Skocz do zawartości
hajtaler

Wymiana skaly

Rekomendowane odpowiedzi

Trzeba zwracać, ktoś sobie może wziąć do serca ;) mnie też się zdarzało czasem czegoś z telefonu nie doczytac. Teraz się pilnuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam borsuka i zoltak sa małe i kupiłem je właśnie specjalnie do tych glonów i ani jeden ich nie tyka , jak dojdzie do wymiany skaly pójdą oba do sklepu


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie przez kilka miesięcy po zalaniu zbiornika miałem dość szczelnie porośniętą część skały, kulki zaczęły się pojawiać też w innych częściach zbiornika. Na pierwszy ogień poszedł borsuk. Obibok jakich mało, nic nie ruszał, nawet kilkudniowe przegłodzenie nie zmieniało jego zachowań, nie ruszał nic i tyle. Poza tym nie mogłem przejść obok zbiornika żeby nie wpadł w panikę. Po miesiącu doszedł percnon, kolejne dwa miesiące i nic. Jak pojawiły się mitraxy, kupiłem dwie sztuki i po pewnym czasie valonia zaczęła powoli znikać choć nigdy nie widziałem żeby robiły sobie z niej przekąskę. Na chwilę obecną problem valoni przestał istnieć. Takie są moje spostrzeżenia odnoście "pogromców" valoni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak kupiłem aquaroche wiec skala do wymiany borsuk i żółtek darmozjady pójdą do sklepu z powrotem


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak kupiłem aquaroche wiec skala do wymiany borsuk i żółtek darmozjady pójdą do sklepu z powrotem

Obym się mylił ale wymiana skały nic Ci nie da. Uparty jesteś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wcześniej pisałem o algae-x. U mnie trochę pozamiatał ekosystemem w połączeniu z H2O2 (być może to to samo i przedawkowałem), ale i tak lepsze to niż restart.

Z instrukcji fauna marine algae-x

2.) When to use Algae X

Algae X works against every Algae ( not against bacterias !!! )

o Derbesia, and other hairy algaes

o Bubble and Goldalgeas, Halimeda calcerous algae's

o Caulerpa

o Bryopsis Algea need longer treatment

o Dinoflagellates (brown pest )

If Dinoflagellates comes back after a few days then dose again for some days until all Dino´s have gone.

Remember it does not work against Cyanobacteria !

Mi pomogło na beznadziejny przypadek Red Turf Algae. Większość przypadków o jakich czytałem skończyła się restartami. U mnie dało radę wybić to chemią. Ważne, aby zlikwidować refugium na czas kuracji, bo spaghetti obumiera i oddaje syf.


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak kupiłem aquaroche wiec skala do wymiany borsuk i żółtek darmozjady pójdą do sklepu z powrotem

Jeszcze się wstrzymaj z oddawaniem tych zwierzaków. Mitraxy ci porozdzierają valonie i rozniesie sie tego trochę po baniaku dlatego powyższe rybki pomogą ci w zwalczaniu odrastających małych osobników tej algi. Spokojnie czekaj mitraxy z tymi rybkami są najlepszą bronią na to dziadostwo. Poza tym boruk będzie ci obskubywał skałę i całe akwarium z pozostałej zieleniny... Pozdrawiam

Edytowane przez sumka33 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak kupiłem aquaroche wiec skala do wymiany borsuk i żółtek darmozjady pójdą do sklepu z powrotem

Witam

Gdzie kupiłeś aquaroche?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze się wstrzymaj z oddawaniem tych zwierzaków. Mitraxy ci porozdzierają valonie i rozniesie sie tego trochę po baniaku dlatego powyższe rybki pomogą ci w zwalczaniu odrastających małych osobników tej algi. Spokojnie czekaj mitraxy z tymi rybkami są najlepszą bronią na to dziadostwo. Poza tym boruk będzie ci obskubywał skałę i całe akwarium z pozostałej zieleniny... Pozdrawiam

aha sorry, nie zwróciłem uwagi na początek postu że już kopiłeś aquaroche... powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Gdzie kupiłeś aquaroche?

Pozdrawiam

tutaj http://www.abyssaquatics.co.uk/gallery/aquaroche/ maja cala galerie i wszystko od reki

co do żółtka i borsuka większych obiboków nie widziałem ale od początku kupuje ryby do zabicia plag i za każdym razem mało skuteczne są, a chciałbym w końcu kupić te rybki co planowałem


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie są obiboki, po prostu gustuja w innych glonach. Rybki mają swoje indywidualne smaki, mają prawo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.