Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nika. No coment.. respect.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zwykle komentarz na kilka stron szacun.

Jedna istotną sprawą 2 tyg na przyjazd speca trochę długo i może być więcej zgonów. Jak będą testy podziel się wynikami. Wrzuć foty jakieś jeszcze z akwa kilka zbliżeń żeby można było ocenić akwa czy niema nowych niespodzianek.

Wrócę do serwisanta co to ku.....a za serwisant który nie chciał cie nauczyć podstaw ???? Juz sama na początku chciałaś się uczyć i takie podejście. Szkoda ze tak późno znalazłaś forum. Teraz obserwuje akwa i pisz jak coś będzie nie pokojacego.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylu wujków dobra rada,a nikt nie zaproponuje pomocy osobiście, niech ktoś koleżance napisze priv i zaproponuje zerkniecie na zbiornik.

Taa za darmo pchać łapy do smrodu(teraz pewnie większy) bez zaproszenia i kawy ewentualnie flaszki? To chyba Ktoś inny powinien z taką propozycją wystąpić. Niech ktoś a daj pan spokój. Forum to najlepsze antidotum, lepsze niż sok z gumi jagód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawości jeśli mogę zapytać,ile sobie ceni taki serwisant za usługę. I na jakich warunkach tzn. Na gębę czy na umowę pisaną.


Akwarium OW 120x60x60 + Sump 80x50x45h + Dolewka 40 l. / Deltec APF 600 na NJ 800 // Obieg Jebao DCT 8000 // Cyrkulacja 2 x Jebao RW 8 // Lampa Led Lumini glisten 150r2 + 120r1 // Grzałka Jager 250 wat // Sentry ATO //

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ben, no proszę Cię :) Koleżanka jest w rozpaczy, bo sytuacja mocno kryzysowa i może nie zauważyć po Twoich postach, że fajny facet z Ciebie, tylko masz specyficzny sposób wyrażania swoich myśli ;)

Nie tylko jej akwarium potrzebuje wsparcia technicznego czy mentorskiego, ale też i ona sama. Tak po ludzku dodania sił w trudnej sytuacji. Ja tez jestem świeżak, bez wieloletniego doświadczenia, ale kilku rzeczy jestem juz pewna. Na przykład tego, że nie ma zbiornika bez akwarysty. Mnie takie ludzkie wsparcie daje bardzo wiele. Bylam juz bliska poddania sie po cyklonie oodinium i sprzedania nowo zamówionego zbiornika, ale slowa otuchy od zyczliwych osob na forum dodaly mi checi sprobowania jeszcze ten jeden raz.

Jeśli zniechęcimy nową koleżankę, to jej akwarium też się nie podniesie, a byłaby straszna szkoda, bo przy jej sercu i zaangażowaniu może powstać coś na prawdę super :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten odpieniacz dziala prawidlowo? Zaczal jakos mocno halasowac a wczesniej tego nie bylo

Jak powyzej

Kurcze filmik z nagraniem nie chce sie zalaczyc:(

Na czyjas prosbe wrzucam wiecej zdjec. Boje sie ze odpieniacz cos szwankuje od godziny.

Czy ten odpieniacz dziala prawidlowo? Zaczal jakos mocno halasowac a wczesniej tego nie bylo

Jak powyzej

Kurcze filmik z nagraniem nie chce sie zalaczyc:(

Na czyjas prosbe wrzucam wiecej zdjec. Boje sie ze odpieniacz cos szwankuje od godziny.

