Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Opel mi się zepsuł. W ogóle, to nie jestem zadowolony z ich serwisu.

Upss.... pozwą mnie za to?

P.

Ty ich pozwij. zobaczysz co się będzie dziać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ręce mi opadły....

Początkująca, kupiłaś to akwarium i sprzęt? Zapłaciłaś za nie? To chyba wszelkie pudełka, paragony, faktury, rachunki mają być u Ciebie. Jak niby ma wyglądać sprawa gwarancji na zakupione urządzenia??? Jeśli zrezygnujeszz usług firmy, albo jeśli firma nagle zniknie to żegnasz się z gwarancją? Placilas za nowy sprzęt czy używany?


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png?upd=20160616230431

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak radziliscie wyjelam kubel z odpieniacza i wtedy cala piana od razu wleciala mi do sumpa. U was sie tak nie dzieje wiec podejrzewam ze mam go zle ustawionego. Mozna podlozyc pod niego plastik jakis zeby stal wyzej? Plastik + woda morska to dobre polaczenie?

Najbardziej energiczny i radosny blazenek mi zdycha:( od 3 dni nic nie je, juz nie ma sily plywac. Czy zlowienie go do siatki trzymanej przy tafli wody i wsypanie jedzenia cos pomoze czy tylko bardziej go zestresuje? Tak mi przykro bo on byl taki wesoly, szybki, pierwszy do jedzenia a teraz patrze jak powoli zdycha:(

Dzwonilam juz do jednego akwarysty ze Szczecina ale dzis nie da rady przyjechac a nie moge czekac do jutra. Bede obdzwaniala kolejnych:)

Ręce mi opadły....

Początkująca, kupiłaś to akwarium i sprzęt? Zapłaciłaś za nie? To chyba wszelkie pudełka, paragony, faktury, rachunki mają być u Ciebie. Jak niby ma wyglądać sprawa gwarancji na zakupione urządzenia??? Jeśli zrezygnujeszz usług firmy, albo jeśli firma nagle zniknie to żegnasz się z gwarancją? Placilas za nowy sprzęt czy używany?

Oczywiscie za nowy. Wczesniej nie przyszlo mi do gloey zeby wolac fv bo i tak ta sama osoba miala robic serwis. Ale jesli cos sie zepsuje to ten serwisant musi mi to naprawic bo on odpowiada za sprzet ktory mi kupil.


żywa skała 10kg, żywy piasek, Sinularia sp., Sarcophyton, Discosoma sp.mix-green, Cladiella, Clavularia, Perconon gibbesi, Pseudanthias squamipinnis,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Obdzwaniaj, bo twoja sytuacja to walka z czasem. Nie możesz sobie pozwolić na czekanie 3 tygodnie na kogoś z Warszawy, czy coś w tym stylu. I żadnych nowych zwierzaków, bo już z krewetkami, które odradzali Ci wszyscy przegięłaś i nie chcę być złym prorokiem, ale jeśli się nie pospieszysz- pożegnasz się ze wszystkimi stworzeniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popytaj może ktoś ma zbiornik żeby Ci przygarnąć resztę ryb na chwile w TYM STANIE. Ciężko będzie ale spróbować warto. Zresztą skoro serwisant ci przywiózł chore ryby niech je teraz weźmie aż zbiornik się ustabilizuje.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Popytaj może ktoś ma zbiornik żeby Ci przygarnąć resztę ryb na chwile w TYM STANIE. Ciężko będzie ale spróbować warto. Zresztą skoro serwisant ci przywiózł chore ryby niech je teraz weźmie aż zbiornik się ustabilizuje.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Nie wiadomo czy przywiózł chore. Mógł przywieść zdrowe, a padać mogą z powodu warunków w zbiorniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W którymś poście było ze chore od dostawcy były czy coś.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

W którymś poście było ze chore od dostawcy były czy coś.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Gdybanie i takie sobie chyba dorabianie ideologii, tłumaczącej padanie jednej po drugiej. Nikt ich na oczy nie widział, więc ... równie dobrze mogą padać z powodu wysokiej zawartości amoniaku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjdą testy wszystko będzie wiadomo

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak radziliscie wyjelam kubel z odpieniacza i wtedy cala piana od razu wleciala mi do sumpa.

To akurat normalne, właśnie po to jest kubek żeby ją zbierał.

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwolnic serwis i kupic nowe rybki za miesiąc

Najlepiej z 20 naraz,ale rady dajesz,haha

Jeśli już to 1 rybkę i tak po 1 co ok 3 tygodnie,nie wsadzać więcej ryb na raz.

