Skocz do zawartości
dale

ATI Essentials

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem ostatnio ciekawy produkt, a że jestem na etapie wyboru dalszej drogi, pozwoliłem sobie zapytać:

1. Czy poza Acroporą można je gdzieś kupić?

2. Kto z Was to stosuje (znalazłem jedną osobę któa się "przyznała" :) .

3. Czy czymś jeszcze suplementujecie zbiorniki?

4. Czy dobrze rozumiem że jest to swego rodzaju balling z mikroelementami?

5. Jakie bakterie podajecie do systemu (jeśli podajecie)?

6. Czy stosujecie wraz z tymi preparatami jakieś pożywki dla bakterii (w tym także te węglowe)?

Przepraszam za zwartą formę, ale zależy mi na konkretnej odpowiedzi i nie z braku szacunku dla współrozmówców, a dla ułatwienia im wypowiedzi taką formę przyjąłem :)

Dziękuję za poświęcony czas.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Polsce ma tylko acropora. Ja stosuje juz dwa miesiace i dziala super. Polecilem innym osobom i z tego co wiem to rowniez sa zadowoleni.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Polsce ma tylko acropora. Ja stosuje juz dwa miesiace i dziala super. Polecilem innym osobom i z tego co wiem to rowniez sa zadowoleni.

A mógłbyś skrobnąć coś więcej, czym jeszcze suplementujesz? Czy masz np. refugium? Albo, prościej, jeśli masz własny wątek, podrzuć linka :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam swojego watku, mam dsb w zbiorniku glownym. Niczym nie suplementuje bo ati ma wszystko juz w sobie co potrzeba.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) Ja mam małe refugium i boję się nieco konkurencji w zakresie mikroelementów, ale z drugiej strony nadmierna suplementacja da w efekcie glony w głównym...

Druga sprawa, jak wygląda u Ciebie sytuacja z bakteriami? Czy podajesz coś może ?


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na start przez pol roku podawalem biogro a teraz daje BioDigest i stability bo dostalem w gratsie z zoofokusa. W przyszlosci bede testowal bakterie z firmy Bio Bakt.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli to jest Balling bez potrzeby dodawania strongów wszelkiego rodzaju.

Ciekawy ten produkt.Slaby opis ma na stronie ocropory,Rozumiem że 3butelki ,ale co w nich jest KH,CA,sbs...?


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy koszt wychodzi podobny ja w zwykłym ballingu.

Ale nie ma tu kombinowania ,ile gramów na 2 litry itd rozrabiasz 5 L wiadro i gotowe.

Chyba się skuszę na to jak proszki ballinga zużyję.Tylko oni nie używają sbs,Ciekawe jak zareagują korale po całkowitym odstawieniu sbs,i zastąpieniu go tylko Mg.

Ale opisy ATI i Acropory są różne.

Acropora piszę że 1000ml rozrobić w 20L

Ati że w 10L.

Ja na start przez pol roku podawalem biogro a teraz daje BioDigest i stability bo dostalem w gratsie z zoofokusa. W przyszlosci bede testowal bakterie z firmy Bio Bakt.

Ile ml dozujesz?Piszą ze w mieszanej obsadzie 25ml na 100L akwarium.

czyli umnie wyszło by około 100ml na dobe kadego płynu.

Teraz ballinga dozuję 160ml na dobe.

Dawki ustalasz tak jak oni piszą czy według spadku kh?

Testy standardowe Kh,Ca,i Mg...ale jak utrzymujesz odpowiednie parametry dozując wszystko jednakowo tak jak zalecają.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pelny Balling wraz z mikroelementami a dozuje tyle samo co wczesniej af. Sa dwa rodzaje duzy i maly. Duzy na 10l a maly na 5l. Nie zauwazylem zadnych negatywow na brak sbs.

Edytowane przez Piotr1 (wyświetl historię edycji)

200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pelny Balling wraz z mikroelementami a dozuje tyle samo co wczesniej af. Sa dwa rodzaje duzy i maly. Duzy na 10l a maly na 5l. Nie zauwazylem zadnych negatywow na brak sbs.

po równo czy według testów kazdy inna dawka?


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pelny Balling wraz z mikroelementami a dozuje tyle samo co wczesniej af. Sa dwa rodzaje duzy i maly. Duzy na 10l a maly na 5l. Nie zauwazylem zadnych negatywow na brak sbs.

A nie jest czasami na 10 i 20 l wody ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem zobaczymy co to za cudeńko.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 5 i 10l , bedziesz bardzo zadowolony. Ja leje po rowno.