Cos nie moge jeszcze dojsc do tego jak zalacznik zdjecie lub nagranie uzywajac komorki


żywa skała 10kg, żywy piasek, Sinularia sp., Sarcophyton, Discosoma sp.mix-green, Cladiella, Clavularia, Perconon gibbesi, Pseudanthias squamipinnis,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

danych serwisanta ani firmy nie podawaj. jezeli ulegniesz namowom a ktoś z tej firmy zerknie na forum to masz proces o zniesławienie a za publikację personaliow osoby jeszcze gorzej.

to nie tylko kwestia kultury Ale też portfela bo odszkodowanie za utratę zarobku może być spore.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

wyślij fotki na

https://zapodaj.net/

lub

http://tinypic.pl/

a tutaj podaj linka

danych serwisanta ani firmy nie podawaj. jezeli ulegniesz namowom a ktoś z tej firmy zerknie na forum to masz proces o zniesławienie a za publikację personaliow osoby jeszcze gorzej.

to nie tylko kwestia kultury Ale też portfela bo odszkodowanie za utratę zarobku może być spore.

a kto każe podawać dane osobowe/personalia ?

nazwę firmy i / czy imię serwisanta wystarczy - i pokaż mi firmę która wytoczy (jak twierdzisz) proces - zamiast przeprosić i naprawić szkody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczatkujaca wez zadzwon do kogos z okolicy z forum z duzym starzem zeby do Ciebie jak najszybciej podjechal i na to popatrzyl fachowym okiem i Ci wytlumaczyl fachowo jak to wyprowadzic i co trzeba robic, bo tak dalej nie dasz rady. Po drugie po co Ci serwisanci jak sama wszystko dasz rade zrobic jak tylko masz checi i czas. Potrzeba tylko zeby Ci ktos podstawy wytłumaczyl. Tu nie ma nic skomplikowanego, po co placic serwisantowi?

Właśnie zastanawiam się nad tym co lepsze, czy żeby ktoś mnie nauczył ekspresowo wszystkiego i robić to sama, czy znaleźć innego serwisanta, który bedzie przychodził na serwis np przez najblizsze 2 miesiace i bedzie mnie powoli uczył co i jak i wtedy w razie jakis kłopotów tak jak w tej chwili z odpieniaczem zawsze mam kogoś "pod ręką", a powoli coraz więcej robić sama. Nie wiem czy jestem przygotowana od razu na skok na taką głęboką wodę.

wyślij fotki na

https://zapodaj.net/

lub

http://tinypic.pl/

a tutaj podaj linka

a kto każe podawać dane osobowe/personalia ?

nazwę firmy i / czy imię serwisanta wystarczy - i pokaż mi firmę która wytoczy (jak twierdzisz) proces - zamiast przeprosić i naprawić szkody

Stefan ma rację. Mam nadzieję, że nikt inny nie będzie miał problemów z tym serwisantem, a jesli trafie na forum na taką osobę to jej napisze w wiadomosci prywatnej co i jak


żywa skała 10kg, żywy piasek, Sinularia sp., Sarcophyton, Discosoma sp.mix-green, Cladiella, Clavularia, Perconon gibbesi, Pseudanthias squamipinnis,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

danych serwisanta ani firmy nie podawaj. jezeli ulegniesz namowom a ktoś z tej firmy zerknie na forum to masz proces o zniesławienie a za publikację personaliow osoby jeszcze gorzej.

to nie tylko kwestia kultury Ale też portfela bo odszkodowanie za utratę zarobku może być spore.

Dawno śmieszniejszej wiadomości nie czytałem. Ten pseudo "serwisant" naraził ją na ogromne koszta nie wspominając już o tym ,że jego postępowanie wobec żywych zwierząt jest karygodne a Ty wyskakujesz z tekstami jakbyś miał coś wspólnego z tą "firmą" i bał się konsekwencji.

