Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Centropyga ma skłonności do podgryzania korali


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie potrzebuje 5 cm . U mnie siedzi w 1cm

Ooo to ktos na forum pisal bzdury bo stad mam takie informacje. To cale szczescie, bo nie bede zmuszona dosypywac piachu. U mnie jest 1-2cm na calej dlugosci akwarium. A jak sie twoja rozgwiazda spisuje? Ladnie przekopuje piasek?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Centropyga ma skłonności do podgryzania korali

Ooo nie wiedzialam dzieki. Zadna z moich dwoch tego nie robila ale nigdy nie wiadomo na jaki egzemplarz sie natrafi

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

67c0ce53531aa3fb153b1e79fdad1c67.jpg26c7d0050bd9165b328b3d5e807b0e0a.jpg5f95638795688e8a695485e647d37365.jpg

Podsylam zdjecia mojej nowej pompy i odpieniacza:) + fotka mojego akwarium

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


żywa skała 10kg, żywy piasek, Sinularia sp., Sarcophyton, Discosoma sp.mix-green, Cladiella, Clavularia, Perconon gibbesi, Pseudanthias squamipinnis,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spisuje sie dobrze . Ale Babki robia lepsza robote w utrzymaniu piasku w czystosci .


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spisuje sie dobrze . Ale Babki robia lepsza robote w utrzymaniu piasku w czystosci .

Jakie to są babki? Ja mam Salarias fasciatus i piękne je glony ze skał, ale po piachu w sumie nie chodzi.


żywa skała 10kg, żywy piasek, Sinularia sp., Sarcophyton, Discosoma sp.mix-green, Cladiella, Clavularia, Perconon gibbesi, Pseudanthias squamipinnis,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne fotki, ale opróżnij kubek w odpieniaczu bo zaraz będzie przelewał.


fc7b09c75a95c36da7710b87010cb238u1236a1088.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne fotki, ale opróżnij kubek w odpieniaczu bo zaraz będzie przelewał.

Właśnie w tym nowym odpieniaczu nie wiem jak to zrobić, bo tam coś sie ponoc odkręca itd. W starym umiałam, a ten przyszedl jak bylam na urlopie i nie wiem jeszcze jak go obsłużyć. Jak przelewa to poki co wiem tylko jak przykrywke zdjac i wyczyscic hehe Ale pojutrze rano przychodzi serwisant to mi pokaże. Mam nadzieje ze do tego czasu nie przeleje:)

Czy wy tez przy podawaniu rybom pokarmu wyłączacie pompe?


żywa skała 10kg, żywy piasek, Sinularia sp., Sarcophyton, Discosoma sp.mix-green, Cladiella, Clavularia, Perconon gibbesi, Pseudanthias squamipinnis,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo to ktos na forum pisal bzdury bo stad mam takie informacje. To cale szczescie, bo nie bede zmuszona dosypywac piachu. U mnie jest 1-2cm na calej dlugosci akwarium. A jak sie twoja rozgwiazda spisuje? Ladnie przekopuje piasek?

Wiesz, są ludzie którzy pawiookie trzymają w 30 litrach. To nie znaczy że jeśli ktoś pisze inaczej, pisze głupoty.

Zrozum, czym innym jest zalecenie a czym innym praktyka.

Twój poprzedni serwisant olał teorię i jak to się skończyło? Może najpierw nabierz doświadczenia a potem oceniaj kto pisze bzdury :)

Pokolec królewski (hepatus popularnie) panikarzem, potrafi się obsypać ospą z byle powodu. Widziałem kilka takich egzemplarzy. Z tego co mi wiadomo - mają się do chwili obecnej świetnie. A to że ryba zaczęła przyjmować swój podstawowy pokarm, znaczy że ma się dobrze.Tak trzymać :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

w tym odpieniaczu chyba jest rurka do spuszczania "urobku"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obiegową nie. Tylko cyrkulację

A z koparek do piasku np.

http://pl.reeflex.net/tiere/364_Valenciennea_puellaris.htm


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny stres dla ryb,chyba że serwis ci je weźmie na przetrzymanie na nowy start.Bo mogą zejść jak poprzednie.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie to są babki? Ja mam Salarias fasciatus i piękne je glony ze skał, ale po piachu w sumie nie chodzi.

http://pl.reeflex.net/tiere/1601_Valenciennea_sexguttata.htm salarias nie ko pie w piachu .

zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tym odpieniaczu chyba jest rurka do spuszczania "urobku"

Właśnie przez telefon serwisant mi mówił, że jest jakaś rurka, która fajnie się wszytko czyści, ale dopiero w poniedziałek ma mi pokazać jak to robić. Jeśli to faktycznie tak działa, to bardzo ułatwi to sprawę opróżniania kubka:)


żywa skała 10kg, żywy piasek, Sinularia sp., Sarcophyton, Discosoma sp.mix-green, Cladiella, Clavularia, Perconon gibbesi, Pseudanthias squamipinnis,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na rozgwiazdę to chyba jeszcze za wcześnie , a piasku wydaje się być więcej niż 1-2 cm, chyba że tylko na zdjęciu tak to wygląda

Co do opróżniania kubka odpieniacza to prawdopodobnie wystarczy zdjąć tą czerwoną zatyczkę/korek z wężyka , który na fotce jest pod kubkiem i cały urobek wypłynie na zewnątrz, tylko podstaw jakieś naczynie , żeby to zlać :)

Edytowane przez szwagieros (wyświetl historię edycji)

150x50x60h; sump 87x40x45h; PS BP 2x160W; Jecod 6000; Hydor performer Duo 1000 na jednej pompie Aquabee 2000; Tunze 6015,6065;dolewka ebtech; kilka glonów w sumpie:) Teco TC 15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamietaj ze kubek Nalezy systematycznie myc . Ja to robie 2 razy w tygodni .


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyciąganie ryb to moze byc znowu ospa, ja bym nie ryzykowal. Co do pokolcow to ten krolewski to straszny len i wandal, ja bym pozbyl sie tej aurigi ktora bedzie zjadac korale a wzia dobrego pokolca na glony np. Pyrofeusa.

Edytowane przez Piotr1 (wyświetl historię edycji)

200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny stres dla ryb,chyba że serwis ci je weźmie na przetrzymanie na nowy start.Bo mogą zejść jak poprzednie.

Tzn plan jest taki, że te wszystkie rzeczy będą zrobione w 5-8h i rybki z powrotem trafią do akwarium. Woda będzie ta co była, bo będzie do czegoś zlana na czas prac.

Wyciąganie ryb to moze byc znowu ospa, ja bym nie ryzykowal.

Też się tego boję, ale te prace muszą być zrobione i lepiej je zrobić teraz poki mam w akwarium 7 rybek, niż później kiedy będę dokupowała nowe.

Na rozgwiazdę to chyba jeszcze za wcześnie , a piasku wydaje się być więcej niż 1-2 cm, chyba że tylko na zdjęciu tak to wygląda

Co do opróżniania kubka odpieniacza to prawdopodobnie wystarczy zdjąć tą czerwoną zatyczkę/korek z wężyka , który na fotce jest pod kubkiem i cały urobek wypłynie na zewnątrz, tylko podstaw jakieś naczynie , żeby to zlać :)

Sprawdzilam teraz miarką i faktycznie piasek ma więcej bo wyszlo mi 2-3cm. A dlaczego mowisz ze na rozgwiazde jest za wczenie? Jest trudna do hodowli, czy mam za mało dojrzałe akwarium?

Na rozgwiazdę to chyba jeszcze za wcześnie , a piasku wydaje się być więcej niż 1-2 cm, chyba że tylko na zdjęciu tak to wygląda

Co do opróżniania kubka odpieniacza to prawdopodobnie wystarczy zdjąć tą czerwoną zatyczkę/korek z wężyka , który na fotce jest pod kubkiem i cały urobek wypłynie na zewnątrz, tylko podstaw jakieś naczynie , żeby to zlać :)

Sprawdzilam teraz miarką i faktycznie piasek ma więcej bo wyszlo mi 2-3cm. A dlaczego mowisz ze na rozgwiazde jest za wczesnie? Jest trudna do hodowli, czy mam za mało dojrzałe akwarium?


żywa skała 10kg, żywy piasek, Sinularia sp., Sarcophyton, Discosoma sp.mix-green, Cladiella, Clavularia, Perconon gibbesi, Pseudanthias squamipinnis,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze i racja, zrobisz sobie porzadnie jak trzeba, na glony zaklep sobie pokolca pyrofeusa.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze i racja, zrobisz sobie porzadnie jak trzeba, na glony zaklep sobie pokolca pyrofeusa.

