Skocz do zawartości
Cichyppg

co to za glon ? porosly w jedna dobę.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Co to jest za glon ? Porosly przez praktycznie jedna dobę. Parametry wody mam książkowe. Akwarium ustabilizowane się jakieś 3 dni temu. Glon był także na szybach ale dziennie czyszcze szyby. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Jutro będę szorowal koral w celu usunięcia go jednak chciałbym wiedzieć co to za rodzaj. Cyjano brak tylko właśnie z tym mam problem. Aiptasia tez nie występuje w tym zbiorniku.

post-27202-0-63987900-1471892061_thumb.jpg

post-27202-0-01485700-1471892080_thumb.jpg


f718499c1c8cef6730f9fd03c8125cab.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Marku jest to w 99% ten glon ponieważ ma podobną budowę. Muszę z nim powalczyć bo obrasta mojego cactusa.


f718499c1c8cef6730f9fd03c8125cab.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Marku jest to w 99% ten glon ponieważ ma podobną budowę. Muszę z nim powalczyć bo obrasta mojego cactusa.

Ten koral jeszcze żyje czy fotka do bani?


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żyje i na razie ma się dobrze ale podejrzewam że bryopsis za niedługo go wykończy.

Tak sobie czytam o tym glonie i kurcze ręce opadają ponieważ nie ma skutecznego zabiegu neutralizującego tego glona. Nie dziwi mnie teraz dlaczego mam idealne parametry wody gdyż ten glon pochłania azoty i fosfor by żyć i się rozmnażać. W między czasie wpadłem na taki pomysł, myślę że wręcz idealny... nie mam na razie za dużo życia w akwarium bo mam tylko xenie x2 i acropora i parę grzybów i tak sobie pomyślałem żeby dołożyć trochę mediów filtracyjnych by zebrać jeszcze więcej fosforu i azotu z wody dodatkowo dolałem 20ml microbe extreme do akwarium bo obniża znacząco związki fosforu i azotu. Czy taki zabieg może pomóc w walce z tym glonem ? Czy po prostu błędnie myślę ? Dodam że glon pokazał się dopiero po zmianie oświetlenia. Mam oświetlenie ledowe 150W 50% białe i 50% RB do tego 4 UV. Wcześniej nie było problemu z tym glonem dopiero po montażu nowej lampy. Od godziny 20:00 zaciemniłem akwarium i postanowiłem nie załączać światła w akwa by się tego częściowo pozbyć ponieważ ten glon pochłania każde światło więc muszę odciąć każde źródło światła więc postanowiłem owinąć akwarium specjalnym materiałem który ma 0 przepuszczalność światła. Czy to coś da ? miał ktoś problem z tym glonem i znalazł jakieś rozwiązanie ? Na necie znalazłem masę artykułów dotyczących tego glona i wiele wypowiedzi o nieudanych walkach więc tak sobie myślę zobaczę czy tak coś wywalczę.


f718499c1c8cef6730f9fd03c8125cab.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz powalczyć to szoruj skalę.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to oczywiście od jutra zaczynam robić tylko zrobię to w osobnym zbiorniku by pozostałości bryopsis nie wpuszczać do wody bo znów się zasiedli w innym miejscu.


f718499c1c8cef6730f9fd03c8125cab.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

szoruj - ale poza zbiornikiem :)

ponoć działa wyzerowanie parametrów a potem Magnesium (Kent Marine ?) i podniesienie powoli do 1500-1600ppm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem o poniesieniu Mg ale w wielu tematach pisali że nic to nie da a nie jestem pewny czy po podniesieniu Mg do 2000 nie zaszkodzę reszcie. Jeśli faktycznie to ma pomóc to może warto spróbować...


f718499c1c8cef6730f9fd03c8125cab.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbij też kh,glony nie lubią wysokiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, najlepsza metoda to ślimaki :)

U mnie dollabela i australium to koszą :)


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro się wybieram do e rybki po mitaxa ponoć pomaga. Co do ślimaków z nimi ponoć różnie bywa. Co do chemii nie jestem zwolennikiem tych substancji, nie wiem jak w morskim bo dopiero zaczynam przygodę ale w slodkowodnym tez to omijam bo później ciężko wrócić do stanu naturalnego mimo zastosowania wegla

