Skocz do zawartości
hummel

EUPHYLIA kiedy wprowadzić

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam akwa 125l już chyba 4 miesiąc

Na razie same miękasy ( ok 12szt) ryby ,kraby

Wszystko żyje i ma się dobrze, na razie nie miałem straty

Kiedy mogę wsadzić euphylie i czy się sugerować że to już pora i mogę

Każdy mi odradza, ale w postach widzę że wiele osób ma LPS'Y w świeżych baniakach a sam koral jest opisywany jako prosty...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz :) . Mam 2 euphyllie czwarty rok i wg mnie to dosyc wytrzymale koralowce.

baszurek nadaje mobilnie...

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też bym się nie bał jeżeli parametry masz stabilne (niekoniecznie idealne)


112+100 sump

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli miekkie,ryby i bezkregi maja sie dobrze,to nie ma sie czego obawiac - amoniaku i azotynow brak,choc testy zawsze warto dobrze zrobic. Euphyllie dosyc dobrze czuja sie w lekkim bagienku,w Reefmaxie NO3 mialem na poziomie 2-3 ppm,fosforany rzedu 0,02÷0,05ppm,z czasem fosforany wywalily w kosmos (rzedu 0,5) i euphyllie rosly na potege,przy przekladce zrobilem sobie spore szczepki i obdarzylem jeszcze nimi kilka osob :). W obecnym baniaku PO4 i NO3 wg saliferta jest absolutne 0,jedna z euphylli ma sie srednio/przyzwoicie,natomiast druga rosnie i dzieli sie na potege (choc z tymi zerowymi parametrami jak to jest do konca to nie wiem,bo 7 miesiecy od zalania niewielka ilosc glonow caly czas sie utrzymuje).

baszurek nadaje mobilnie...

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja euphylie zasiedliłem w akwarium trzy miesiące po starcie, to jest jakieś 1,5 roku temu i żyje i rośnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie czas a parametry mają kluczowe znaczenie. pod LPS-y NO3 2-4, PO4 0,02 - 0,05 i będą szczęśliwe.

Euphyllia wytrzyma i wyższe parametry.


acee4e0f3e82859a8ba176830428e15au882a770.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie bój, wkładam ja mam trzy gdzieś od trzeciego miesiąca. Żyją, pompuje się fajnie choć przyznam że zdarzyło mi się wachać parametrami, jedyne na co trzeba uważać to żeby nie uszkodzić mechanicznie.

Wysłane z galaktyki S4


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale trzeba pamiętać, że Euphyllia Euphylli nierówna. W ramach rodzaju Euphyllia wyróżniamy kilka gatunków i one różnią się trochę upodobaniami. . Ogólnie Euphyllia ancora oraz paraancora wydają się być łatwiejsze w hodowli od pozostałych gatunków. Być może wynika to z tego, że w naturze żyją na mało osłoniętych fragmentach rafy i na niewielkich głębokościach. Euphyllia divisa oraz paradivisa wolą w naturze miejsca osłonięte i zacienione, często spotykane są w wodzie mętniejszej. Euphyllia glabrescens żyje zwykle w lagunach, gdzie woda często jest mętna a prąd wody spokojny i laminarny.

Zasadniczo skłaniałbym się ku stwierdzeniu, że Euphyllie to jednak nie takie proste koralowce. Owszem, zdarza się, że w świerzych akwariach dobrze sobie radzą, ale z moich doświadczeń a także z opowieści klientów wynika, że w trochę starszych akwariach mają się jednak lepiej. Czasami Euphyllie zaczynają marnieć nawet wtedy, kiedy parametry wody są teortetycznie jak najbardziej w porządku i tak naprawdę nie wiadomo, co im dolega i dlaczego...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.