaja sie do systemow, gdzie pompa jest oddalona od akwarium (za sciana, w piwnicy). iwaki to chyba najbardziej niezawodne i najbardziej solidne pompy.


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisła Szymon Iwaki są nie do zdarcia , tyle że do cichych nie należa , bo są chłodzone powietrzem. Moja stoi w piwnicy więc hałac mi nie przeszkadza.

Co do wirnika igiełkowego to jak potrzebujesz Swir to mogę spróbować załatwić, chyba że chcesz pokombinować i samemu go skleic , bo wygląda prosto , tarczka z walcami. Jeśli chceswz foto tego wirnika lub samej tarczki to mogę zrobić , dla mnie żaden problem , bo mam jedą pompę nówkę w zapasie, więc tylko rozkręcić.

pzdra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

andrniew zalatw a nie pozalujesz :( (porob odrazu dokladne foty odpienka i podaj wymiary i powiedz ile sztuk odpienkow potrzebujesz :(:(:D

A poznije to juz jak bede mial w reku orginalna igielke to niech sie wtredy chetni zglaszaja :D miski juz opracowalismy :D

1545-skim1.jpg

Ps; Zalatwiaj igielke , pokazemy goebelsowi na co stac Polaka :D


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sama kolumna jest mysle dla ciebie bardzo prosta do wykonania. pozostaje tylko kwestia pompy. pzdr


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesciowo dalem sobie juz siana z tym DIY ale chyba nie spoczne dopuki jeszzcze tego Royala nie wydlubie :(:(:D

No pompa to serducho niestety i jak sam widzisz przekopalem juz rok temu caly net szukajac budowy tego wirnika , w przeciwnym razei juz dawno bym podobny odpieniek wydlubal a dla siebie nawet bardzo podobny :D Dowiedzialem sie rowniez ju wczesnije rozwiazanei tych teleskopow , sitka ...itd...a teraz jak niektorzy maja orginal to bedzie latwiej podejrzec :(


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.