Tylko białobrody nie nadaje sie do akwarium dojrzewającego, a moje właśnie takie jest. To jest dosc trudna ryba do hodowli, a ja jednak za mało umiem, żeby sie tego podjąć. Poza tym białobrody jest agresywny i mocno terytorialny, a ja mam już pokolca królewskiego i obawiam się, że mogłyby sie razem nie dogadać. Dlatego drugim pokolcem którego dokupie za jakiś czas będzie Żółtek (on i hepatus znoszą się w miare dobrze). W związku z czym na glony pozostaje mi do kupienia jakaś inna ryba.

Wyciąganie ryb to moze byc znowu ospa, ja bym nie ryzykowal. Co do pokolcow to ten krolewski to straszny len i wandal, ja bym pozbyl sie tej aurigi ktora bedzie zjadac korale a wzia dobrego pokolca na glony np. Pyrofeusa.

Wiem, że reset wiąże się z ryzykiem ospy, ale muszę przebudować to akwarium i w końcu je zrobić tak ajk powinno być. Mi królewski się bardzo podoba, jest zywy i energiczny. Motylka wiem, że musze się pozbyć bo już mi podskubuje korale (w przyszlym tygodniu chyba sie z nim już pożegnam), ale na jego miejsce wezme Żółtka.


żywa skała 10kg, żywy piasek, Sinularia sp., Sarcophyton, Discosoma sp.mix-green, Cladiella, Clavularia, Perconon gibbesi, Pseudanthias squamipinnis,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewny :)

Moj ani razu piasku nie czyścił, ale na glony jest dobry.

Edytowane przez Poczatkujaca (wyświetl historię edycji)

żywa skała 10kg, żywy piasek, Sinularia sp., Sarcophyton, Discosoma sp.mix-green, Cladiella, Clavularia, Perconon gibbesi, Pseudanthias squamipinnis,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj ani razu piasku nie czyścił, ale na glony jest dobry.

czasami siada na piasku I cos tam skubie ale nie przesypuje jak babki

zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załamka. Z 5 kupionych błazenków został mi ostatni - samica. Już kiedy je dostałam wszystkie były silnie poparzone od ukwiałów i po kolei padały. Co najmniej ostatnie dwa na odyliozę. Myślałam, że po ostatnim błazenku, który padł 2 tyg temu będzie już święty spokoj a tymczasem ten jeden jedyny, który został nic nie je. Przed moim tygodniowym wyjazdem z domu jadł, pływał i był dość grubiutki, a teraz po powrocie widze ze jest sporo szczuplejszy, nic nie je i jest mniej aktywny.

Czy jest to możliwe, że zaraził się 2 tyg temu od błazenka ktory zdechł i tak długo się trzyma? Obawiam się, że i jego strace:( Jak leczyć tą cholerną odyliozę? Padła mi na nią połowa rybek.


żywa skała 10kg, żywy piasek, Sinularia sp., Sarcophyton, Discosoma sp.mix-green, Cladiella, Clavularia, Perconon gibbesi, Pseudanthias squamipinnis,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko białobrody nie nadaje sie do akwarium dojrzewającego, a moje właśnie takie jest. To jest dosc trudna ryba do hodowli, a ja jednak za mało umiem, żeby sie tego podjąć. Poza tym białobrody jest agresywny i mocno terytorialny, a ja mam już pokolca królewskiego i obawiam się, że mogłyby sie razem nie dogadać. Dlatego drugim pokolcem którego dokupie za jakiś czas będzie Żółtek (on i hepatus znoszą się w miare dobrze). W związku z czym na glony pozostaje mi do kupienia jakaś inna ryba.

Pyroferus to nie bialobrody (zerknij w necie). I swietnie dogaduje sie z Hepatusem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pyroferus to nie bialobrody (zerknij w necie). I swietnie dogaduje sie z Hepatusem.

No wlasnie patrzylam w necie i zrozumialam ze to wlasnie białobrody. zaraz popatrze raz jeszcze


żywa skała 10kg, żywy piasek, Sinularia sp., Sarcophyton, Discosoma sp.mix-green, Cladiella, Clavularia, Perconon gibbesi, Pseudanthias squamipinnis,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jesli nie pokolec to borsuk moze? Sa rozne odmiany barwne. To naprawde wdzieczna ryba (i pozeracz glonow, jesli tylko go nie przekarmisz).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.