Edytowane przez wassilllo (wyświetl historię edycji)

..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zniesławienie inaczej pomówienie czy oszczerstwo

czyli to że ryby Ci zdychają to oszczerstwo/nieprawda ?

ps. ktoś wyżej zapytał czy masz umowę na piśmie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do auta bez prawa jazdy, to dlaczego nie można mieć? jeśli mnie stać, to mogę sobie kupić jakie zechcę, zatrudnić kierowcę, żeby mnie woził gdzie mi się zamarzy, a naprawy powierzyć serwisowi. Porządny serwis, kiedy zakłada mi koła to wierzę, że są dobrze dokręcone i nie zabiję się na pierwszym szybszym zakręcie. Uwierzcie mi, nigdy nie sprawdzałam po serwisie kluczem dynamometrycznym, czy koła są dobrze dokręcone! Przy każdej zmianie kół powierzam komuś w 100% moje własne życie. Kiedy już zaczęłam jeździć, to z czasem zaczęłam więcej się interesować, czytac instrukcję, żeby wiedzieć jakie ciśnienie mam mieć w oponach, jaki olej, jakie filtry i nawet z jaką siłą ma być dokręcona nakretka w kole :)

Podobnie zrobiła nasza koleżanka. Zatrudniła specjalistę, zapłaciła za wszystko, co jej poradził, bo mianował się dobrym kierowcą i serwisantem i z tego co czytam, zamierzała się od niego uczyć, by z czasem przejąć pełna kontrole nad zbiornikiem. Niestety, zatrudniony kierowca okazał się mocno niekompetentny i rozbił jej cacko na pierwszym zakręcie i skrzywdził przy tym niewinne życie.

Poczatkująca, nie zrażaj się :) Droga, którą obrałaś nie była zła, jedynie przewodnik trafił się beznadziejny. Choc tutaj w Twoim wątku nie w każdej kwestii byliśmy jednomyślni, ale za to wszyscy jak jeden mąż stwierdziliśmy i Ci z długim i z krótkim stażem w morszczyźnie, że przez Twojego kierowcę zostały popełnione straszne błędy. Wszyscy odradziliśmy miedź i wszyscy jesteśmy zdania, żebys ujawniła, kto jest tym kierowcą. Nie po to, by go linczować, ale po to, by ktoś inny nie musiał przez niego tak, jak Ty płakać z każdą martwą rybką.

Mam nadzieje, że uda Ci się znaleźć dobrego mentora, który pomoże Ci poskładać do kupy Twoja wymarzona rafę. My tutaj próbowaliśmy doradzić ad hoc nie widząc, nie znając parametrów, może dlatego rady były tak rozbieżne, ale każdy chciał pomóc. Poza kilkoma osobami, które wolały tylko spuścić jad z wątroby, ale to na każdym forum się zdarza ;) Każde Forum to zawsze bardzo pomieszana społeczność, nie trzeba się zrażać takimi przykrymi wpisami, gdy ktoś ocenia Cię na podstawie kilku postów, kompletnie Ciebie nie znając. W gruncie rzeczy większość osób stoi po Twojej stronie i życzy jak najlepiej.

Mnie się bardzo spodobała Twoja reakcja. Zamiast siedzieć bezczynnie czy liczyć straty w portfelu, próbujesz z całych sił pomóc swoim podopiecznym. Nie są dla Ciebie tylko dekoracją mieszkania, źle zainwestowaną kasą, której nikt Ci nie zwróci, ale widać, że bardzo przejęłaś się ich losem i chcesz im pomóc. Masz do tego serce, a to już bardzo dużo. Wiedzę z czasem nadgonisz i będziesz się za jakiś czas cieszyć piękna rafą i zadowolonymi mieszkańcami. Czasem cos pójdzie nie tak, bo tak to już jest w tym hobby, ale ogólnie japa się cieszy, kiedy koral ma nowa głowę, ukwiał się podzieli, krewetka włazi na rekę, czy ślimak złoży jaja. Może ten huragan jeszcze Ci cos odbierze, ale w końcu się uspokoi, nie poddawaj się :)

Aaa i jeszcze bardzo mi sie spodobało, że znasz polskie nazwy swoich rybek! :)

Dzięki wielkie za miłe słowa otuchy. Jest dokładnie tak jak napisałaś. Zapłaciłam komuś za usługę i założenie akwarium a skoro ta osoba miała się za profesjonalistę to myślałam, że nie muszę się o nic martwić. Choć początkowo chciałam kontrolować sytuację i się uczyć to serwisant jedno i drugie wybił mi z głowy.