Dzisiaj podłączyłem filtr UV-C do obiegu zobaczymy czy coś da. W slodkowodnym glony się traciły i przede wszystkim był zahamowany wzrost. Jutro jadę do e rybki po parę zwierzaków zobaczymy co się będzie dziać. Oczywiście o rezultatach będę pisał na bierzaco


f718499c1c8cef6730f9fd03c8125cab.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedys przytargalem to paskudztwo z jedna szczepka (na skalce), duzo czytalem o nim, i zaryzykowalem... jest kilka ryb, ktore niby sobie z tym radza... najlepszy Naso, ale ja akurat kupilem malego Borsuka (Lo Uspi) i...wyjadl mi wszystko! I pozbyl sie wszystkich innych glonow rowniez ( w tym tez zaczatkow glonow kulkowych). Niby to loteria- jedna ryba ruszy, druga nie, ale zauwazylem tez, ze to tez kwestia karmienia... moj akurat wzial sie za glony, gdy dwa dni bylem poza domem i jedzenia bylo mniej (bo tylko automat dozowal). Masz dosyc maly baniak, ale moze kup malego, niech wyje wszystko, a potem go odsprzedaj...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem właśnie o tym borsuku . Ponoć trzeba go lekko wygodzie i wcina aż miło. Obawiam się ze później będzie problem ze sprzedażą a rybka jak na moje akwarium zdecydowanie się nie nadaje.

pić żeby już był na stałe wiec to tylko dodatek a też czytałem że u kogoś tam wcina te glony

Chce kupić taką ekipe:

Mitraxa

Astralium spp.

Dolabella spp.

Jeżowiec Mespilia globulus 

Jezowca chce kupić żeby już był na stałe wiec to tylko dodatek a też czytałem że u kogoś tam wcina te glony

mitrax tego nie ruszy :(

Miałeś juz ten problem ? Czytałem że właśnie bardzo dobrze czyści te glony ale to może być tak jak z rybami, jedne wcinają a drugie nawet nie tykna...

Edytowane przez Cichyppg (wyświetl historię edycji)

f718499c1c8cef6730f9fd03c8125cab.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mitrax zdecydowanie nie jest na te glony...

Ale jak na moje koral ( a raczej jego szkielet), ktorego porasta glon juz dawno jest trupem- raczej na zdjeciach nie widac, by jeszcze zyl, wiec jesli masz ten glon tylko na nim, to wyrzuc go jak najszybciej, w calosci.

Edytowane przez Creol (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glony mam wszędzie w tym właśnie jest problem. Gadałem z gościem z e rybki mówił żeby potraktować go magnezem przez 2 tygodnie. Wiec jutro wlewa pierwsza dawkę magnezu. Będę powoli dźwiga aż do 2000 zobaczymy czy to pomoze


f718499c1c8cef6730f9fd03c8125cab.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

zerknij najpierw na mój post wyżej - o magnezie

i tak - miałem mitraxa i to "coś" na skale - ani razu nie ruszył

może gdyby wyjąć skałę do osobnego zbiornika i kraba przegłodzić ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glony mam wszędzie w tym właśnie jest problem. Gadałem z gościem z e rybki mówił żeby potraktować go magnezem przez 2 tygodnie. Wiec jutro wlewa pierwsza dawkę magnezu. Będę powoli dźwiga aż do 2000 zobaczymy czy to pomoze

Poczytaj na temat tego sposobu. Elementem kluczowym był Mg Kenta ale podobno zmienili skład. Trzeba troszkę poszperać czy to prawda.

Myślę że najskuteczniejszą metodą bedzie dobranie naturalnego wroga. Zawsze możesz go odsprzedać nawet poniżej ceny zakupu ale to i tak warto.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj na temat tego sposobu. Elementem kluczowym był Mg Kenta ale podobno zmienili skład. Trzeba troszkę poszperać czy to prawda.

Siem aRomek

No zmienili i już nie to samo ;)

kiedyś było o tym pisane

Albo samemu próbować

Chlorek plus siarczan podciągnąć na 2k i trzymać z miech

1/8 bufor i jazda

Myślę że najskuteczniejszą metodą bedzie dobranie naturalnego wroga. Zawsze możesz go odsprzedać nawet poniżej ceny zakupu ale to i tak warto.

1 na 10 ale próbować można

Edytowane przez AnT (wyświetl historię edycji)

... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja jestem 1 z 10, kraby i wygłodzone pokolce z borsukiem załatwiły temat. Ale to było wieki temu.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak postanowiłem kupić borsuka. Jak wcześniej pisałem nie jestem zwolennikiem ruszania parametrów w taki sposób. Dodatkowo zauważyłem ze moje turbo bardzo ładnie wpierdziela glon. Obserwacje prowadziłem 4 godziny i w miejscu przejścia turbo nie ma śladu po glonie . W czwartek będzie borsuk mam nadzieje ze poradzi sobie z tym. Po czyszczeniu borsuk trafi na sprzedaż ponieważ moje akwarium nie nadaje się do hodowli tego gatunku


f718499c1c8cef6730f9fd03c8125cab.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Paczka dotarła z e rybki. Mimo wszystko zamówiłem mitraxe i powiem wam że był to szczal w dziesiątkę ! Mitrax zżera bryopsis jak szalony. Rwie całe kepki tego glona i wcina. Zastanawiam się jeszcze nad jedną sztuka bo w przeciągu 30 minut wyczyścil skalę 10x10cm


f718499c1c8cef6730f9fd03c8125cab.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

wow - to masz farta

jak skończy robotę to go chętnie odkupię :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.