Skocz do zawartości
Gość

Maxspect Cellestial... czy AK-60 do 55l netto?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Jak w temacie. Chciałbym wreszcie zmienić oświetlenie ze znienawidzonych przeze mnie 4 modułów po 6W Aquaela. (Kostka 40x40x40. Netto będzie... z 55 litrów). No i teraz co począć? Rozważam dwie opcje:

1) Maxspect Cellestial C35F - 35Wat. Fajna, bo każdy kanał programowalny i odpada sterowanie jakimiś tanimi wyłącznikami czasowymi, które potrafią wywinąć fikoła przy zaniku prądu.

2) "Jebałka"/Jecod AK-60. Wiadomo- większa moc (63W), można skręcić, przyszłościowa (choć na tym mi totalnie nie zależy żeby ją kiedyś wykorzystać, więc ten argument odpada i nie traktuję go priorytetowo), ale nie ma automatycznego sterowania kanałami, timerów etc. Jest to do przeżycia.

Póki co, mam miękkie/lps i te obecne 24W Aquaela jakoś to ogarniają, choć szału nie ma. Chciałbym coś mocniejszego, dla bardziej wymagających stworzeń. Czy te 35W wat z Cellestiala mi w 100% wystarczy, czy też się nie bawić i iść na całość i wziąć Jebao, bo 35W to dla 55 litrów netto będzie za cienko?

P.S.

Oczywiście wiem z czym się wiąże zmiana oświetlenia w działającym zbiorniku, jak to w miarę bezboleśnie zrobić etc.

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrze, jeśli chcesz tanio i tylko żeby "coś tam" świeciło, plus dreszczyk emocji przy montażu (uda się czy nie, wpadnie czy będzie wisiała) bierz jebao. Jeżeli chcesz dobrze i porządnie, mieć spokój i efekt, bierz maxpecta.

To tak jak z pompami - jebao zrobiło podróbkę maxpecta, ludzie się podniecają że "cud-miód-malina", a prawda jest brutalna - dupiasty sterownik, brak gumek antywibracyjnych, złe skopiowanie mechanizmu. Znaczy warczy i "średnio" wydajny. "Ale mam klona GYRO i nie przepłaciłem jak naiwniacy..."

A najlepiej, zadzwoń do Salariasa (Mariusza - pogadaj z nim), doradzi, wyjaśni, a i może jakiś "rabacik" złapiesz. Może na jakieś testy lampę weźmiesz... Na pewno nic nie stracisz na telefonie, bo facet sensowny i pasjonat.

ps. 35 W w maxpekcie przebije chińskie klony jakością spokojnie - zobacz na nowe eternale - ledwo 130 W a oświetlają dużo większe zbiorniki niż by wyniakło z rozmiarów lampy i watów...

Edytowane przez dale (wyświetl historię edycji)

125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja też bym się skłaniał ku czemuś markowemu, ale jedyne co mnie trzyma przeciw Cellestialowi to niepewność odnośnie mocy. 35Wat. Czy dla wymagających stworzeń (póki co takich nie mam i Aquaelki jakoś dają radę) te 35Wat nie będzie za mało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie ma z maxpecta czegos mocniejszego? Jabeo nie bierz bo bedzie problem z serwisem.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A nie ma z maxpecta czegos mocniejszego? Jabeo nie bierz bo bedzie problem z serwisem.

Niby jest też wersja 70W, ale nie widziałem jej w żadnym naszym sklepie no i cena nie jest mi znana. Podejrzewam że jest sporo droższa niż ta 35W, więc jeśli kosztuje powiedzmy okolice 1000, to odpada, bo za tysiąca to jest wiele innych opcji. Ja chcę się zamknąć w 6-7 stówkach. To rozsądnie jak do takiej "szklanki" jak moja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem Razora i ogólnie lampa super ale jak dla mnie świeci zbyt "różowo" i za cholerę nie da się tego wyregulować :( Podobno jest to idealne światło dla wzrostu korali ale dla mnie ten cukierkowo-różowy odcień był nie do przyjęcia :) Wymieniłem na Zatlighta i jestem bardzo zadowolony, można ją wysterować jak tylko się chce i nie ma już takiego różowego odcienia :) No ale wszystko to rzecz gustu, proponuję żebyś najpierw na żywo zobaczył jak świeci Maxspect, a dopiero później ją kupował :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maxpect ma różne moduły, przynajmniej razyry tak miały - poszukaj może nano ? Ale jestem pewien że i te 35 W wystarczy w zupełności.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadzwon do szefa Salariasa z Krakowa to Ci cos fajnego napewno dobierze w dobrej cenie.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Maxpect ma różne moduły, przynajmniej razyry tak miały - poszukaj może nano ? Ale jestem pewien że i te 35 W wystarczy w zupełności.

I to jest już jakiś trop... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Razor faktycznie ma taki nieprzyjemny fioletowy zafarb, korale to lubią bo rosną pod tym dobrze, ale dla oka mało przyjemny... Z dwóch Maxspectów zdecydowanie wybrałbym Cellestial, spokojnie powinien wystarczyć do takiej pojemności.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A taki razor nano z targowiska?

http://nano-reef.pl/...azor-nano-rw-4/

Za drogo - używka - sprzedaje teoretycznie drugi właściciel, nie wiedomo ile faktycznie świeciła i tylko dwie stówki taniej? Ja bym dołożył i brał nową z gwarancją.

Choć, jeśli miałbym iść na całość i chciałbym lampę bezkompromisową, brał bym eternala - wielopunktowe światło, wiele kanałów, przy takiej kostce chodził bym na ułamek mocy, zaś pełne spektrum barw (od czerwieni po UV) robi wrażenie. Dla mnie to docelowe światło. Ale rozumiem że cena tutaj może stanowić barierę nie do przeskoczenia.

Pamiętaj że punktowe światło daje cienie.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wolałbym coś nowego, z gwarancją. Wezmę chyba tego Callestiala 35W w wersji "F".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już kupisz to czekam na recenzję, bo też się nad nią zastanawiam


d500ece3b854be2a513c6929b6054b12u1617a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jak już kupisz to czekam na recenzję, bo też się nad nią zastanawiam

Jest kupa filmików na YT. Właśnie oglądam sobie jeden po drugim. Na pewno pomogą w podjęciu decyzji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.