Z wyjątkiem pokolców,które powinny być raczej wpuszczone razem,ale ja klientowi do akwarium 700l wpuszczałem po 1 ale raz w tygodniu,zanim się jeszcze dobrze zadomowiły.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każda nowa ryba to szansa na przywleczenie choroby, no chyba że się je kwarantannuje.

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co powiedzialby nam test na amoniak lub nitrit..., reszta w tej chwili jest mniej wazna. Nie mowie, zebys te testy kupila, bo zaraz nie beda potrzebne, ale moze ktos z okolicy przyjdzie z nimi w odwiedziny ?

Przez te Herbtane nie mozna uzyc odpieniacza i wegla - trudno powiedziec co dla ryb byloby wieksza pomoca...


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak baniak śmierdzi to woda może sie bardzo pienić i może być konieczne czeste opróżnianie kubka. po prostu masz tam szambo i odpieniacz ciezko pracuje.


 

v.1

http://nano-reef.pl/...-salonowa-rafa/

v.2 start 31.08.2013:

http://nano-reef.pl/...ps-500l-oceanu/

v3 Start 17.02.2014 na Zeovit, do likwidacji, życie zostanie przeniesione do nowego szkła w wersji 4.

http://nano-reef.pl/...-z-zeovit-500l/

v. 4 wystartowane 12.12.2014 130x80 i 50 cm wysokosci zasolone AF Reef Salt, bakterie probiotyczne i azotowego cyklu na start, do tego CaralA, CoralE, Pozywka bakterii probiotycznych.

http://nano-reef.pl/...ra-na-powaznie/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ufff... Dobrnąlem do piątej strony, dalej zwyczajnie mi się nie chce, posty, punkty widzenia i rady się powtarzają. Mam pytanie do radzących, szczególnie tych żarliwych - rozdać Wam więcej kamieni? Początkująca jeszcze zipie, jakby ją dobić, byłoby jeszcze fajniej nie? :D Przestańcie się pastwić. Każdy zaprotestuje, to jasne, ale przeczytajcie raz jeszcze ten topic od deski do deski, gdybym ja go założył, to Neptun mi świadkiem, po tylu radach, nadal byłbym w czarnej d*pie i nie wiedziałbym co zrobić... :) Prośba do Stefana - nie pisz proszę ogólnikami, nie bądź kobietą, to ich specjalność, rzucają ogólniki, a facet musi się wszystkiego domyślać. Azot, fosfor? Co to za pojęcia?

Początkująca, nie wiem czy jeszcze chcesz rad? Czy jesteś już zmęczona? Jeśli chcesz, to wypisz po prostu w punktach, jakie na chwilę obecną masz ze zbiornikiem problemy, lub co Cię niepokoi? Ważne, na chwilę obecną, to co było to już było, minęło, nie ma sensuu się nad tym rozwodzić, działać trzeba teraz. Uwierz mi że praktycznie każdy zbiornik da się wyprowadzić na prostą, i jak mawiał Kubuś Puchatek - "Jeszcze nigdy nie było tak, żeby jakoś nie było Prosiaczku? ;)

Edytowane przez seb (wyświetl historię edycji)

Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co powiedzialby nam test na amoniak lub nitrit..., reszta w tej chwili jest mniej wazna. Nie mowie, zebys te testy kupila, bo zaraz nie beda potrzebne, ale moze ktos z okolicy przyjdzie z nimi w odwiedziny ?

Przez te Herbtane nie mozna uzyc odpieniacza i wegla - trudno powiedziec co dla ryb byloby wieksza pomoca...

Stani :) Może być różnie, amoniak szybko się rozkłada, azotyny i fosfor nie są tak trujące jak na forum krzyczą. Azotany tym bardziej.

Myślę że tutaj faktycznie ryby wybiły chwilowe skoki amoniaku, możliwa przyducha (choć to można by łatwiej zauważyć po ślimakach).

Jak serwisant (pożal się Boże) nie nauczył czyścić odpieniacza i ten co jakiś czas fundował podtrucie, taki efekt, plus źle dobrana obsada (pary), dał ten efekt.

Herbatana nic tu nie pomoże, a wręcz zaszkodzi - dodatkowe związki w akwarium.

