Skocz do zawartości
dale

ATI Essentials

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Niebardzo rozumiem o co Ci chodzi. Zupełnie nie zrozumiałeś.

Nigdy nawet nie pisałam żadnych "ochów i achów".

Nie chciałam tez zaśmiecać wątku dlatego poprosiłam o pw.

Jak dla mnie koniec tematu.

Pozdrawiam,

Debora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Debora a czy mogła byś się podzielić wynikami swojego porównania ?

Wysłane z mojego MSP95009 przy użyciu Tapatalka


400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że jakaś nowa religia się tu rodzi. Czytam z ciekawością, ale nie bardzo podoba mi się poziom rozmowy. Po co to naskakiwanie zwolenników obu metod na siebie? To nowa metoda, obserwuję z ciekawością, będą jakieś TOTM będą długoterminowe stabilne zbiorniki, to na pewno wiele osób się przekona. Kiedyś na innym forum była taka wojna między Windows mobile i wchodzącym na rynek androidem, byłem wtedy użytkownikiem Windowsa, a teraz nie kupił bym niczego bez androida. Inna sprawa, że na ballingu jedzie pewnie 90% akwarystów morskich, więc po co te posty w stylu "to tylko balling" moim zdaniem to aż balling.

Pozdrawiam, Marek.


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@opo: Chciałam zeby zrobił to ktoś inny aby nikt nie pomyslal o stronniczości, o układach i wszelkich innych teoriach spiskowych.

Lepiej pluć na siebie niż podejmować rzeczowa dyskusje.

@Milklas- ja na nikogo nie naskoczyłam. Chciałam zaproponować coś naprawde ciekawego a jak zwykle spotykam sie z atakiem dzieki któremu lepiej sie nie odzywać na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Kiedyś na innym forum była taka wojna między Windows mobile i wchodzącym na rynek androidem, byłem wtedy użytkownikiem Windowsa, a teraz nie kupił bym niczego bez androida.

...

Widzisz Marku, a ja mam zupełnie odwrotne przekonania. Dziwi mnie, gdzie są moderatorzy, który pozwalają wąskiej grupie hejterów AF niszczyć to forum.


Start 19 marzec 2010 ... od czerwca 2015 - OptiWhite 130*80*60h, Sump 140*60*40

Dolewka DIY 60l, 20kg LR, LED Reef Factory 210W, pompa Blue Reff Motion 12K z wylotem loc-line, ATI PowerCone 250iDC, Maxspect Gyre 350 + Jebao RW-15.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Marku, a ja mam zupełnie odwrotne przekonania. Dziwi mnie, gdzie są moderatorzy, który pozwalają wąskiej grupie hejterów AF niszczyć to forum.

Dobre dobre...

A zanim nie było tu AF to nie było niczego...ehhh

Edytowane przez bober6662 (wyświetl historię edycji)

4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karol taka serdeczna prośba, zamiast czepiana się i robienia syfu w tym wątku napisał byś coś na temat hmm? Damy radę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po co ten hejt i jad? Szkoda tracic czas i zasmiecac forum... lepiej cos konstruktywnego by napisac. Sam bylem ciekawy eksperymentu Debory (szkoda tylko, ze nie moge wziac udzialu, gdyz nie mam 1+2+3+). Tak czy owak jestem tak bardzo ciekawy co jest w produkcie ATI i w jakich ilosciach, ze odaje w nastepnym tyg wode do badania i wszystko bedzie jasne (przynajmniej dla mojego akwa).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady z "niszczeniem forum". Nie zauważyłem, aby ktokolwiek z ekipy AF wyśmiewał tutaj produkt ATI bądź zapewniał gorąco, że produkt AF jest lepszy. Dopóki na forum nie dochodzi do chamskiej promocji lub reklamy produktów, dopóki nikt nikogo nie wyzywa, można dyskutować do woli. Powiem więcej, wywiązała się bardzo ciekawa dyskusja którą z zainteresowaniem obserwuję i mam nadzieję, że wątek jeszcze długo pociągnie.

Co do Debory, wszyscy wiemy z kim ma powiązania :) ale nie zauważyłem, aby w jakikolwiek sposób dyskredytowała tutaj produkt ATI, wręcz poprosiła o kontakt na priv, moim zdaniem wszystko fair i "hejtem" bym tego nie nazwał.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karol taka serdeczna prośba, zamiast czepiana się i robienia syfu w tym wątku napisał byś coś na temat hmm? Damy radę?

No jasne że damy radę,tylko że ludzie nie potrafią czytać ze zrozumieniem...

Tyle pytań tu padało a odpowiedzi nikt nie szuka w artykułach tylko ciągle głupio płyta...

Syfu nie robię,staram się obronić dobry produkt od słabej konkurencji która to wpycha się wszędzie gdzie mówią o lepszych produktach.

Bez przesady z "niszczeniem forum". Nie zauważyłem, aby ktokolwiek z ekipy AF wyśmiewał tutaj produkt ATI bądź zapewniał gorąco, że produkt AF jest lepszy. Dopóki na forum nie dochodzi do chamskiej promocji lub reklamy produktów, dopóki nikt nikogo nie wyzywa, można dyskutować do woli. Powiem więcej, wywiązała się bardzo ciekawa dyskusja którą z zainteresowaniem obserwuję i mam nadzieję, że wątek jeszcze długo pociągnie.

