Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Powoli zaczynam się przymierzać do odpalenia zbiornika 140\60\60 504l +sump. Co za tym idzie zaczynam rozglądać się za odpieniaczem w rozsądnej cenie. Co sądzicie o odpieniaczach deltec? np:

-Deltec SC 1660

-Deltec SC 1455

Używa ktoś może ich w akwarium o podobnym rozmiarze?

Dodam że na początek chciałbym hodować lpsy i miękkasy ale wiadomo apetyt wzrasta więc pewnie kiedyś trafią spsy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w swoim mam Deltec 1456. Akwarium o takiej pojemności jak Twoje.

Muszę przyznać że sprawuje się świetnie , dobrze wykonany, bardzo ładnie pieni i jest cichy. Też szukałem najlepszego wyboru spośród kilku - posłuchałem Oliviera i nie zawiodłem się :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w swoim mam Deltec 1456. Akwarium o takiej pojemności jak Twoje.

Muszę przyznać że sprawuje się świetnie , dobrze wykonany, bardzo ładnie pieni i jest cichy. Też szukałem najlepszego wyboru spośród kilku - posłuchałem Oliviera i nie zawiodłem się :)

Jak długo już go używasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już będzie z pół roku , z tym że najpierw w 225l (wcześniej miałem słabszy) a teraz od 2 miesięcy w 500l.

Masz może jakąś fotkę/filmik zbiornika? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem delteca 1455 w 375l a teraz tego samego mam w 576l i też jak na razie chwalę :D Od ponad półtorej roku, chodzi i nic się z nim nie dzieje. Raz przelał ale to z mojej niewiedzy. Jeżeli nie będziesz przesadzać z obsadą to 1455 powinien Ci pociągnąć te 500l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

U mnie Deltec 1455 pracuje od około 2 lat bez problemu w 400 l itrach dość mocno obciążone. Co prawda raz na tydzień konieczność czyszczenia kubka. Ogólnie jestem z niego bardzo zadowolony.

Pozdrawiam Artur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam 1455 a w obiegu 500l. Pracuje ponad rok, obsada głównie SPS oraz LPS-y. Obsada rybna "średnia". Nie mam problemów z utrzymaniem parametrów, nawet powiem w drugą stronę, musiałem bardzo podkręcić karmienie ponieważ parametry cały czas były zerowe. Polecam ten odpieniacz, natomiast jak dla mnie jest trochę głośnawy, ale to kwestia indywidualna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam 1455 a w obiegu 500l. Pracuje ponad rok, obsada głównie SPS oraz LPS-y. Obsada rybna "średnia". Nie mam problemów z utrzymaniem parametrów, nawet powiem w drugą stronę, musiałem bardzo podkręcić karmienie ponieważ parametry cały czas były zerowe. Polecam ten odpieniacz, natomiast jak dla mnie jest trochę głośnawy, ale to kwestia indywidualna.

Trzeba przyznać że zbiornik masz piękny :thumbup: Osobiście na mega cichym odpieniaczu mi nie zależy akwa nie będzie stało w sypialni, najważniejsze by robił robotę.

Co do czyszczenia pojemnika raz na tydzięń, nie widzę w tym problemu na pewno znajdę na to czas :)

Co do obsady rybnej raczej planuje minimalną nauczyła mnie tego przez lata w słodkim akwarystyka naturalna. Głównie zależy mi na pięknej rafie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Jeśli tak, to myślę, że chyba nie masz co przepłacać za przewymiarowany odpieniacz (chociaż pewnie większość tak Ci poradzi). Można założyć pewien zapas, ale w Twoim przypadku 1455 (moim zdaniem) powinien wystarczyć. Jeśli jednak chcesz większy zapas, planujesz jakiś "roszady" w przyszłości możesz kupić model 1660, skręcić go na mocy i w razie czego masz ten komfort.

Edytowane przez ilarios (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Jeśli tak, to myślę, że chyba nie masz co przepłacać za przewymiarowany odpieniacz (chociaż pewnie większość tak Ci poradzi). Można założyć pewien zapas, ale w Twoim przypadku 1455 (moim zdaniem) powinien wystarczyć. Jeśli jednak chcesz większy zapas, planujesz jakiś "roszady" w przyszłości możesz kupić model 1660, skręcić go na mocy i w razie czego masz ten komfort.

Chyba tak zrobię i zakupie 1660 cena w sumie nie wiele większa (w porównaniu z innymi odpieniaczami)

a w sumie cały czas się zastanawiam czy nie zrobić zbiornika 140/70/60h 588l. Zużycie prądu co prawda 2 razy większe ale w sumie zamierzam oświetlać zbiornik 8/10 x 54w także te 13w więcej to nawet nie kropla do rachunku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co sądzicie o takim odpieniaczu

Reef-Octopus-Odpieniacz-PS-2000INT

Używa ktoś może? Mam okazje kupić prawie nowy w super cenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei proponuje Macro Aqua AWN 80 - używam takiego dla 600L i spokojnie daje rade.. no i cena jest przystępne :thumbup:

Edytowane przez MKu (wyświetl historię edycji)

ad2a63f5799d4fff8609f1f6f08c4d34u1024a898.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.