Ja bym teraz czyścił odpieniacz, ustawił na mokro, dolewał solankę, tyle co odpieniacz wypieni, plus bakterie i pożywkę - biodigest lub microbe-lift specjal blend. W filtr delteca włożył bym węgiel aktywny a do sumpa, tyle "ile wlezie" (przynajmniej z 6 litrów) siporaxu od salariasa (pond). I zostawił na tydzień. Oczywiście szkodnika (serwisanta) trzymał z daleka.

W międzyczasie ktoś z miejscowych pomógł by ustawić odpieniacz, falowniki i ewentualnie ogarnął całość systemu.

I tak jak Seb pisze - będzie dobrze.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do szkodliwości azotynów i azotanów bym się nie zgodził, tym bardziej że nie wiemy jakie są ich poziomy.


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seb, u mnie azotany były długo na krańcu skali saliferta a z akwarium wyłaziło życie przez górę. I to zarówno twarde (monitpory, seriatopory itp, jak i zoa, ukwiały czy ryby - błazny ikrę składały, raz nawet pteropagony małe miałem). Przy paletkach w słodkim było podobnie. Niestety mam tendencję do przekarmiania.

Ale to się zmieniło obecnie u mnie. Dlatego twierdzę że o ile amoniak zabije od razu (relatynie), o tyle sam azot nie doprowadził by do takiej śmierci, no chyba że NO2 był skrajnie wysoki, ale to musiały by też być astrononomiczne dla nas wartości.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

(...)do Stefana - nie pisz proszę ogólnikami, nie bądź kobietą, to ich specjalność, rzucają ogólniki, a facet musi się wszystkiego domyślać. Azot, fosfor? Co to za pojęcia?(...)

najbardziej podstawowe z możliwych. nie dam porady jak i co robić, dolewać itd bo wiedzy mam za mało i może to bardziej zaszkodzić niż pomóc chociaz po uwaleniu poprzedniego zbiornika padniętą szczpką capnelli swoje już wiem jakie ma objawy "bomba biologiczna" w postaci nagłego wzrostu produktów przemiany materii czy rozkładu- zbiornik wyprowadziłem na prostą podając wódkę potem KH2PO4 a że trochę przesadziłem to podawałem też potem saletrę amonową i dalej wódkę aż sie PO4 i NO3 były niewykrywalne. u mnie padło całe życie i na szczeście nie było tego wiele bo raptem kilka szczepek korali wartości ok 200 zł. więc wyprowadzanie było na pustym zbiorniku i poza czasem nie wiele mogłem już stracić. pewnie samo by się ustabilizowało ale przy niewykrywalnym PO4 i NO3 ok 150ppm troche by to trwało a tak 4 dni i woda klarowna i NO3, PO4 niewykrywalne. ponieważ zbiornik bez życia ciągle podaje wódkę, KH2PO4 i NH4NO3 żeby podtrzymać życie bakterii aż przyjadą jakieś stworzonka. czy robię dobrze - się zobaczy. moja kombinatoryka i moje koszty. jak będzie ok może napiszę jakiś temat na forum jak to było ale teraz nie opisze szczegółów jako porady bo sztywny plan z mojego zbiornika może dużo popsuć w baniaku Początkującej - tym bardziej że teraz coś tam jeszcze żyje więc odżywki inaczej podawać trzeba. rzuciłem hasło, piszą tu mądrzejsi jak ktos uzna to za sensowne to ogarnie temat i doradzi co i jak. jak sama autorka zechce po swojemu kombinować z odżywianiem bakterii to lepiej zmusić ją trochę do poszukania informacji niż podawać gotowe recepty których pewnie jeszcze nie rozumie.

ze słodkowodnego wiem jak ryby reagują na wysokie azotany, widziałem kilka razy jak padają całe obsady w złej wodzie. morskie działa inaczej -oczywiście, ale ryba zdycha tak samo, tylko podobno morszczyzna szybciej.

sporo tekstu mi wyszło, miało byc kilka słów ale może tak bedzie jasniej o co mi chodzi i dla czego tak ogólnie a nie dokładnie co i jak.