I tak dziękuję wszystkim za rady. Nie potrafię jeszcze sama ocenić, które rady są najlepsze a które nie, ale wszystko biorę pod uwagę.

Szczerze mówić to zakładając akwarium myślałam, że rybki będą pięknym tak jak to ujęłąs "meblem", ale zaczęłam się w to wczuwać. Kocham zwierzeta bez względu na to czy to pies, słoń czy rybki i ich zdychanie przeżywam i nie chce żeby działa się im krzywda.

Ja wolę posługiwać się polskimi nazwami rybek bo w końcu w Polsce mieszkamy i jeśli jest na coś polska nazwa, to nie widzę potrzeby używania zagranicznej. Zresztą z córką nadajemy już rybkom imiona:)

Zniesławienie inaczej pomówienie czy oszczerstwo

czyli to że ryby Ci zdychają to oszczerstwo/nieprawda ?

ps. ktoś wyżej zapytał czy masz umowę na piśmie

Przy okazji dzisiejszej rozmowy o rybkach z innym specjalistą powiedział mi, że udowodnienie np w sądzie że rybki zdechły w wyniku czyjś zaniedbań byłoby bardzo trudne, także my wiemy przez kogo zdechly mi rybki, ale w sądzie oskarżona o oszczerstwa musiałabym to udowodnić, a to już nie byłoby proste, bo wystarczy ze serwisant powiedziałby, że może rybki padły bo nie miałam prądu przez "x" godzin w domu i jak przed sędzią mam udowodnić, że ten prąd miałam?

Mam na piśmie umowę założenia akwarium i że bedzie serwowane, ale za sam serwis faktur nie brałam.

Wiecie co, ja chce tylko żeby serwisant zwrócił mi koszta za 5 pierwszych rybek które zdechły bo były przywiezione chore od dostawcy i nie chce mi się z nim o nic więcej szarpać. Tylko problem może być w tym, że on chce mi odkupić nowe, a nie zwracać pieniadze a ja z kolei nie chce już od niego żadnych rybek bo boje sie że po raz kolejny przywiezie mi chore.

dziękuję bardzo za link do zapodaj.net. Jak widać poniżej przydał się:) Oto moje akwarium. Bardzo bym chciała wysłac wam filmik zebyscie zobaczyli jak chodzi i hałasuje odpieniacz, ale niestety filmikow nie da się załączyć.

https://zapodaj.net/7d195735e3946.jpg.html

https://zapodaj.net/ea6c0fda6496c.jpg.html

https://zapodaj.net/60e297f4e0893.jpg.html

https://zapodaj.net/9df7eebc3879a.jpg.html

https://zapodaj.net/28b6d8c8c1530.jpg.html


żywa skała 10kg, żywy piasek, Sinularia sp., Sarcophyton, Discosoma sp.mix-green, Cladiella, Clavularia, Perconon gibbesi, Pseudanthias squamipinnis,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

opróżnij kubek odpieniacza - bo przelewa

28b6d8c8c1530.jpg

i to co złe wraca z powrotem do wody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piana na gorze kubka odpieniacza swiadczy o tym ze syf z kubka wraca do akwarium. to nie wyglada dobrze.

Powodzenia w poznawaniu tego hobby.


