Skocz do zawartości
Jorgen

Mandaryn

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć ,

Mam zbiornik 60l sporo korali i dwa blazeny, myśle o jeszcze jednej rybce czy mandaryn będzie dobrym pomysłem ?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zależy od tego czy skałę masz dojrzałą i czy jes na niej dostatek życia....inaczej nie wpuszczaj. Ew kup takiego co żre mrożonki...


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skala dojrzała jest około 5-6kg. Miałem dunsela ale blazeny strasznie go ganiały

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się podepnę pod pytanie.

Możliwe jest trzymanie kilku różnych mandarynów ? Np Synchiropus splendidus i picturatus? Czy raczej się nie dogadają?


fb68ced9b723c904dcbdb3c160e7c3c3u1421a1274.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem przestrzec wszystkich którzy uważają że mają dużo życia w skale dla mandaryna. Skały mam ok 35kg. Życia na kilogramy. Moja wyhudzona parka wyłapala 90% w tydzień. Musiałem dopuszczać zooplankton z refugium i zwiększyć lanie fito. Mają brzuchy bez dna. Jedzą 24h. I dopuki mają żywy nie rusza mrożonek. Wiec 5kg skały na parę to tak jakby nic.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 3 szt i jest ok. Teraz mam duży baniak i skały ze 100kg i mandaryny są szczęśliwe. Ale jak parę lat temu zakładałem swoje piersze 30L aquela,w sklepie powiedzieli mi że mandaryn do 30L jak najbardziej,kupiłem i żył może ze 2 tyg. Ot taka jest polityka sklepów. Teraz jako stary wyżeracz stanowczo odradzam mandaryna do 60L.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jaka rybę polecacie do agresywnych blazenkow może bardziej taka co siedzi w skale chciałem cos pożytecznego

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

To jaka rybę polecacie do agresywnych blazenkow może bardziej taka co siedzi w skale chciałem cos pożytecznego

Weź sobie jakąś babeczkę w parze z krewetką pistoletową (tą mniejszą- Alpheus Randalli). Będziesz miał pięknie przemodelowany piasek co jakiś czas. To bardzo pożyteczne :) , a przecież chciałeś by było pożytecznie. Moim zdaniem lepsze to do mieszania podłoża niż leniwe Nassariusy (u mnie się średnio sprawują). No chyba ze masz jakieś ślimaki, kraby etc to wtedy mogą paść jej łupem (Choć też niekoniecznie). Widziałem zbiorniki gdzie wszystko żyło od długiego czasu w zgodzie.

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Salarias?

Siedzi w skale, nie rzuca sie w oczy, a jak go widac to ubaw pierwsza klasa. Pozyteczny, czysci glony, chcoiaz u mnie woli zostawic cala szybe w calusach niz skubnac cos ze skaly. Moj ma wielki, napchany beben.

Nie plywa duzo, wiec ciasno mu nie bedzie. Moj nie interesuje sie w ogole zadnymi innymi stworzeniami w akwa ani nic go raczej nie zaczepia poza krewetka czyszczaca, ale ja jakos znosi.

W niebieskim/aktynice uwidacznia fajne kolory/ubarwienie.

Edytowane przez mnap86 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wez sobie parke chromisow i parke apogeonow leptocatus.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A te blazenki duze, mocno agresywne? Siedza w ukwiale? Bo bardzo interesujaca i zabawna ryba (a przy tym zjadasz glonow) to Escenius Stigmatura- polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 700 l i 80 kg skały, ale dwa mandaryny się kompletnie nie tolerowały i musiałam zostać przy jednym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 700 l i 80 kg skały, ale dwa mandaryny się kompletnie nie tolerowały i musiałam zostać przy jednym.

Bo trafić na dobraną parę mandarynów to wyższa szkoła jady.


acee4e0f3e82859a8ba176830428e15au882a770.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Salariasa nie bierz na 60 litrowe akwarium to zdecydowanie za małe jest dla takiej ryby.

Najlepiej jakaś babkę z krewetka na pewno błazny sie nie nie zainteresują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem przestrzec wszystkich którzy uważają że mają dużo życia w skale dla mandaryna. Skały mam ok 35kg. Życia na kilogramy. Moja wyhudzona parka wyłapala 90% w tydzień. Musiałem dopuszczać zooplankton z refugium i zwiększyć lanie fito. Mają brzuchy bez dna. Jedzą 24h. I dopuki mają żywy nie rusza mrożonek. Wiec 5kg skały na parę to tak jakby nic.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

swiecisz 24 h ze tyle jedza :)

zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich teoretycznie dla mandaryna 60l to za małe,ja miałem na początku w 50l przez 8 miesięcy i wszystko było ok.Po 8 miesiącach przłorzyłem mandaryna do drugiego akwarium 300l w obiegu 400l do dam dojrzałe czteroletnie,parametry były ok. 2 tygodnie później mandaryn padł.Więc na to nie ma reguły.Mój znajomy ma hepatusa 15 cm w akwarium 180 litrów już ile czasu i wszystko jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo trafić na dobraną parę mandarynów to wyższa szkoła jady.

Czesc

Przeciez to widac czy to samiec czy samiczka..ja mam parke i jest super..

Edytowane przez Diodon (wyświetl historię edycji)

ttttttttooooooooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc

Przeciez to widac czy to samiec czy samiczka..ja mam parke i jest super..

Ja mam wrazenie, ze koledze pinki chodzilo o "dobrana" pare, a nie tylko pare ( w sensie samiec + samica). A nie zawsze para oznacza dobrana para (np moja para ignoruje sie zupelnie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wrazenie, ze koledze pinki chodzilo o "dobrana" pare, a nie tylko pare ( w sensie samiec + samica). A nie zawsze para oznacza dobrana para (np moja para ignoruje sie zupelnie)

Dokładnie o dobraną parę mi chodziło. Jeśli się ignorują to jeszcze jest o.k Niestety często bywa i tak że samiec wykończy samicę z sobie tylko znanych powodów.


acee4e0f3e82859a8ba176830428e15au882a770.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem Pictoractusa, ponoć karmiony mrożonkami. Niestety w akwarium wytrzymal 3 tygodnie. W zbiorniku pełno skały - na pewno więcej niż w sklepie. Trzeba trafić na dobrego i uczciwego sprzedawcę bądź osobnika którego widzimy w sklepie od dłuższego czasu a nie kupić prosto z kwarantanny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.