Skocz do zawartości
dale

ATI Essentials

Rekomendowane odpowiedzi

E tam artykul, przeciez to jest sponsorowany tekst, jak masz Ballinga z mikroelementami zrobionego na porzadnych prochach to nie bedzie sie niczym roznil od ATI oni prochu nie odkryli. Fakt, ze ATI dziala nie znaczy ze jest lepsze od Ballinga Fauny czy AF.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam artykul, przeciez to jest sponsorowany tekst, jak masz Ballinga z mikroelementami zrobionego na porzadnych prochach to nie bedzie sie niczym roznil od ATI oni prochu nie odkryli. Fakt, ze ATI dziala nie znaczy ze jest lepsze od Ballinga Fauny czy AF.

Jakie prochy...?

Przecież dwie z 3 butelek to są płyny.

Skoro nie różni się niczym od ballinga to po co przechodziłeś?

Skoro nie chcesz nawet przeczytać instrukcji to nawet nie wiesz co lejesz.

Kurcze myślałem ze rozmawiam z poważnym gościem...

Szkoda strzępić języka,i zaśmiecać temat.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karol skoro przeczytales instrukcje to napisz mi czym sie rozni od Ballinga z mikroelemntami? A Instrukcje przeczytalem i zastosowalem jako jeden z pierwszych w polsce.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będe ci pisał,usiądź i przeczytaj sam.Wyciągnij wnioski.Nie idź na łatwiznę,

Tam jest wszystko opisane,czym różni się od ballinga,jakie ma plusy itd...

Instrukcji nie przeczytałeś dokładnie,bo kilka postów wyżej napisałeś "Sa dwie wersje preparatu slabszy i tanszy na 5 l i drozszy i mocniejszy na 10l. "

A to nie prawda oba płyny są takie same tylko inaczej się je rozrabia.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrze, tylko, ze to nie jest typowy "balling" chociazby ze wzgledu na sklad butelek... naprawde poczytaj sobie troche o tym produkcie, a pozniej porownuj...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heja,

No faktycznie niedoczytalem i te małe butelki można rozcieńczać na dwa sposoby.

Jako że ja mam 400 l to i tak używam zestawu 3x1000ml i używam już ATI od 4 miesięcy czyli mniej więcej od początku mojego akwarium - nie mam porównania do Ballinga czy też innych metod ale powiem, że jestem zadowolony. Trochę trudno ustalić mi odpowiednią dawkę, na tą chwilę leje 6x20ml Essentials 1 i KH mam 12dKH i po 6x25ml Essentials 2 i 3. Powoli zmniejszam bo kH jest za wysokie ale Ca i MG w normie. Od początku zbiornika czyli 5 mcy nie robiłem żadnej podmiany wody i też nie zamierzam robić - może raz do roku zrobię. Korale mają się dobrze :)


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemku, jak ustabilizujesz balans pomiedzy KH a reszta to probuj wszystkiego lac po rowno (ew podbij czyms innym dana wartosc, ktora jest za niska). ATI zaleca podawanie produktu w tych samych dawkach, a wiem i z innych zrodel, ze nierowne dawki tego produktu na dluzsza mete dobrze nie wplywaja na akwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AF i Fauna to tez nie jest typowy Balling, wszyscy maja swoja wlasna zmodyfikowana wersje Ballinga ktore dzialaja lepiej lub gorzej a ATI nie jest zadnym cudem tutaj.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Engell1 A co do podmian, przeczytaj ten artykul, on fajnie opisuje te kwestie. Mysle, ze chociaz raz na pol roku przydalaby sie Tobie podmiana... Ale doczytaj wszystko i wyciagnij wnioski.

AF i Fauna to tez nie jest typowy Balling, wszyscy maja swoja wlasna zmodyfikowana wersje Ballinga ktore dzialaja lepiej lub gorzej a ATI nie jest zadnym cudem tutaj.

Nikt nie uwaza ATI za cud, albo ja tego nie potrafie doczytac?! Nam tylko chodzi o to, ze to nie jest tylko balling z mikroelementami, bo tak go opisales. A jezeli mamy juz cos porownywac, to szybciej FM light anizeli AF, bo to zupelnie inna filozofia tworzenia i podejscia do tematu. Zreszta przy zadnym z pozostalych producent nie wspomina o mozliwosci zrezygnowania z podmian... Naprawde poczytaj, jest sporo o tym w necie, nie tylko linki "sponsorowane".