Edytowane przez Piotr1 (wyświetl historię edycji)

200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bober6662 to daj znać jak zaczniesz stosować; sam się też przymierzam do przejścia z AF na Ati

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie jest czasami na 10 i 20 l wody ?

Z tego co przestudiowałem to do akwarium o poj do 200L rekomendują 500ml rozpuścić w 9,5L rodi a akwaria powyżej 200L- 500ml w 4,5L rodi, chyba że ja coś źle zrozumiałem..Czyli 1000ml będzie na 19L albo powyżej 200 L na 9L

Edytowane przez Moljzesz (wyświetl historię edycji)

39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pdf jest instrukcja, mozna sciagnac.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja też stosuję ( od ok. 1,5 miesiąca) ten produkt i mam rozrobiony w trzech kanistrach 10 litrowych . . .

Jestem jeszcze na etapie ustalania odpowiedniej dawki, na tą chwilę leję 6x30ml dziennie do 400l akwarium i mam takie wartości :

kh - 8,7

Ca.- 400

Mg - 1200 - czy to wystarczy ? jak zwiększę dawki to mi też wzrośnie kh a już jest wysokie a producent jednak zaleca stosować wszystkie preparaty w tych samych ilościach chociaż też jest możliwość korygowania odp. płynów . . .

acha no i ważne . . .od początku akwarium nie robiłem podmiany wody i nie mam zamiaru takowych robić . . .


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj rozrobiłem,ale inna wersję tę 5litrową,jutro zaczynam,wymienie tylko wężyki po strym ballingu i wlewam ten.

Jedyny plus na sam początek to nie trzeba mieć wagi,łatwość w rozpuszczaniu.

zobaczymy czy korale po nagłym przerwaniu sbs coś sfiksują.

Witam,

Ja też stosuję ( od ok. 1,5 miesiąca) ten produkt i mam rozrobiony w trzech kanistrach 10 litrowych . . .

Jestem jeszcze na etapie ustalania odpowiedniej dawki, na tą chwilę leję 6x30ml dziennie do 400l akwarium i mam takie wartości :

kh - 8,7

Ca.- 400

Mg - 1200 - czy to wystarczy ? jak zwiększę dawki to mi też wzrośnie kh a już jest wysokie a producent jednak zaleca stosować wszystkie preparaty w tych samych ilościach chociaż też jest możliwość korygowania odp. płynów . . .

acha no i ważne . . .od początku akwarium nie robiłem podmiany wody i nie mam zamiaru takowych robić . . .

No Balling ok,

ale prowadzenie baniaka bez podmian to inna metoda...


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj rozrobiłem,ale inna wersję tę 5litrową,jutro zaczynam,wymienie tylko wężyki po strym ballingu i wlewam ten.

Jedyny plus na sam początek to nie trzeba mieć wagi,łatwość w rozpuszczaniu.

zobaczymy czy korale po nagłym przerwaniu sbs coś sfiksują.

No Balling ok,

ale prowadzenie baniaka bez podmian to inna metoda...

w opisie produktu ATI jest napisane, że eliminuje on konieczność podmian wody, ponieważ ma on w sobie wszystkie niezbędne mikroelementy . . .a ja nie ma czasu niestety na podmiany wody - mam zamiar co jakiś czas posprzątać sump i wtedy podmienić trochę wody ale nie będzie to regularnie.


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że sbs też tam jest w składzie tak jak w ballingu FM, nie polecam nagłego zaprzestawania podawania sbs u mnie korale poleciały po takim zabiegu


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera wie co tam jest bo nie ujawniaja co jest w kazdej z butelek, ja dawalem sbs a po przejsciu na ati nic nie polecialo.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ostatnio pisał że FM odeszła od stosowania SBS ,więc może i ATI podobnie postąpiło,zastepując sbs,Mg plus reszt i mikroelementy.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie czy stosując ATI Essentials można używać węgla akt. non stop ?? W instrukcji jest napisane że zalecają używać węgiel dwa razy w miesiącu po ok 4 dni ale nie non stop . . . Dlaczego nie można stosować non stopn, czy węgiel np. absorbuje makroelementy czy też inne związki ATI i też ogranicza jego działanie . . . ?


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzisiaj dotarła do mnie przesyłka z ATI Essentials 3x500,od jutra zaczynam dozować.Zobaczymy ile warte jest to cudo :D


1c1fb02a32483bedd7431a039a4ca6fcu1456a1309.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.