 

v.1

http://nano-reef.pl/...-salonowa-rafa/

v.2 start 31.08.2013:

http://nano-reef.pl/...ps-500l-oceanu/

v3 Start 17.02.2014 na Zeovit, do likwidacji, życie zostanie przeniesione do nowego szkła w wersji 4.

http://nano-reef.pl/...-z-zeovit-500l/

v. 4 wystartowane 12.12.2014 130x80 i 50 cm wysokosci zasolone AF Reef Salt, bakterie probiotyczne i azotowego cyklu na start, do tego CaralA, CoralE, Pozywka bakterii probiotycznych.

http://nano-reef.pl/...ra-na-powaznie/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opróżnij kubek odpieniacza - bo przelewa

28b6d8c8c1530.jpg

Ok, dzieki za radę choć serwisant go dziś opróżniał i jestem zdziwiona że tak szybko trzeba znowu. Tylko nie pokazał mi jak to robić:( Wyciagać tylko tą górną część? Mam go spłukać później kranówką?


żywa skała 10kg, żywy piasek, Sinularia sp., Sarcophyton, Discosoma sp.mix-green, Cladiella, Clavularia, Perconon gibbesi, Pseudanthias squamipinnis,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

(...) Dwa tygodnie temu pytalam serwisanta o to, czy mnie podszkoli z obslugi aquarium ale powiedzial ze to bardzo trudna sprawa i trzeba miec bardzo duze doswiadczenie i ze sama na pewno nie ogarne tego tematu. Coz...chyba sie bal ze straci zarobek.

a jeżeli serwisant nie pokazał Ci jak się opróżnia kubek - to to nie jest serwisant !!!

tylko ten kubek z góry - tak możesz przepłukać kranówką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacz !!! Kubek oproznij . Pieni na mokro dlatego,przelewa lub jest za gleboko w sumpie.

Edytowane przez ibiza (wyświetl historię edycji)

zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ps. jeżeli dziś był opróżniany tzn. że jest źle ustawiony ...

kubek nie powinien przelewać w kilka/naście h - chyba że tego chcemy i o tym wiemy - że należy sprawdzać i opróżniać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeżeli serwisant nie pokazał Ci jak się opróżnia kubek - to to nie jest serwisant !!!

tylko ten kubek z góry - tak możesz przepłukać kranówką

dzięki. Zrobione:) Ale mam pytania:

1. Jak to możliwe, ze dziś o 18:00 czyścił odpieniacz i po 6h trzeba było go znowu czyścić?

2. Przy spłukiwaniu go doznałam szoku jak bardzo jest brudny, a używam go tak krótko. To normalne, że tej części którą się opróżnia nie myje się zadnym specjalnym detergentem?

3. Oprózniony włożyłam z powrotem i uruchomiłam, ale nadal hałasuje a spieniona woda z góry nadal przelewa się do komory sumpa, a mowiliscie ze wtedy brud wraca do akwarium.

4. a wy jak czesto czyścicie swój odpieniacz?


żywa skała 10kg, żywy piasek, Sinularia sp., Sarcophyton, Discosoma sp.mix-green, Cladiella, Clavularia, Perconon gibbesi, Pseudanthias squamipinnis,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

1 możliwe

2 nie używamy niczego poza wodą i szczoteczką (czasem trochę octu)

3 jeżeli się przelewa tzn jest źle ustawiony

4 odpieniacz ? raz na miesiąc - dwa - ale kubek co kilka dni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacz !!! Kubek oproznij . Pieni na mokro dlatego,przelewa lub jest za gleboko w sumpie.

Co mam zrobić, żeby nie pienił na mokro i nie przelewał? W tej chwili nie spełnia on swojej funkcji skoro cały brud znowu wraca do ryb...Ehhh... ręce mi opadają, bo przeciez dziś miałam serwis.

1 możliwe

2 nie używamy niczego poza wodą i szczoteczką (czasem trochę octu)

3 jeżeli się przelewa tzn jest źle ustawiony

4 odpieniacz ? raz na miesiąc - dwa - ale kubek co kilka dni

No to super. To musiał dziś serwisant coś zmienić, bo przed serwisem nie było tego kłopotu. Chyba nie mam opcji i będę rano do niego dzwoniła, żeby przyszedł to poprawić.