Zacytuje tu Damiana...Żeby nie było że AF wie co pisze...

Cyt"Tylko czytać nie mogę jak, ktoś rotwór magnezu, wapnia i sode oczyszczną porównuje do pełnego Balinga z mikroelementami"


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie moderatorzy napiszę to nie dla tego, że znam Deborę tylko dla tego, że od 30 lat jestem informatykiem i wiem na czym moderowanie ma polegać. Są dwie drogi jeżeli dyskusja schodzi na niewłaściwy tor. Pierwsze usuwanie postawów nie na temat, bez pytania. Druga zrobienie z nowej dyskusji nowego wątku w odpowiednim dziale. Są fora gdzie takie praktyki nadal obowiązują i akurat nie muszę szukać http://pfmrc.eu/inde...ot-14/?p=643897 Ten tekst wytłuszczony.

Andrzeju masz napisane skąd: Niemcy. To pewnie czytujesz fora w innych językach. Nie żeby tam było cudownie, ale na pewno jest większy porządek.

Tyle w tym temacie nie na temat, ja już więcej się nie wypowiadam, chyba że na PW. Możecie mój post usunąć.

Edytowane przez Geralt (wyświetl historię edycji)

Start 19 marzec 2010 ... od czerwca 2015 - OptiWhite 130*80*60h, Sump 140*60*40

Dolewka DIY 60l, 20kg LR, LED Reef Factory 210W, pompa Blue Reff Motion 12K z wylotem loc-line, ATI PowerCone 250iDC, Maxspect Gyre 350 + Jebao RW-15.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznaję bez bicia, że moderatorzy na tym forum faktycznie stosunkowo często pozwalają na to, aby dyskusja zeszła na chwilkę na inne tory... Taka jest nasza filozofia prowadzenia tego forum i z tego co pamiętam, jest tak niemal "od zawsze". Z założenia, dyskusja na tym forum powinna przypominać realną dyskusję, którą prowadzą ze sobą ludzie na żywo - a w takiej dyskusji mają miejse różne dygresje, wtrącenia, chwilowe zmiany tematu... Zdaję sobie z tego sprawę, że niektórym osobom może to przeszkadzać, ale z drugiej strony wielu użytkowników żąda od nas "więcej wolności!". Nie jest łatwo to wypośrodkować, staramy się, zdajemy sobie sprawę, że wszystkim nie jesteśmy w stanie dogodzić...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoja droga to ciekawy jestem porownania produktu ATI z produktem AF tylko takiego niezaleznego bezstronniczego.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to by się dało bez większego problemu zrobić :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec zrobmy to Andrzeju! Jestem tez jak najbardziej za! Bo tez jestem ciekawy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ale co tu porównywać , to tak jak by skode do leksusa porównać skoro ati kosztuje x a af 2.3x to chyba oczywiste że af musi być kilka razy lepsze cena robi swoje , gdyby były porównywalne było by bardzo źle . Ja jako zwykły zjadacz chleba zadowolę się skodą na moje potrzeby jest aż za nadto .


400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca cena musi odpowiadać jakości. Wszyscy wiemy, że produkt przeznaczony do akwarystyki morskiej jest kilka razy droższy od tego samego do słodkiej.

Może ATI jest lepsze może gorsze od AF ale ceną nie można się sugerować .

Też czekam na porównanie obu produktów.


ab7371e7ff665a13bcc41efdd1b83bd1u1489a1339.png

f89e56a726def77e21d35d5c115b01adu1489a13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartek niech zrobi test :)


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena nie gra roli, ATI nie moze byc produktem placebo bo swoja robote robi moze gdzieś jest ukryty jakis kruczek w tym produkcie?


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr1 chyba źle mnie zrozumiałeś, chodziło mi o to że nawet jak by po testach ati wyszło na delikatny minus względem konkurenta to w ogólnym rozrachunku i tak wyjdzie na plus przez swoja bardzo konkurencyjna cenę


400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanko : mam za wysokie KH bo az 13,5 a Ca 480 jednakMg tylko 1170 a podaje wszystkie 3 plyny w tych samych ilosciach . . . Co zrobic aby zbic KH i Ca, przestac lac ATI przez kilka dni czy tez zmniejszyc ilosc podawania wszystkich trzech do minimum ?


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmniejszyć ca i kh a mg podnieść do odpowiedniego poziomu.Jak dawki się mniej więcej wyrównanaja spróbować lac znowu po równo :)


125l cube+81sump|10kgLR+4,5kgLS|ATI Sunpower 6x24w t5|deltec ap600|2x6015|nj2300|.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mg to trzecia butelka ?

Sent from my iPhone using Tapatalk


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanko : mam za wysokie KH bo az 13,5 a Ca 480 jednakMg tylko 1170 a podaje wszystkie 3 plyny w tych samych ilosciach . . . Co zrobic aby zbic KH i Ca, przestac lac ATI przez kilka dni czy tez zmniejszyc ilosc podawania wszystkich trzech do minimum ?

Odstaw ATI i zacznij robic regularne podmiany.U ciebie nie ma potrzeby lania ati,powtar,am to już enty raz..

Ati leje się do ustabilizowanych zbiorników.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.