Edytowane przez Creol (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Engell1 A co do podmian, przeczytaj ten artykul, on fajnie opisuje te kwestie. Mysle, ze chociaz raz na pol roku przydalaby sie Tobie podmiana... Ale doczytaj wszystko i wyciagnij wnioski.

Nikt nie uwaza ATI za cud, albo ja tego nie potrafie doczytac?! Nam tylko chodzi o to, ze to nie jest tylko balling z mikroelementami, bo tak go opisales. A jezeli mamy juz cos porownywac, to szybciej FM light anizeli AF, bo to zupelnie inna filozofia tworzenia i podejscia do tematu. Zreszta przy zadnym z pozostalych producent nie wspomina o mozliwosci zrezygnowania z podmian... Naprawde poczytaj, jest sporo o tym w necie, nie tylko linki "sponsorowane".

WItam, no faktycznie jest tak napisane ale KH mi skoczylo do gory a Mg stal na poziomie 1200 dlatego zaczalem podawac mniej ATI1 i wiecej 2 i 3 ale faktycznie postaram sie wyrownac wszystkie trzy do jednej dawki.

Wspominacie cos o jakims artukule?? o jaki chodzi ??

pozdr


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspominacie cos o jakims artukule?? o jaki chodzi ??

pozdr

5 strona, wpis Mirka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko spoko ale niemiecki nie każdy potrafi mógł by ktoś to streścić i przetłumaczyć ?


400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sporo tego, by wszystko przetlumaczyc od -do. Moze napisz co chcialbys wiedziec?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj kupiłem na jutro ma przyjść jest szansa że w sobotę będę miał pełen baniak akropor bo mam gości ? hehe żartuje oczywiście tak plus minus zrozumiałem wszystko z tłumacza google nawet nie wiedziałem że jest taki mądry tłumacz Żona mi uświadomiła


400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Engell1, pozwol, ze jeszcze spytam, jakiej firmy testy? Bo ATI zaleca bardzo precyzyjny test na KH. Gdy zakupilem Reef Analytics to roznica miedzy Salifertem byla 1! (Salifert pokazywal 8,6 a Reef 7,6... sprawdzalem na 3 testach). Wczesniej wciaz zbijalem KH, a okazalo sie, ze mam ok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Dzięki za ten artykuł, bardzo interesujący i ja należę do grona zadowolonych z tego produktu przede wszystkim z tego powodu, że nie mam czasu na podmiany wody i także takowych nie robię.

Wodę do rozrobienia plłynów kupuje w sklepie, woda destylowana . . .niby jest napisane, że nadaje się do celów akwarystycznych ale nie wiem czy ma poniżej 4uS . . .

Używam testów Saliferta do wszystkich parametrów.

Od miesiąca raz na tydzień dolewam Aminokwasy.

Jednego nie kumam, w opisie i artykule jest napisane, że zalecają pompę z minimum 4 dozownikami więc ten czwarty do czego jest potrzebny ?? Co wy dozujecie oprócz ATI i aminokwasów ??


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz gdzies sklep, ktory moglby Tobie zrobic testy (zwlaszcza na KH), to zrob i daj znac jakie wyniki wyszly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak używasz czy nie?

Jak tak,to wiesz co piszesz?

Jak nie używasz i nie chciało ci się nawet przeczytać informacji odnośnie ATI,to sądzę że nie powinieś wypisywać takich bredni w temacie o produkcie o którym nie masz zielonego pojęcia.

A porównując ATI do Ballinga,to tak jak byś porównał Fiata 126 do Fiata Stilo...

To Fiat i to Fiat...co nie....

A co Ty kolego taki nerwowy. Uraża Cię krytyka magii butelek? Prawie jak temat o AF.