Czy rybom się nic w związku z tym nie stanie?:(

To dobrze, że opróżniłam ten odpieniacz bo bym nie wiedziała jak bardzo jest brudny. Czyli do czyszczenia woda + jakąś szczoteczka? A czyścić kubełek przy każdym wylewaniu?


żywa skała 10kg, żywy piasek, Sinularia sp., Sarcophyton, Discosoma sp.mix-green, Cladiella, Clavularia, Perconon gibbesi, Pseudanthias squamipinnis,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

jeżeli możesz to nakręć filmik i wrzuć np na YouTube lub http://www.zippyshare.com/

Czyściłaś CAŁY odpieniacz ? czy tylko zdjęłaś kubek z góry ?

kubek można przepłukać za każdym razem ale nie musowo - zależy czy jest bardzo brudny

taki pierwszy z brzegu filmik - jak powinien pracować odpieniacz w normalnych warunkach

- pod warunkiem że nie jest ustawiony "na mokro" - bo wtedy pieni dużo szybciej i należy go opróżniać .. jak się napełni - nawet co kilka godzin

możliwe że serwisant specjalnie tak ustawił - ale POWINIEN Cię o tym poinformować i pokazać jak opróżnić kubek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli możesz to nakręć filmik i wrzuć np na YouTube lub http://www.zippyshare.com/

Czyściłaś CAŁY odpieniacz ? czy tylko zdjęłaś kubek z góry ?

kubek można przepłukać za każdym razem ale nie musowo - zależy czy jest bardzo brudny

taki pierwszy z brzegu filmik - jak powinien pracować odpieniacz w normalnych warunkach

- pod warunkiem że nie jest ustawiony "na mokro" - bo wtedy pieni dużo szybciej i należy go opróżniać .. jak się napełni - nawet co kilka godzin

możliwe że serwisant specjalnie tak ustawił - ale POWINIEN Cię o tym poinformować i pokazać jak opróżnić kubek

Zdjęłam, wylałam i wypłukałam tylko sam kubek. Nie wiem nawet jak się czyści cały. Mój normalnie chodził tak jak ten z filmiku który wrzuciłes, ale teraz od 3h wygląda to zupełnie inaczej. Przed wyciągnieciem kubka odpieniacz wyłącza się z prądu, tak? W ogole teraz w trakcie podawania rybom Herbatany zalecił na 2h wyłaczać odpieniacz za każdym razem.

W ogóle to dziękuję, że już mnie czegoś nowego nauczyliście:)

A tak działa teraz mój

http://www75.zippyshare.com/v/O4Rbxyvg/file.html


żywa skała 10kg, żywy piasek, Sinularia sp., Sarcophyton, Discosoma sp.mix-green, Cladiella, Clavularia, Perconon gibbesi, Pseudanthias squamipinnis,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie wiesz jak ustawic odpieniacz podniesiesz go do gory do momentum az przestan ice przelewac I postaw go na czyms .


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

na 1000% źle ustawiony skoro dopiero co go opróżniłaś

zdejmij jeszcze raz i np. starą szczoteczką do zębów przeczyść żeby był przezroczysty

ustawiony na mokro (po kilku godzinach) ma wyglądać mniej więcej tak

d1f84c6021863.jpg

w kubeczku ma się zbierać żółtawy płyn a nie czysta woda (która się od razu przelewa)

Jak nie wiesz jak ustawic odpieniacz podniesiesz go do gory do momentum az przestan ice przelewac I postaw go na czyms .

albo odkręć zaworek powietrza jeśli jest zakręcony

lub sprawdź rurkę którą zasysa powietrze czy nie wpadła do wody

a wpadła !!!

pociągnij za tą rurkę i zobacz czy da się lekko wyjąć ponad wodę

c53d56ca84f84.jpg

bo to jest chyba rurka od powietrza z tłumikiem na końcu - jeżeli tak - to nie ma prawa być pod wodą

co to jest za odpieniacz ? bo pewien na 100% nie jestem :) ale tak wygląda ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.