Skocz do zawartości
lukaszt0

Czy ukwiały parzą się wzajemnie?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie.

Np. 2 quadri w różnych odmianach barwnych?

Lub zupełnie różne gatunki ukwiałów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien,ale wydaje mi się,że ukwiał parzy wszystko czego dotknie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z reguły schodzą sobie z drogi. W warunkach sklepowych nie zaobserwowałem, aby robiły sobie krzywdę, z tym że to jest sklep i one dość szybko zostają sprzedane. Niemniej jednak trzymamy w jedym akwarium wiele różnych ukwiałów i dają sobie radę...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dwa quadri czerwony i zielony siedzą razem i nie ma problemu.

post-25930-0-49601600-1471898480_thumb.jpeg

Edytowane przez madizal (wyświetl historię edycji)

ba1d0dbe44d268c0978d77430793cdd9u1087a952.png

Akwarium przód, boki OPTI 200l (100x40x50), Odpieniacz: Comline® DOC Skimmer 9004 + Comline® Filter 3162 (Reefpack 250), Cyrkulacja: 2xJebao RW-4, Newa Wave 1.6 adj, Światło: 4X39W Blau Lumina (2xGiesemann Actinic Blue,1xPower Chrome Aquablue,1xGiesemann Super Actinic), Dolewka: Tunze Osmolator 3155, Sump: Brak, 13kg żywej skały, 18kg żywego piasku, grzałka Newa Therm 75W umieszczona w filtrze, Zasilacz awaryjny 400W akumulator AGM 12V55Ah 12h pracy zbiornika, Filtr osmozy: Aqua Vita RO4 - DEMI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Dwa różne ukwialy beda sie parzyc raczej na 100% tak przynajmniej jest u mnie.

Co do dwóch quadri o róznej kolorystyce..? Nie jestem pewien, ale szansa jest duża..

Ja mam dwa czerwone i jak znajdą sie obok siebie, to walka jest od razu - mniejszy zawsze przegrywa i ucieka :fish:

Edytowane przez MKu (wyświetl historię edycji)

ad2a63f5799d4fff8609f1f6f08c4d34u1024a898.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykle po podziale rozchodzą się w różnych kierunkach, ale czy dlatego że się parzą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest identycznie, jak u Madizal'a. Mam dokładnie te same ukwiały żyjące obok siebie, przeplatające się mackami, choc ciągle mam przekonanie (poparte opinią pracownika sklepu morskiego) , że ten zielony to nie quadri, tylko heteractis magnifica :) Tak czy siak Madizal i ja mamy ukwiały z tych samych źródeł i u mnie obydwa podobnie lubią swoje bliskie towarzystwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Quadi po podziale siedzi obok siebie i nic się nie dzieje.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Quadri quadrika nie parzy sie z crybopsisem crassa rowniez nie parza sie mozesz miec kolo siebie 4 rozne odmiany kolorystyczne i tak nic sobie nie zrobia

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam trzy quadricolor obok siebie około pół roku i nie robią sobie krzywdy. Co do innych to dzisiaj wyciągałem malego ukwiała anemonia virdis i nie chcący go wypuścilem obok quadri, który objął go mackami i chciał go pożreć. Tak to wyglądało. Musiałem pensetą go wydzierać.

Edytowane przez Waldigar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie 9 sztuk quadri w różnych kolorach przeplatało się mackami i nic sobie nie robiły, ale od piaskowego się cofają natychmiast

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak bynajmniej to wyglądało.

offtopicznie: PRZYNAJMNIEJ!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest może ktoś w temacie czy quadri parzy się z euphylią, czy euphylli quadri potrafi uprzykrzyć byt? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.