Akwarium 120x50x50, ATI 8x54w dimm, Skimmer DIY, Tunze6025, JVP102, JebaoWP25, DSB-Refugium

Poprzedni baniak: http://nano-reef.pl/topic/44325-przesiadka-na-wiekszy-baniak/page__p__428249__hl__%2Bpierwsza+%2Brafa+%2Brumuna__fromsearch__1#entry428249

Pierwszy baniak: http://nano-reef.pl/topic/40486-50l-pierwsza-rafa-rumuna/

f885507dbdc1ce88adc3bf6fd57aba38u787a691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemek,

mimo braku czasu..., tak chociaz co pol roku zrobilbym duza podmiane.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zrobię na pewno raz na rok lub pół ... tylko czy wtedy parametry sie nie rozjadą ? A duża podmiana na 400 l to ile ?

Sent from my iPhone using Tapatalk


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu natrafiłem dzisiaj na ten post ale stosuje ATI z powodzeniem 3 miesiąc. Zakup podyktowany był alternatywą dla wcześniejszych AF i koniecznie chciałem dla 3 pomp dozujących oraz równego dawkowania. Widzę, że różnie tu interpretujecie instrukcje odnośnie rozrabiania. Jasno jest napisane, że dla akwarium mniejszego od 150l należy rozrabiać w 10l, dla akwarium większego 500ml/5l. Suplementacje ustawiamy oczywiście zgodnie z dziennym zużyciem, które bez problemu wyliczymy przy regularnych podmianach. jeśli chodzi o podmiany to bardziej powinno się je ograniczyć niż zaniechać, ja osobiście robię regularnie aby dodawać stały równy parametr makro. Dodatkowo stosuje polimery w płynie i bakterie AF. Z jakości wody jestem super zadowolony, do tego mam stabilne parametry Ca, Mg, KH wcześniej na AF co jakiś czas musiałem korygować, od czasu ATI nic więcej poza tym nie leję, pomiary regularnie robię przed podmianą zwykle w południe (dozowanie ATI mam od 19:00, polimery o 7:00) aby mieć niezakłamany odczyt wody. Stabilne pH to zasługa wężyka za oknem, nigdy nie miałem mniej niż 8,1

Osobiście mogę polecić i faktycznie montipora talerzowa jak i lps wyglądają bardzo zdrowo.

Edytowane przez firefighter1 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

firefighter1 zastanawiam się po co robisz regularne podmiany?? Według ATI ta metoda ma wyeliminować,albo w dużym stopniu ograniczyć podmiany. Ten produkt ma za zadanie dostarczenia wszystkich potrzebnych mikroelementów,pierwiastków śladowych i aminokwasów w akwarium rafowym.

W metodzie bellinga dostarczane są tylko podstawowe mikroelementy takie jak:

Potas,fluor,mangan,chrom,miedź,żelazo,stront i bar. Dlatego potrzebne są cotygodniowe podmiany aby uzupełnić niedobory mikroelementów.

W ATI Esentials są dodatkowo:bor,jod,siarka,vanadium,rubidium,kobalt,nikiel,cynk,molibden i wiele innych.

Moim zdaniem co tygodniowe podmiany mogą rozjechać parametry w akwarium.

Co do rozrabiania preparatu,widocznie mam inną instrukcję bo jest napisane: Dla systemów poniżej 200l rozrabiamy w 10l wody po wyżej 200l w 5l wody.Dotyczy preparatu 3x500ml

Edytowane przez MiroZ (wyświetl historię edycji)

1c1fb02a32483bedd7431a039a4ca6fcu1456a1309.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mirku, te same, poszerzone mikro, mozesz znalezc w preparatach innych firm, wiec to zadna nowosc akurat. ATI umozliwia odstepstwo od podmian, ale pod roznymi warunkami (w tym takze ujmowanie wody ze zbiornika i zastepowanie jej RO). A i pomimo tych warunkow zalecaja raz na kilka miesiecy wieksza podmiane.

Edytowane przez Creol (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobisce dziwi jeden fakt. Ze ludzie uzywaja czegos o czym tak naprawde malo co wiedza, a naprawde w necie sporo informacji mozna znalezc... a i fora przy okazji przekopac... Bo nie dosc, ze stosuja cos o czym nie maja zielonego pojecia, to jeszcze pisza o tym niestworzone rzeczy. Ja juz sie wylaczam z tematu. Reszcie proponuje dobrze przestudiowac temat, szukajac u zrodel, a nie czytajac tylko instrukcje z butelki...

Edytowane przez Creol (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.