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dale, zgoda, wsio jest tak jak piszesz, ale - w dojrzałym akwarium. W świeżej, mocno niestabilnej wodzie, NO3 na poziomie 20mg/l już osłabia ryby, 50mg/l osłabia je bardzo, do tego stopnia że mogą łapać wszelkie infekcje, dalej to już równia pochyła :)

Stefan, wszystko jasne, tyle że, oprócz tego co piszesz, musisz jeszcze brać na wzgląd to do kogo piszesz. Nie możesz pisać "azot i fosfor" do kogoś, dla kogo są to tylko hasła z tablicy Mendelejewa. Jeśli nie wyjaśnimy Początkującej wszystkiego od podstaw, całego cyklu azotowego i procesów zachodzących w zbiorniku - cała reszta pisania psu na budę. Po co pisać - że ma wlać wódki, wsypać Siporax, właczyć odpieniacz, na sucho, na mokro, zmniejszyć cyrkulację, zwiększyć cyrkulację, włączyć węgiel, wyłączyć węgiel, skoro Ona kompletnie nie ma bladego pojęcia o czym piszemy? :) Mało tego, ma do tego pełne prawo :) Najlepiej byłoby gdyby posłuchała Fala z jego pierwszego posta, był bardzo mądry.

A teraz, tak jak napisałem powyżej, jak będzie chciała, to wypunktuje nam problemy z jakimi się boryka i wtedy będzie można się do tych problemów odnieść, powoli, bez chaosu, punkt po punkcie, wtedy zrozumie i będzie mogła wprowadzić rady w czyn, bez stresu dla siebie i zwierzaków, a dzieciaki nie będą musiały patrzeć jak kolejna rybka umiera, a przecież mają już imiona, to nie są żarty :)


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam to wszystko i nie wierzę... Zamawiam konkretną usługę z którą wiąże się zakup drogiego sprzętu i nie otrzymuję żadnej faktury VAT bo firma będzie zajmować się serwisem? To jakaś czarna strefa, czy co? Faktura jest gwarancją na to, że sprzęt jest nowy, samo słowo serwisanta nie wystarczy. Tak na marginesie, to radził bym porównać ceny z rynkowymi (już samo nieudostępnienie faktur świadczyć może o złej woli serwisanta), zażądać wydania faktur i kopnął bym w cztery litery taki serwis i poszukał kogoś kompetentnego w okolicy. Sam zaczynałem od zera, w oparciu o wiadomości z portalu i wiem, że to nie łatwy kawałek hobby...Z upływem czasu zacząłem nabierać doświadczenia i sam budowałem i udoskonalałem sprzęty (odpieniacz, reaktor, lampa). Mnie też padło na początku trochę życia. Mam nadzieję, że przy dorobinie cierpliwości i pomocy kogoś naprawdę doświadczonego postawisz swój baniaczek na nogi i będziesz cieszyc się nim "do końca świata...i jeden dzień dłużej" ;-)

Powodzenia..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Stefan85

a co powiesz na temat niedostarczenia rachunków / faktur - mięło już sporo czasu, serwisant nie raz był w domu zamawiającej

na to chyba też są "paragrafy" ?

jak można sprzedać coś nowego nie dając rachunku , instrukcji czy gwarancji ? - jak to świadczy o firmie ?

bo to chyba nie jest żadne pomówienie/oszczerstwo a FAKT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Stefan, wszystko jasne, tyle że, oprócz tego co piszesz, musisz jeszcze brać na wzgląd to do kogo piszesz. Nie możesz pisać "azot i fosfor" do kogoś, dla kogo są to tylko hasła z tablicy Mendelejewa. Jeśli nie wyjaśnimy Początkującej wszystkiego od podstaw, całego cyklu azotowego i procesów zachodzących w zbiorniku - cała reszta pisania psu na budę. Po co pisać - że ma wlać wódki, wsypać Siporax, właczyć odpieniacz, na sucho, na mokro, zmniejszyć cyrkulację, zwiększyć cyrkulację, włączyć węgiel, wyłączyć węgiel, skoro Ona kompletnie nie ma bladego pojęcia o czym piszemy? :) Mało tego, ma do tego pełne prawo :) Najlepiej byłoby gdyby posłuchała Fala z jego pierwszego posta, był bardzo mądry.

fakt, łatwo się zapomina że osoba po drugiej stronie kabla ma inne doświadczenia => wiedzę. ale tez jak już wspomniałem, liczyłem że ktoś mądrzejszy podchwyci temat poza tym gdyby ją zainteresowało co napisałem zaczęła by dopytywać a wtedy jest pole do wyjaśnień. muszę jeszcze raz podkreslić że boję się napisać za dużo i za bardzo zachęcić do działania wg mojej wizji rozwiązania problemu. to jeszcze nie mój czas. wskazówki owszem, rady nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

nie wspominam o tym że "wciśnięto" komuś (na przyszłość ?) niepotrzebne sprzęty - np dozownik który nie będzie potrzebny jeszcze długo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.